۵/۰۹/۱۳۹۱

درگیری با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) : 2 شهید ، 10 زخمی

بنا به اخبار منتشر شده توسط سایت خبری روزنامه استار چاپ ترکیه، نیروهای نظامی ترکیه درگیری شدیدی با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در منطقه شیمدینلی از حوالی شهر حکاری ترکیه داشته اند بنا به آمار اولیه متاسفانه 2 سرباز ترکیه شهید و 10 سرباز دیگر زخمی شده اند.
عملیات ضد ترور نیروهای نظامی ترکیه از تاریخ 29 جولای 2012 پس از تثبیت یک گروه از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در منطقه آغاز شده است. بر اساس اخبار منتشر شده نیروهای نظامی ترکیه به دفعات با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان برخورد داشته اند و برای دقایقی نیز آتش رد و بدل شده است.
عملیات نیروهای نظامی ترکیه بر علیه حزب کارگران کوردستان در منطقه با حمایت هلیکوپترهای اسکورسکی و کبری در حال ادامه می باشد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/ctlv857
حمله تروریستی حزب کارگران کردستان در منطقه شیمدینلی
دیروز در حوالی نصف شب در نقطه صفر مرزی ترکیه- عراق گروهی از تروریست های عضو حزب کارگران کوردستان توسط هرون ها و دوربین های دید در شب تثبیت شده و نظامیان متعددی به منطقه اعزام شده اند. 
تروریستهای عضو حزب کارگران کردستان (PKK) در کوههای گامون ترکیه تثبیت شده اند، پس از تثبیت تروریستها هلی کوپترهای اسکورسکی و کبری برای ساعاتی گذر گاههای احتمالی تروریستها را مورد بمباران قرار داده اند.
بیشتر تروریستهای عضو حزب کارگران کوردستان از طریق کوههای مرزی عراق وارد خاک ترکیه شده و پس از اجرای عملیات تروریستی به کمپ های پ.ک.ک در شمال عراق باز می گردند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/c25ad34
حمله تروریستی حزب کارگران کوردستان در شهر تونجلی ترکیه
گروهی از میلیتانهای مسلح سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) اقدام به گشودن آتش به سمت نیروهای ژاندارمری شهر تونجلی ترکیه نموده اند. تروریستهای مذکور با استفاده از انواع سلاح های دوربرد عملیات تروریستی مذکور را محقق ساخته اند.
نیروهای ترکیه در اولین لحظات این حمله تروریستی با آتش متقابل پاسخ دادند. خوشبختانه این عملیات تروریستی تلفات جانی بهمراه نداشت، نیروهای نظامی ترکیه در حال انجام عملیات در منطقه می باشند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/c9jh36f

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) کنترل 6 شهر سوریه را بدست گرفت

در حالیکه درگیریهای سنگین مابین ارتش آزاد سوریه و نیروهای مسلح بشار اسد در شهرهای مهمی به مانند حلب ،شام متمرکز شده است میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) نیز هر روز خبر از کنترل شهر جدیدی از سوریه را منتشر می کنند.
در جدیدترین اخبار واصله از مدیای رادیکال کورد ناشی از بدست گرفتن کنترل 6 شهر سوریه بدست گروههای مسلح کرد حامی حزب کارگران کردستان و شاخه سوریه ای آن پ.ی.د می باشد.
دیروز میلیتانهای مسلح حزب کارگران کوردستان با بیرون راندن نیروهای دولتی بشار اسد شهر جنديرس که شهری نیمه کوردنشین می باشد را نیز اشغال کرده و به تصرف خود درآورده اند.
پس از اشغال شهر توسط گروهای مسلح کرد پرچم حزب کارگران کوردستان (PKK) و تصاویر عبدالله اوجالان بر اکثر مناطق شهری آویزان شده است، گروههای مسلح کرد نیز با تشکیل کمیته مسلحی با نام نیروهای مدافع خلق کنترل شهرهای فوق را در دست دارند.
بنا به گفته مسعود بارزانی 2000 مییلتان آموزش دیده از کردهای سوریه ای طی ماههای گذشته در منطقه شمال عراق آموزش نظامی دیده و برای درگیریهای احتمالی در سوریه نیز آماده شده اند. علاو هبر 2000 میلیتان مسلح مسعود بارزانی، بنا به آمار رسم در خود سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان 1500 میلیتان سوریه ای وجود دارد که مطمئناً رقم واقعی بسیار بیشتر از این می باشد. تمامی نیروهای مسلح کورد سوریه ای (چه پ.ک.ک و یا نیروهیا مسعود بارزانی) اکنون کنترل نقاط مرزی سوریه و چندین منطقه کردنشین را بدست گرفته اند.
به علت بافت ائتنیکی موزائیک وار سوریه گروههای تروریست و مسلح کرد اکنون به فکر توسعه طلبی در شهرهای جنگ زده می باشند به طوریکه از منابع خبری خود مدیای رادیکال کرد شنیده شده است مناطق ترک و عرب نشین نزدیک شهرهای کردنشین نیز در روند کردستانیزه کردن گروهها مسلح کورد سوریه ای واقع شده اند. از نقشه هائی که با نام کردستان سوریه منتشر می شود بسیاری از مناطق  ترک و عرب نشین نیز جزء به اصطلاح کردستان تبلیغات می گردد. دقیقاً مشابه این عمل در عراق و در مناطق ترکنشین کرکوک، اربیل، موصل و ... صورت گرفت. پس از اشغال عراق توسط آمریکا 20000 پیشمرگه مسلح مسعود بارزانی شهر ترک نشین کرکوک را اشغال کرده و کنترل شهر را بدست گرفتند، این تاکتیک نیز در سوریه اجرا شده است. پس از خلاء قدرت سیاسی و نظامی به یکباره گروههای مسلح حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) و پیشمرگه ها کنترل شهرهای سوریه را بدست گرفته و اعلام استقلال کردند.
ارتش آزاد سوریه در مورد حفظ یکپارچگی خاک سوریه متفق القول میباشد و به گفته مقامات بلند پایه ارتش آزاد سوریه به هیچ وجه اجازه رخنه کردن گروههای تروریست به مانند حزب کارگران کوردستان را در خاک سوریه نخواهد داد. ارتش آزاد سوریه بیشتر در فکر ساقط کردن بشار اسد و رژیم بعث در شهرهای مهمی به مانند شام و حلب می باشد بی شک پس از آزاد سازی این مناطق در مورد اشغال شهرهای کردنشین توسط مییتانهای مسلح حزب کارگران کردستان نیز رفلکس نشان خواهد داد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/d2mcdc7    
همزمان با اشغال شهرهای سوریه توسط میلیتانهای مسلح حزب کارگران کردستان درگیری های شدید اعضای سازمان تروریستی پ.ک.ک در نقاط مرزی ترکیه به شدت افزایش یافته است.