۷/۱۴/۱۳۹۲

kürt faşizmi ve Türkiye medyası

Umud Urmulu
Ortadoğu’da kuşkusuz çoğu silahli ve ba’zen silahsiz ancaq aşırı milliyetçi kürt gruplar bulunmaktadır, bunlardan PKK, PJAK, PYD vb gibi terör örgütleri bölgesel ve küresel araç olarak bölge uluslarına karşı fazlasıyıla kullandıkları ve yıllar boyu terör ve kandan beslendikleri için daha çok tanınmışlar. Örnek için terör örgütü PKK yanlız Türkiyede 30 yıldır çeşitli yöntemlere dayanarak hale inasn öldürmeyi ve terördan yararlanmağı seçmektedir, İran’da PKKnın iran kolu olan PJAK aynı çizgide yarandığı günden bugünedek bir araç olarak bölge ulsuuna karşı kullanılıb ve binlerce insanın yaşamını yıtırmesıne neden olmuştur. Doğal olarak bölgedeki uluslar çeşitli kürt terörist örgütlerının yaranma, beslenme ve düşüncelerile tanış oldukları için tekrarlamaya hiç bir gerek duymuyorum ancak ortada bir gerçek bulumaktadır ve o da “Kürt Faşizmi” dediğimiz kavramın var olmasıdır.
kuşkusuz terrör örgütü PKK kürt faşizminin gerçekleşmesinde en büyük rolu üstlenmiştir ve uyuşturucu çeteleri ve tranzitinden elde etdiği paralardan dolayı büyük bir medya sahipi olduğunu söylemek yanlış değildir. Terrör örgütü PKK Türkiye devletine karşı 30 yılda büyük bir propaganda savaşı yürütmüş ve yürütmektedir ancak Türkiye bir devlet olarak karşısında olmasına bakmayarak Türkiye devletine bu konuda dünya çapında büyük zararlara uğratmıştır, ancak aşırı kürt milliyetçiliği önderliğini eden pkk yanlız Türkiye değil belki bölgedeki bütün uluslara ve sözde kürdistan dediklerı bölgede milyonlarca çeşitli ve farkl etnik, din, kültürüel vb gibi insanları barındıran coğrafıyaya bile karşı propaganda ve bir sözle “kürdistanlaştırma” sürecini yıllardır başlatmıştır. PKK terör örgütü Türkiyenın Demokrasisinden yararlanarak bir çok dernek, medya, kurum ve kurluşu, özel şirketler ve bunlar benzer kurum ve kuruluşlara sahip olduğu bugün ortada ve deyinmeye gerek yok ancak ba’zen terör örgütü pkk’ya ideolojik olarak bağlar taşıyan sözde Türkiye Aşırı sol örgütlerı de iyice bu ortamı benimsemiş ve aynı pkk’a gibi böylesine propaganda yapmaya başlamıştır. Örnek için bu kere her gün binlerce üretilen kavramlar ve yalan haberlerden yanlız bir tanesine deyinmek istiyorum.
Iran’da Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Hasan Ruhani normal olarak her bir şehir ve bölge için yeni valıler önerib ve atma sürecindedir, Feridun Himmeti diye bir İlamlı devlet adamı ise üst düzey güvenlik yetkilileri tarafindan Batı Azerbaycan’a valı olarak atanması yanlız önerilmiştir. Doğal olarak kürt faşizmi dediğimiz kitleni kapsayan medya ve daha ilginçi Türkiye medyasında bu konuda paylaşılan ve duyurulan haberlerinden Türkiyenin Taraf gazetesi 2013/10/04 tarihinde Ruhani’den Kürt açılımı diye bir makaleye yer vermiştir. Haberde sayısızca yalan, saçmalık, terörü besleyen ve beslenen kavram ve ideolojilere bolca yer verilmiştir. Şimdi haberi bakalım:
İran’da kısa süre önce Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Hasan Ruhani, Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Urumiye kentine Kürt kökenli bir vali atadı. Ruhani böylece İran’da Şiilerin vali olması yönündeki geleneğe reformist bir adımla son vermiş oldu.
1979’daki İran İslam devriminden bu yana ülkedeki önemli ve strateji makamlara Şii kökenli yöneticileri atayan İran yönetiminin, Irak, Suriye ve Türkiye’deki Kürt grupların siyasi hareketliliğini dikkate alarak yerel yönetimler sisteminin işleyişinde değişiklik yaptığı belirtildi.
Ilk yalan Urmiye gibi tarihi Türk şehiri ancak farklı ve çeşitli etnik ve inaç gruplarının yaşadığı bir şehiri sözde kürtlerın yoğun olarak yaşadığı bir kent sunmasıdır, şimdi surmak gerekiyor Taraf yazarları hangi güvenilir belge ve bilgiye dayanarak Urmiye şehirini kürtlerin yoğun olduğu bir şehir reklam edib tanıtmaktadır? Eğer bu haberin verileri iranın resmı kaynaklarıdır hiç bir yerde Urmiye gibi Türk şehirini kürtlerin yoğun olarak yaşadığı bir kent yok belki kürtler, ermeniler, asurile vb gibi etnik grupların bir azınlık olarak yaşadıkları şehir tanımlanmaktadır ve iran devletinin resmi verilerine göre Urmiye şehirinin yanlız 10% kürt ve 3-4 % ermeni ve asurilerden yaşadığı söylenmektedir ancak adını çektiğimiz kürt faşizmi Urmiye kenti yok belki Iraktakı Kerkük gibi Urmiye’nın de sözde kürdistanın kalbı olduğu söylenilmekte ve gün yoktur sözde kürdistan dediklerı binlerce çeşitli farklı etnik ve dini grupları yaşadıkları bölge ve kentlerını kürdistan olarak renkli haritalarda yer vermesinler. Artı taraf gazetesi slogan olarak “Düşünmek taraf olmaktır” seçmiştir neden hiç düşünmeden ve araştırmadan böylesine terör ve ırkçı bir örgütün propaganda araçı olduğunu merak ediyorum, böyle bir tavır düşenmekten ziyade düşünmemek ürünü ve habercilik ve bir gazetecilik davranışları dışındadır. Urmiye şehir ibir tarihsel Türk şehiridir ve tarih boyu hiç bir zaman kürdistan yoksa he hangi bir yer adlanmamış ve hiç bir zaman kürtler bu bölgede yüzde 20 bile olmamışlar ancak iran devltinin Batı Azerbaycan’da uyğuladığı demografik değişikliği sonucu yüzde 3-5 kürt barındıran bu bölge şimdi yüzde 10-15 %  olarak göçmen kürt gruplar yaşamaktadırlar ancak 35 yıl bundan önce Urmiye şehirinde doğulan kürtler ve kimlik belgelerinde Urmiye doğumlu yazan kürtlerın sayısı bu sayının fazlasile altındadır. Bir başka deyişle kürtlerın yaşadığı her hangi bir coğrafıya ve ülke sırf kürtler yaşıyor diye kürdistan olamaz yoksa dünyanın bir çok kent ve ülkesi örnek için New York, Zürih, Malezya, yeni Gine vb de sırf kürtler yaşıyor diyerek sözde kürdistan ola bilir. bu kafa açıkca faşizmdir ve ırkçı bir söylem olduğunu söylemek yanlış değildir. 
Haberın ikinci yalanı ise Feridun Himmetinin şii olmamasıdır. Feridun Himmeti 1960 Şii ve İlam doğumludur ancak etnik kimlik olarak ilam kürtlerınden sayılmaktadır. 
Üçüncü yalan ise Hasan Ruhaninin ABD ziyareti öncesi kurmaylarıla bir araya gelerek bu konuyu kunuşmalasıdır, taraf gazetesi hiç bir bilgiye dayandırmadan bu yalan haberi paylaşmıştır. Iranın resmi ve qayri resmi medyasında bir sözcük bile bu konuda haber bulunmamakta ve paylaşılmamıştır, ancak sanıyorum taraf gazetesinin yöneten kitlenin kaynağı terörist ve faşist kürt medyasıdır.
Dördüncü yalan ise Feridun Himmetinin Urmiye’li olmasıdır, bu en gülünç ve taraf gazetesinin yönetenlerin utanmaları gereken bölüümüdür, Feridun Himmeti çok kolayca google.com sitesinden elde ede bilecek gerçek kaynakların her bir kimsenın olaşa bileceğinı de göz önüne alarak hiç bir zaman Urmiye şeherile ilgisi olmadığını söylemek olur ancak bir dönem devlet görevlisi olarak Batı Azerbaycan devlet Tvsinde şimdiye kader çeşitli etnik grupları olduğu gibi yönetmesidir. Bunun dışında Feridun Himmetini bir Urmiye doğumlusu gibi tanıtmak saçmalğın sonu ve haberçilik görevini kendi ideoojisi ve beslendiği kaynak ve kitle için kullanmak dışında değildir. 
Son olarak unutmayalım şimdi hiç valı seçilmiş değil ve kaç tane Türk valısı yanında ilamli bir kürt valısıde üst düzey iran yetkilileri tarafindan zorlanmaktadır ancak eğer sözde bir kürt valı seçilirse yarın o bur gün taraf gibi gazateler kürt faşizmi medyasıla Urmiye şehirinin yönetim olarak Iraka kürdistanına verilmesini gündeme getirsele hiç şaşırmamak gerekiyor, düne kader Türk calısı olan ve yüzde 10-15%  bile göçmen kürt olan şehir ve bölgenin sırf bir İlamlı kürt valı olası atanması bir bölgeni kürdistan ede bilermiş.  

ارتباط فریدون همتی کرد با حزب کارگران کوردستان بسیار عالی می باشد

اورمولو
پس از اینکه مقامات اطلاعاتی و امنیتی دولت ایران "فریدون همتی" که شخصی غیربومی و ایلامی می باشد را برای انتصاب استانداری آزربایجان غربی به زور تحمیل نمودند مدیای گروههای تروریستی و نژادپرست کرد تنها از کاندیداتوری فریدون همتی استفاده نموده و مقالات متعددی را در این باره منتشر نمودند که در زیر به ترجمه کوتاهی که شامل قسمت های مهم یکی از مقاله ها که از طریق سایت "روزگاری آنلاین" وابسته به سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان منتشر شده خواهیم پرداخت. در متن مقاله سعی بر آن شده که ایدئولوژی و هدف سازمان تروریستی و نژادپرست کوردی همچون حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک از زبان خود سازمان بدون دخل و تصرف بیان گردد.
گشایش کوردی از حسن روحانی
حسن روحانی استاندار کردی را برای شهر اورمیه انتخاب نموده و در روژاوا (مناطق کردنشین سوریه) نیز نمایندگی خواهد گشود. در شهر اورمیه که اغلب ساکنین آن کورد می باشند حسن روحانی استاندار کردی را انتخاب نموده و بدین صورت رفرمی بزرگ در جهت اینکه در ایران علاوه بر شیعه ها نیز می توان استانداری را برگزید تحقق داده است.
از سال 1979 که دولت اسلامی ایران به سبب مسائل استراتژیک تنها به برگزیدن استانداران شیعه ارجحیت می داده با توجه به مسائل گروههای کرد موجود در عراق، سوریه و ترکیه سعی در ایجاد رفرمی نموده است.
رادیو و تلویزیون کوردی در ایران آزاد بوده و به مناطق پرجمعیت کردنشین ایالت کردستان گفته می شود. حسن روحانی قبل از سفر به نیویورک با کابینه خود نشستی برگزار نموده و از احتیاج به وجود رفرمیست کردی سخنانی بر زبان آورد در غیر اینصورت گروههای کرد خارج نشین به تحرک بر علیه کردهای ساکن ایران خواهند پرداخت. روحانی سعی بر استفاده از کردها در درون سیستم داشته و در بعضی از شهرها و مناطق اداره امور به دست کوردها و از جمله انتخاب استاندار کرد از همین جمله مسائل می باشد.
روحانی برای برقراری ارتباط با کردها با توجه به مطالب وزیر امور داخلی فریدون همتی را به سمت استاندار آزربایجان غربی انتصاب نمود. فریدون همتی از هفته پیش رو به کار خود با عنوان استاندار آزربایجان غربی شروع خواهد نمود. دولت ایران رفرم های کردی را تنها در داخل نه بلکه در بیرون از مرزها و مناطق کردنشین نیز ادامه خواهد داد. دولت ایران در همین اثنا نمایندگی در روژاوا و قامشلو ایجاد خواهد نمود. صالح مسلم رئیس حزب پ.ی.د (شاخه سوریه ای پ.ک.ک) طی ماه گذشته به تهران سفری داشته است و هیات ایران نیز گزارش کاملی از این سفر و مناطق کردنشین سوریه آماده نموده است. دولت ایران در فوریه 2014 در قامشلو نمایندگی را ایجاد خواهد نمود.
ارتباط فریدون همتی کرد با حزب کارگران کوردستان بسیار عالی می باشد.  
 فریدون همتی که اصالتی اورمیه ای داشته و کرد می باشد در سالهای 1998 تا 1999 یکی از اشخاصی می باشد که ارتباط مستقیمی با سران بلند پایه حزب کارگران کوردستان برقرار نموده و یکی از فیگورهای مهم این دیدارها و مذاکرات می باشد، حتی وی خواست عثمان اوجالان (بردار عبدالله اوجالان) مبتنی بر زندگی در شهر اورمیه را با همکاری دولت ایران نیز فراهم نموده بود. وی در شهر اورمیه فردی شناخته شده می باشد و در عین حال یکی از نزدیکترین دوستان کابینه حسن روحانی هست. (پایان ترجمه)
همانطور از متن این مقاله به شدت نژادپرستانه و سراسر دروغ مشاهده می شود گروههای تروریست و نژادپرست کرد تنها از تحمیل شخصی کرد به مانند فریدون همتی برای استانداری آزربایجان غربی نهایت بهره را به عنوان ابزار پروپاگاندا برده و در صورت انتخاب وی بی تردید خبر از وصل شدن اورمیه به کردستان عراق و یا قلب کردستان بودن اورمیه را نیز شاهد خواهیم بود، گرچه که انتخاب این شخص از سوی مقمات اطلاعاتی و امنیتی بالادست دولت ایران نیز بی تردید حاوی پیامی هم برای ملت ترک و هم برای گروههای تروریست و نژادپرست کرد می باشد. متاسفانه دولت و ملت حاکم طی 34 سال گذشته از کارت بازی گروههای تروریست و نژادپرست کورد به عناوین و شیوه های مختلف بر علیه ملت ترک بهره جسته و می جویند و حمایت استراتژیک و لوجستیک دولت و ملت حاکم از سازمانهای تروریستی کردی یدی طولانی به اندازه تاریخ حیات سیستم کنونی دارد.
متن اصلی مقاله در سایت وابسته به سازمان تروریستی – فاشیستی حزب کارگران کردستان، برای مشاهده مقاله در ابعاد واقعی روی تصویر کلیک کنید.


۷/۱۱/۱۳۹۲

حمله تروریستی حزب کارگران کردستان

بر اساس اخبار منتشر شده در سایت روزنامه زمان چاپ ترکیه دیروز گروهی از میلیتانهای مسلح سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان به تانکرهای نفتی شرکت خصوصی واقع در شهر بینگول و منطقه لیچه حمله برده و با استفاده از بمب ها و راکت اندازها اقدام به آتش کشیدن و منفجر نمودن تمامی تانکرهای شرکت خصوصی نمودند.
بر اساس اخبار اولیه میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان با استفاده از بمب گذاری در زیر کامیوناه و تانکرهای نفتی اقدام به منفجر نمودن تمامی تانکرها نموده اند. این حمله تروریستی در ساعت 06:30 به وقت محلی صورت گرفته است.  
خوشبختانه در این حمله تروریستی صدمه جانی به شخصی وارد نشده است. 
نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه پس از این حمله تروریستی به منطقه گسیل شده اند.
سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان یا پ.ک.ک تنها یکی از سازمان های رادیکال، مسلح و نژادپرست موجود در منطقه می باشد که از کشت و کشتار و افراطی گری تغذیه می گردد، در غرب آزربایجان نیز برای مسائل سیاسی و افزایش فشار بر ملت ترک برادر تنی پ.ک.ک با نام حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک بوجود آمد که تاکنون سبب کشت شده هزاران جوان ترک در منطقه گردیده است.در سوریه و عراق نیز سازمانهای تروریستی کرد مشابهی به فعالیت می پردازند. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/l2wwo27