۱۲/۰۹/۱۳۹۱

بمباران مواضع حزب کارگران کردستان در شمال عراق

بر اساس اخباری که توسط سایت روزنامه استار چاپ ترکیه منتشر شده است دیروز چندین فروند هواپیمای جنگنده ترکیه عملیات ضدتروریسیتی را بر علیه حزب کارگران کوردستان درشمال عراق تحقق ساخته اند.
هواپیماهای جنگنده نوع f-16 ترکیه از طریق پایگاه هوائی دیاربکیر برخواسته و عازم شمال عراق گشته اند، بر اساس اولین اخبار منتشره حدود 7 هدف پ.ک.ک مورد بمباران واقع شده است. اهداف تعیین شده ناشی از تثبیت تحرکات حزب کارگران کوردستان می باشد که توسط هواپیماهای بدون سرنشین مشخص شده اند.
از دیگر اهداف بمباران شده می توان به کمپ های زاپ اشاره کرد. امروز نیز در ساعت 14:30 چندین فروند هواپیمای جنگنده نیز از طریق همان پایگاه هوائی عازم شمال عراق گشته اند و بیشتر کمپ های زاپ و قندیل مورد بمباران واقع شده است. در حرکات ضدتروریستی امروز 4 فروند هواپیمای f-16 حضور داشته اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cl99fqv
تسلیم 3 عضو پ.ک.ک
اخبار منتشر شده حاکی از تسلیم 3 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان از طریق مرز سینوپی ترکیه می  باشد. میلیتانهای تسلیم شده از طریق کمپ های شمال عراق و پس از فرار کردن به دولت ترکیه تسلیم شده اند. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/dyd5un6

۱۲/۰۷/۱۳۹۱

تشکیل گروه شبه نظامی زنان کرد در سوریه

گروهی از زنان نزدیک به ایدئولوژی سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان در سوریه اقدام به تشکیل گروهی شبه نظامی نمودند.
بر اساس اخبار روزنامه حریت چاپ ترکیه شبه نظامیان زن کورد فعلاً از 150 مبارز تشکیل یافته اند و نام این گروه شبه نظامی زن کرد شهید روخان گذاشته شده است.
ویدئویی نیز از سوی گروه شبه نظامی زن کرد در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که تمامی سخنگویان و اعضایش در ویدئو متشکل از زنان کورد مسلح دیده می شود.
از شروع جنگ داخلی در سوریه زنان شبه نظامی نیز همواره در مابین گروهها جنگنده وجود داشته اند ولی تشکل یک گروه شبه نظامی زن کورد اولین بار پس از شروع جنگ داخلی در سوریه می باشد.
مرکز فرماندهی گروه شبه نظامی زن کرد در شهر کلیس واقع شده است. شاخه سوریه ای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان که با نام پ.ی.د در سوریه به فعالیت مشعول می باشد نیز سال پیش گروهی متشکل از شبه نظامیان کرد به صورت چندین تیپ ایجاد کرده بود که درگیریهائی نیز با مخالفین سوریه ای طی روزهای گذشته به علت حمایت پ.ی.د از سیاستهای بشار اسد بوجودآمده است.
بشار اسد از گروههای مسلح کورد به عنوان تاکتیکی هم برای سرکوب گروههای معترض سوریه و هم در قبال سد نمودن حمایت مادی و معنوی ترکیه از آورگان سوریه استفاده نموده  است بدین صورت که با خروج تمامی نیروهای مسلح سوریه از مناطق نیمه کورد نشین سوریه بسیاری از این مناطق تحت کنترل شاخه سوریه ای پ.ک.ک درآمده و در این مناطق خودمختاری نسبی ایجاد شد. پس از این خودمختاری نسبی چندین مرتبه درگیری شدید ایجاد شد که منجربه ایجاد کشته های متعدد از هر دو سو شد. به نظر مخالفین دولت بشار اسد گروههای مسلح کرد به علت عدم همراهی با دیگر گروههای معارض سوریه در قبال حرکتی یکسان برای ساقط نمودن بشار اسد به نوعی از فضای بوجود آمده نهایت استفاده را می برند و این به مذاق مخالفین به نوعی همراهی با بشار اسد تلقی می گردد.
متاسفانه با تشکیل این گروه شبه نظامی زنان کورد یک گروه تروریستی نیز به لیست بندبالای سازمان های تروریستی موجود در منطقه که نقش القاعده کردی را در خاورمیانه بازی می کنند افزوده شده و تعدد این مقدار از گروههای تروریستی کرد که اکثراً نقشی به مانند چماق برای سرکوب دیگر ملتهای منطقه را بازی نموده و خواهند نمود مشکلی اساسی برای دیگر ملتهای منطقه می باشد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bznjo9j

۱۲/۰۳/۱۳۹۱

افزایش فعالیت سازمانهای تروریستی در شبکه های اجتماعی

افزایش فعالیت سازمانهای تروریستی در شبکه های اجتماعی
بر اساس گزارشات سازمنهای مفسر شبکه های اجتماعی سازمان تروریستی القاعده و دیگر گروههای تروریستی به مانند حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک، حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک و ... با گشایش حساب های کاربری در انواع شبکه های اجتماعی به مانند توئیتر، فیسبوک، گوگل پلاس و ...شیوه جدیدی در جذب، خبرسانی، تولید پروپاگاندا و .. نموده اند.
بر اساس گزارشات سازمانهای جهانی مرتبط با علوم سایبری تا قبل از بسط شبکه های اجتماعی مابین مردم بیشتر گروههای تروریستی از روش قدیمی برای ارتباط با مخاطبان و دادن پیغام بهره می برند ولی با گسترش روز افزون شبکه های اجتماعی متعدد سازمانهای تروریستی نیز در حرکتی تامل برانگیز فعالیت بسیار زیادی را در شبکه های اجتماعی برای اهداف خویش شروع نموده اند.
در حالی که افزایش سازمانهای تروریستی در فضای مجازی شاید در وهله ی اول با دید مثبت برای سازمانهای امنیتی و ضدتروریستی باشد ولی در عین حال سبب افزایش سمپاتی مابین گروههائی که این سازمانهای تروریستی مورد هدف قرار می دهند خواهد شد. بدون تردید با افزایش استفاده سازمانهای تروریستی از شبکه های اجتماعی کارشناسان سایبری خواهند توانست سعی در ردگیری این گروهها  نمایند ولی به علت گستردگی شبکه های اجتماعی و فعالیت بسیار زیاد سازمانهای تروریستی به انواع مختلف جامعه هدفی که در اختیار گروههای رادیکال و خشونت طلب خواهد بود نیزبه مراتب افزایش خواهد یافت.
برای مسائل سرویس میکروبلاگ Twitter در اولین ماههای شروع بیشتر از سوی انسانهای شناخته شده به مانند هنرمندان، ورزشکاران و ... جوامع مورد استفاده واقع می شد سپس پس از طی پروسه ای حتی دولت ایالات متحده آمریکا خبر عملیات ضدتروریست که منجربه کشتار عثمانه بن لادن گشت را نیز برای اولین بار از سایت توئیتر منتشر کرد. بدین سبب سایت توئیتر مبدل به ابزار ارتباطی بسیار سریع و کاربردی گشت. در همین سو نیز سازمان القاعده، حزب کارگران کردستان، حزب حیات آزاد کردستان و صدها گروه و سازمان شناخته شده تروریستی در دنیا از توئیتر برای پروپاگاندا و ترویج افکار خویش و ارتباط گیری – دهی بهره می برند.
برای اولین بار نیز در مابین سازمانهای تروریستی الشباب که زیرمجموعه القعاده در سومالی می باشد با حساب کاربری  twitter/hsmpress اقدام به نشر افکار خود برای جذب میلیتان نمود. پس از کشتار Denis Allex در فرانسه حساب مذکور از سوی سایت توئیتر مسدود گشت. ولی پس از چند روز سازمان تروریستی مذکور با ایجاد حساب کاربری جدید اقدام به بازنشر مطالب قبلی خود نمود.
بر اساس گزارشات سازمانهائی همچون think tank در ایالات متحده آمریکا طی ماههای گذشته فعالیت ارگانهای تروریستی و رادیکال در شبکه های اجتماعی افزایش قابل توجهی را یافته است. برای دریافت گزارش مذکور می توانید از طریق لینک فوق اقدام کنید.
سازمانهای تروریستی به مانند حزب کارگران کردستان، حزب حیات آزاد کردستان و دیگر گروههای خشونت طلی و تروریست نیز در بعد خاورمیانه ای فعالیت بسیار شدیدی را در فضای مجازی دارند، به طوریکه سازمانهای مذکور برای پروپاگاندا بر علیه دولت ها و برعکس نشان دادن مسائل اقدام به بهره کشی از انواع روش های مهندسی معکوس می نمایند. وجود صدها سایت و وبلاگ مبلغ فاشیسم کورد که هر روز صدها نقشه رنگارنگ در جهت کردستانیزه کردن مناطق غیرکردنشین و فراهم نمودن کشتار ملل منطقه از این مدیایها نشر می گردد بدون تردید سبب تولید نفرت مابین ملتهای منطقه می گردد.

۱۱/۲۹/۱۳۹۱

براستی هدف گروههای نژادپرست و افراطی کرد چیست؟ - با مثال

همیشه اینجانب با توجه به مسائلی که در گروهی از جامعه رادیکال و به شدت افراطی کورد جریان دارد از وجود مفهومی به نام "فاشسیسم کرد" سخن به میان آورده ام، البته همچنان که یادآور شده و می شوم  فاشیسم کرد تفاوتهائی با دیگر گروههای نژادپرست موجود در دنیا داشته و دارد و مهمترین تفاوتش کودن بودن این حرکت افراطی به تمام معناست. حماقتی که هر روی برای اثباتش گروهها، مدیا ، انسانها و ... منتصب به این تفکر عملی جدید را باز نشر می کنند تا دیگر مردمان منطقه و دنیا به جد به عمق و حدت این حماقت پی برند. 
بارها از اعمال این گروههای نژادپرست کرد مطالبی را همراه با تصاویر و منابع عمل زشت و غیراخلاقی این گروهها منتشر کرده ام ولی متاسفانه تاکنون به جزء فحاشی و افزایش حماقت به صورت بالفعل شاهد عملی دیگر نبوده ام. شاید تکراری شده باشد از خرید دامین به نام شهرهای ترک نشین، کردستان خواندن نصف کره زمین به نامهای کردستان شرقی، کوردستان غربی، کردستان وسطی و بقیه کردستانها سخنی به میان آورم یا از لطف تلویزیون تیشک یا سایت کردستان مدیا به موسیقی و مناطق تاریخی - ملی ترک و آزربایجانی و یا دیگر گروههای غیرکرد سخنی به میان آورم و ... ولی سخن این دفعه نوع و نحوه حماقت به تمام معنائی هست که در عین خیره شدن به چشمان انسان از کردستانی بودن نصف کره زمین سخن به میان آورده میشود.
همانطور که در اسکرین شات منتشر شده مشاهده می شود اینبار گروههای به شدت نژادپرست و کودن کورد دست به عمل غیراخلاقی و راسیستی دیگری زده و می زنند آنهم در یوتیوب با آپلود کردن هر ویدئوئی اعمم از تصاویر مایکل جکسون، ماهتما گاندی، تروریست عبدالله اوجالان، تصاویر جزایر گینه بیسائو و جزایر قناری، خواننده هائی جهانی و ... منقش به نام اورمیه و کردستان می باشد. حالا شما رابطه مابین موارد مذکور با اورمیه و کوردستان را یافتید لطفاً ما را نیز مطلع سازید.
برایستی هدف گروههای نژادپرست و احمق به تمام معنای کورد چیست؟
آیا مثلاً آن شخصی که در فلان کشور خارجی با اینترنت پرسرعت نشسته و در عمرش نصف کره زمین را به صورت توهم آمیز کردستان متصور می کند به خیال باطل و حماقت آمیز خود با نشر چنین ویدئوها و اعمال به شدت نژادپرستانه ای قصد چه چیزی را در سر می پروراند؟ آیا این اعمال غیراخلاقی اوج نژادپرستی در قسمت عمده ای از جامعه کرد نیست؟ سکوت معنی دار رسانه ها و گروههای پرطمراق به اصطلاح دمکرات کورد در قبال این نوع نژادپرستی ها و دیگرستیزیها که به تولید نفرت و کینه مابین ملت ترک و دیگر گروههای ملی غیرکرد در منطقه می انجامد چیست؟ آیا سکوت معنی دار این گروهها حاکی از چراغ سبز به این نوع مدیا، گروه، رسانه، طیف و ... افراطی و نژادپرست کورد برای تداوم اعمال غیراخلاقی اینچنین نیست؟ مثلاً سخنم با توی نوعی که در فلان کشور دمکراتیک و آزاد دنیا در کنار اینترنت پرسرعت نشسته ای و دست به این اعمال غیراخلاقی می زنید می باشد، هدف از این نوع اعمال چیست؟ مثلاً با آپلود کردن و نامیدن اورمیه، ازمیر، گینه بیسائو، کبک، گوتنبرگ و ..به کردستان واهی خود این مناطق را به خیال باطل خود کوردستان خواهی کرد؟ اصلاً تاکنون متوجه زمان شده ای که در سال 2013 به سر می بریم و همین مناطقی که توی نوعی نژادپرست کوردستان می نامی در برگیرنده میلیونها میلیون انسان غیرکرد که ساکنان اصلی این مناطق اند چه خواهد شد؟ آیا به مانند تاریخ سرتاسر سیاه کرد که پر از کشتار، ترور، خشونت طلبی، تروریسم، رادیکالیسم، یاغیگری، ناامنی، غارت، چپاول و ...هست در فکر تحقق کشتار و نسل کشی دیگری برای کوردستانی کردن مناطق فوقی؟ آیا اصلاً امکان این عمل در واقعیت هست؟ انسان ها، گروهها، مدیا ، احزاب و .. افراطی و نژادپرست کردی که از چنین اعمال غیراخلاقی و به شدت نژادپرستانه حمایت می کنند تاکنون تامل کرده اند که برای کردستان سازی برای مثال اورمیه، سولدوز، قوشاچای، خوی، ماکو، قروه، بیجار و هزارن هزار شهر ترک نشین و آزربایجانی می باید چندین میلیون انسان کشته شود تا این مناطق غیرکرد لیاقت به یدک کشیدن نام کوردستان را داشته باشند؟ آیا گروههای نژادپرست کرد در پی تحقق هولوکاستی دیگر اند؟ اگر نیستند و پس چرا با سکوت خود چراغ سبزی را برای این نوع مدیا، احزاب، طیف و ... کورد فراهم می سازند؟ آیا ملت ترک و کرد منافع مشترکی باهم ندارند؟ بعضی از گروههای کرد اظهار می کنند که این اعمال از سوی سیستم اطلاعاتی دولت ایران صورت می یگرد، به فرض محال و مثال قبول کنیم، پس چرا از شما که دارای رسانه های متعدد و رنگارنگی هستند صدائی شنیده نمی شود؟ احزاب کرد که یدی طولانی در همکاری با اکثر سازمانهای اطلاعاتی دولت منطقه بر علیه ملتهای غیرکرد را دارند چرا در قبال این حرکت نژادپرستانه سکوت می کنند؟ آیا مثلاً Tishk tv، کردستان مدیا، نوروی تی وی و صدها مدیای رنگارنگ نیز از سوی سیستم اطلاعاتی ایران به روز رسانی می شوند یا مسئله چیز دیگری به نام شیوع افکار به شدت نژادپرستانه و فاشیسم وار در گروهی از جامعه کرد هست.
متاسفانه تعدد این اعمال افراطی نژادپرستانه در جامعه کرد به حدی زیاد می باشد که اگر روزانه به یک مورد از این نوع نژادپرستی ها بپردازیم آخر سر زمان کم می آوریم و کوچکترین تاثیری ندارد...
حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک، حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک، حزب اتحاد و برابری (پ.ی.د) در سوریه ، حزب شاهین های آزاد کردستان یا تاک و صدها و صدها سازمان تروریستی کرد موجود در منطقه تصویری که از جامعه کرد ارائه داده و می دهد تنها کشتار، یاغیگری، ترور، چپاول، خشونت طلبی، رادیکالیسم، تروریسم، قتل عام و .. می باشد و این تصویر باید به اصطلاح نخبگان (البته در صورت وجود) جامعه کرد را به تامل بیاندازد که تاکنون نیانداخته و به احتمال بسیار زیاد نخواهند انداخت...
مسئله تروریسم، فاشیسم و نژادپرستی موجود در جامعه کرد از دشمنی نسبه به ملت ترک و دیگر ملتهای منطقه اکنون به سطحی فراتر رسیده و خود را به نام القاعده و طالبان کورد جدید منطقه رونمایان تر می سازد.

۱۱/۲۸/۱۳۹۱

حمله حزب کارگران کردستان به مدرسه ابتدائی و مرکز اورژانس

گروهی از طرفداران سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان به علت 14 مین سالگرد دستگیری عبدالله اوجالان رهبر پیشین پ.ک.ک که اکنون در جزیره امرالی ترکیه بسر می برد با تجمعی غیرقانونی به مانند همیشه اوج اقدام به حمله به مدرسه ای ابتدائی و مرکز اورژانسی درشهر سیرت ترکیه نمودند.
حمله طرفداران ترور و تروریسم به 75 مین دبستان ابتدائی سیرت و مرکز درمانی خانواده ائوره ن صورت گرفته است. 
طرفداران حزب کارگران کردستان با روشن نمودن لاستیک های متعدد سب به آتش کشیده شدن محوطه گشتند و درصورت عدم رسیدگی آتش نشانی فاجعه ای انسانی تحقق می گشت.
گروههای نژادپرست کورد در ساعت 20:15 با تجمع در کوچه صلح اقدام به سردادن شعارهائی بر لیه رهبر سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان نمودند که با ورود پلیس به منطقه اقدام به آتش زدن چندین عدد لاستیک تراکتور نموده و منظره ای بسیار غیرانسانی را منعکس نمودند.
پلیس ترکیه پس از همکاری با آتش نشانی آتش را خاموش کرده و به تعقیب طرفداران ترور و تروریسم پرداخت که خوشبختانه موفق به دستگیری 3 نفر گردید.
سازمان تروریستی – فاشیستی حزب کارگران کردستان که ید طولانی در استفاده ابزاری از کودکان خانواده های کم بضاعت و سطح پائین کرد به عنوان ابزاری در ججهت پیشبرد اهداف شوم و سیاه خود دارا به مانند همیشه کودکان 12 الی 13 ساله در این تجمع نیز به عنوان ابزاری برای به هم زدن شهر استفاده میشود، بدون تردید میلیتانهای خبره ای که سالها به حرفه انسان کشی مشغول می باشند با سپر قرار دادن کودکان در مواقع لزوم اقدام به حملات تروریستی نسبه به نیروهای نظامی ترکیه می نمایند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cagv4yh

۱۱/۲۵/۱۳۹۱

ضربه ای دیگر بر منابع مادی حزب کارگران کردستان – اینبار آلمان

دادگاه فدرال شهر دوسردولف آلمان پرونده ای در رابطه با تخلفات مالی عبدالله.س 46 ساله که شهروند ترکیه می باشد و تابع آلمان به جرم دست داشتن در تامین منابع مادی سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان را ارائه کرده است.
دادستان آلمان طی بیانیه ای خبر از گشایش پرونده شخص مذکور درتاریه 23 ژانویه 2013 نموده است. در بیانیه عبدالله.س طبق منابع قابل دسترس وی از سال 2003 تا 2004 دست به اعمال غیرقانونی برای تامین منابع مادی برای پ.ک.ک نموده است. در کنار تامین منابع مادی وی به ایجاد پروپاگاندا و تبلیغ تروریسم نیز متهم می باشد.
نام سازمانی شخص دستگیر شده حمزه می باشد و چندی سالی نیز عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان بوده است. وی از سال 2005 تا 2007 نیز رفت آمدهای متعددی به شمال عراق برای تامین منابع مادی پ.ک.ک داشته است. 
حکم دستگیری وی به جرمهای یاد شده از سوی دادستان آلمانی صادر شده است. 
بمباران کمپ های حزب کارگران کوردستان در شمال عراق
بر اساس اخبار منتشر شده توسط سایت روزنامه استار چاپ ترکیه دیروز با تثبیت جابه جائی مشکوکی در کمپ های زاپ، قندیل و باسیان توسط هوایپماهای بدون سرنشین جنگنده های F-16 ترکیه به منطقه برای بمباران اهداف منتقل شده اند.
عملیات ضدتروریستی در ساعت 11:00 دیشب صورت گرفته است و هواپیماهای جنگنده از طریق پایگاه نظامی شهر حکاری ترکیه به پرواز درآمده اند. بیشتر اهداف منهدم شده در کمپ های قندیل، آاوسیان و زاپ که جزء مهمترین کمپ های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در شمال عراق می باشند بوده است. عملیات 2 ساعت به طول انجامیده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/ano6p3x
http://tinyurl.com/d5h6hna

دستگیری 7 عضو حزب کارگران کردستان در اسپانیا

پلیس اسپانیا طی عملیاتی که با نام کاپادوکیا معروف می باشد اقدام به دستگیری 7 عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان نموده است، اشخاص دستگیر شده در تامین منابع فاینانس پ.ک.ک در بیرون نقشی اساسی داشته اند.
دستگیری اعضای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در اسپانیا طی کنفرانسی خبری از سوی وزیر امور داخلی اسپانیا بازگو گشت. 
اخبار منتشر شده حاکی از دستگیری 4 نفر از اعضای پ.ک.ک در مادرید، 1 نفر در بارسلونا و 1 نفر در مورسیا می باشد. دستگیر شده گان طی عملیات ضدتروریستی که بر علیه 11 نقطه متمایز صورت گرفته دستگیر شده اند. دایره ضدتروریستی اسپانیا جرم دستگیر شده گان را تامین منابع مادی پ.ک.ک، شرکت در عملیاتهای تروریستی در ترکیه، تبلیغ و ایجاد پروپاگاندا بر لیه حزب کارگران کوردستان و ..بیان گردیده است.
طی بازرسیهای صورت گرفته 28 هزار یورو پول نقد و 2 سلاح غیرقانونی کشف شده است. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/ctsneb6

۱۱/۲۴/۱۳۹۱

یوروپل: درآمد 20 میلیون یوروئی حزب کارگران کردستان از تجارت مواد مخدر

گزارش سالیانه یوروپل در بخش تجارت مواد مخدر منتشر شد، مهمترین نکته در گزارش مذکور در بخش مافیای تجارت مواد مخدر گزارش تکان دهنده ای می باشد که ناشی از گستردگی مافیای گروههای رادیکال و مسلح کرد در رابطه با تجارت انواع مواد مخدر و دیگر تجارتهای از جمله تجارت اسلحه، تجارت انسان و کودک و ... می باشد.
بنابه گزارش Europol درآمد سالیانه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان تنها از تجارت انواع مخدر به صورت سالیانه حدود 20 میلیون یورو می باشد که بنا به آمار ارائه شده در گزارش یوروپل مافیای تجارت مواد مخدر پ.ک.ک به عنوان مهمترین مافیای اتحادیه اروپا در امر انواع تجارت های غیرقانونی مشخص گردیده است.
آماری یوروپل ناشی از استفاده مواد مخدر در بین مردمان اروپا در رنج سنی 16 تا 64 سال و تعداد مصرفین حدود 80.500 نفر می باشد. آمار فوق نشان از 23.7% کل جمعیت دنیا می باشد. 
نکته قابل توجه دیگر جایگیری نام ترکیه در لیست دوم کشف انواع مواد مخدر می باشد که دوباره ناشی از مافیای بسیار عظیم سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در داخل ترکیه برای ترانزیت به اروپا می باشد. ترکیه مهمترین مسیر ترانزیت انواع مواد مخدر به اروپا می باشد.
بیشتر تزانزیت سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان به اروپا مواد مخدری همچون هروئین، کوکائین، آمفتامین،متافتامین، اکستازی و .. می باشد. 
در بخش حزب کارگران برای معرفی این سازمان مخوف کورد چنین می نویسد:
حزب کارگران کردستان یا یکی از سازمانهای رادیکال کرد می باشد که هر ساله حدود 20 میلیون یورو ناشی از قاچاق انواع مواد مخدر توسط زیرشاخه های مختلف در اروپا بدست می آورد. 
تعدد وجود گروههای تروریستی- فاشیستی کرد که از راه تجارت انواع قاچاق امورات خود را تامین می کنند یکی از مهمترین مشکلات را برای مردم منطقه بوجود آورده اند و افزایش رادیکالیسم و نژادپرستی در جامعه کرد بدون تردید ارتباط مستقیمی با پول های بادآورده ناشی از این تجارت غیرقانونی و غیرانسانی دارد. وجود صدها تلویزیون و ارگان رسمی – غیرسمی پروپاگاندا بی شک بدون حمایت مالی ناشی از این تجارت غیرممکن می باشد.  
منبع ترجمه گزارش:
http://tinyurl.com/d2cxc7d

حمله تروریستی در ترکیه: 13 کشته، 27 زخمی

دیروز حمله تروریستی در نقطه صفر مرزی ترکیه – سوریه صورت گرفته است که بنا به اخبار اولیه 13 نفر دراین عملیات تروریستی کشته و 27 نفر زخمی شده است. از 13 نفر کشته شده 3 نفر تابعیت ترکیه و 10 نفر تابعیت سوریه را دارند. 
حمله تروریستی مذکور در ساعت 15:00 به وقت ترکیه و با استفاده از بمبی که در داخل ماشینی با پلاک سوریه بوده جاسازی و منفجر شده است. حمله در گمرک جیلوه‌گؤزو صورت گرفته است. اتومبیل حامل مواد منفجره در 40 متری در ورودی پارک شده بوده که ناگهان منفجر می گردد. با استفاده از دوربین های مدار بسته در محل ماشین با پلاک سوریه وارد سامانه گمرکی ترکیه گشته و پس از دقایقی منفجر شده است. 
پس از وقوع انفجار عبدالله گول، رجب طیب اردوغان و بقیه مسئولین ذیربط خواستار بررسی سریع و دستگیری عامل این انفجار تروریستی گشته اند و 2 وزیر ترکیه نیز در اولین ساعات پس از حمله تروریستی در محل حاضر گشته اند.
بر اساس منابع اطلاعات هدف اصلی این حمله تروریستی آسیب رساندن به یکی از فرمانده هان گروههای ارتش آزاد سوریه می باشد که دقیقاً در همان ساعات دیداری با زیرگروههای خود در داخل سوریه در نقطه صفر مرزی خواهند داشت بوده است، البته منابع مستقلی تاکنون این مورد را تائید نکرده است.
هنوز هیچ گروه و یا سازمانی مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده نگرفته است، ولی با توجه به بازیهای صورت گرفته در منطقه کار هر یک از طرفین دعوا و یا سازمانهای اطلاعاتی کشورههای هم مرز ترکیه می تواند باشد. گروهی دیگر از کارشناسان مبارزه با تروریسم نیز احتمال دست داشتن سازمان تروریستی به مانند حزب کارگران کردستان را چتیت عملیاتی منکر نمی شوند. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cnow9xn

۱۱/۲۱/۱۳۹۱

تغذیه فاشیسم کرد از سوی مدیای فارس زبان – اینبار رادیو فرانسه

وجود مفهومی به نام فاشیسم کورد تحت قالب و گروههای متعدد تروریستی امروزه در جغرافیای خاورمیانه بر کسی پوشیده نیست. تعدد گروههای تروریستی – فاشیستی به مانند حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)، حزب حیات آزاد کردستان (پژاک)، شاهین های آزاد کردستان (تاک)، حزب اتحاد دمکراتیک (پ.ی.د) و صدها سازمان و گروهک خرد و کلان رنگارنگ کرد که از روز شکل گیری تا به امروز عملی به جزء کشتار ملت های منطقه به عناوین مختلف و با نام های رنگارنگ مختلف همچون آزادی، دمکراسی و ... را نداشته اند همگان شاهد بوده ایم. بیشتر این گروههای تروریستی – فاشیستی به مانند حزب کارگران کوردستان به سبب بسیاری از مسائل سیاسی منطقه ای و جهانی و همکاری های متعددی که با سازمانهای اطلاعاتی کشورهای منطقه – جهان داشته اکنون به باند مافیائی جهان در حوضه تجارت انواع مواد مخدر، تجارت انسان، تجارت کودک، تجارت زنان و ... مبدل گشته به طوریکه آمارهای پلیس بین اللملل حاکی از وجود و تعدد زیرشاخه های متعدد این سازمان فاناتیک – فاشیست کردی در اروپا که به انواع مختلف دست به اعمال غیرقانونی می زنند می باشد. در ایران نیز ما شاخه ایرانی پ.ک.ک را با نام حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک داریم که به مانند برادر بزرگتر خویش سالهاست در آزربایجان غربی دست به ترور، کشتار، خشونت طلبی، انواع قاچاق، زورگیری و ..زده و دقیقاً رهرو برادر بزرگ  خویش بوده است. مسئله ای که امروز می خوام بدان بپردازم نه جنایات، کشتارها، ترور، انواع تجارت  های غیرقانونی و ... گروههای تروریستی – فاشیستی کرد بلکه تغذیه رسانه ای و مبدل شدن به ارگان غیررسمی پروپاگاندای این گروههای تروریستی – فاشیستی کورد توسط جامعه فارس زبان و مرکزگرا می باشد.
البته یاد آور شوم تغذیه ایدئولوژیک، رسانه ای ، مالی و ... گروههای تروریست – فاشیست کورد تنها به گروهها و مدیای فارس زبان – مرکزگرا ختم نگردیده و سازمان اطلاعاتی ایران بر اساس اسناد رسمی – غیررسمی یدی طولانی در حمایت استراتژیک از گروههائی به مانند پ.ک.ک، نحوه بوجود آمدن پژاک، اکنون پ.ی.د در سوریه و .. داشته و دارد. بر اساس اسناد رسمی – غیررسمی رهبران و پایگاه های استراتژیک پ.ک.ک سالها در مناطق مرزی ایران و در غرب آزربایجان زیر نظر مستقیم سازمان اطلاعاتی دولت ایران فعالیت می کرده اند. ولی نکته قابل تامل تر تغذیه گروههای تروریست -فاشیست کرد از سوی هم دولت ایران و هم مدیای فارس زبان – مرکزگرا می باشد. شاید بتوان استفاده ابزاری دولت ایران از گروههای تروریست کورد به مانند ماشه ای برای بازیهای کلان سیاسی ب هطور غیرمشروع هم شده درک کرد ولی حمایت بی حدو حصر رسانه ای و مبدل شدن به ارگان غیررسمی پروپاگاندای گروههای تروریست – فاشیست کورد از سوی رسانه های فارس زبان – مرکزگرا در چیست؟
شاید یکی از علل مبدل شدن مدیای فارس زبان – مرکزگرا چه در بعد داخلی و چه رسانه های در خارجی به ماندن بی بی سی، رادیو فردا، رادیو صدای فرانسه و ... به علت مسائل استراتژیک ائتنیکی در منطقه خواند، به طوریکه بسیاری از این رسانه ها به صورت غیرقانونی در زمان لزوم شاید بتوانند از گروههای مسلح کورد به عنوان ابزاری برای سرکوب ملت ترک و دیگر ملتهای منطقه که در ذهن گروهی از جامعه نژادپرست فارس زبان به عنوان دشمن تعریف شده و به بازتولید نفرت می پردازند استفاده ابزاری نمود و یا شاید سخن از فردای ایران و شکل دهی و کمک به توازن قدرت از هر نوعش به نفع فارس زبانان باشد. هدف گروههای تروریست – فاشیست کرد از زمان ظهور قطع ارتباط ژئواستراتژیک مابین جغرافیای ترک نشین ترکیه، آزربایجان جنوبی، آزربایجان شمالی، عراق شکل گرفته است و پاک سازی های ائتنیکی و کشتارهائی که در این منطاق شکل گرفته و به احتمال بسیار زیاد از سوی گروههای تروریست کرد در آینده محقق خواهد شد در این حوضه قابل تعریف می باشد.      
مابین رسانه هائی که نقش ارگان غیرسمی پروپاگاندای گروههای تروریست – فاشیت کرد را به خود دیده اند آیت الله بی بی سی فارسی، رادیو فردا و ... واقع شده اند ولی به تازگی رادیو صدای فرانسه نیز به جرگه دیگر آیت الله های رسانه ای فارس زبان افزوده شده است. 
متاسفانه رادیو صدای فرانسه در عملی غیراخلاقی و بدور از اخلاق و تعریف رسانه اقدام به نشر نقشه ای در ارتباط با جغرافیای به اطلاع کردنشین نموده است که دقیقاً منطبق بر تعریف گروههای فاشیت و افراطی کرد از علت کشتارهای خویش می باشند نموده است. جغرافیائی که به علت زندگی 1 الی 50 نفر در روستا و دهاتی نائل و مزین به کردستانی شدن میباشد و اصلاٌ مهم نیست که برای کردستانی بودن یک جغرافیا هزاران انسا نباید کشته شده و به کوچ اجباری متوصل گردند تا در ذهن گروههای نژادپرست کرد کردستان خیالی متصور شود(1). در مورد صحت و یا عدم صحت نقشه منتشر شده نمی خواهم مطلبی عرض کنم که خارج از حوصله بحث می باشد و بر کسی پوشیده نیست که آن چیزی که کردستان نامیده میشود تعریف و چهارچوب مشخص دارد، همانطور که آزربایجان، بلوچستان، عربستان، لرستان و .. ولی به علت مسائل نژادپرستانه و عمق و سطره اش متاسفانه مدیا و بسیاری از گروههای مسلح و به ظاهر سیاسی از ایدئولوژی فاشیسم کرد حمایت کرده و یا مبلغ آنند. قسمت مضحکتر داستان به خود گرفتن تیپ دمکراسی و انسان خواهانه مدیا و گروههای نژادپرست کورد می باشد، یادم هست با یکی از کارکنان تلویزیون تیشک که یدی طولانی در ترک ستیزی و کردستانی کردن نصف کره زمین دارد در فیسبوک بحث می کرم، گتم واقعاً خجالت نمی کشید که در تلویزیون تیشک اورمیه، غرب آزربایجان، کرکوک و صدها شهر ترک نشین و آزربایجان را با نام کردستان و قلب و ته و دم کردستان به جامعه عوام کرد عرضه می کنید؟ ایشان علارغم اینکه در اروپا ساکن بود چنین گفت: 
ما به موسیقی، فرهنگ، تاریخ و اورمیه و مناطق یاد شده می پردازیم و شما باید قدردان ما باشید، بنده عرض کرد اگر ملت ترک نخواهد تلویزیون تیشک به فرهنگ ترک بپردازد باید چه کند؟ در ثانی چرا تلویزیون تیشک به فرهنگ اعراف عربستان، یا بومیان جزایر قناری علاقه ندارد؟ آیا واقعاً فکر می کنید مناطق ترک نشین یاد شده کردستان اند؟ چه دلیلی برای کردستانی کردن ان مناطق دارید؟
ایشان پس از چند دقیقه فرمودند، خوب که خوب شاید اکنون کردستان نیستند و تعداد کردها در آنجا اقلیت باشد ولی حتماً طی 100 سال آینده تمامی آن نقاط کردستان خواهد شد (قسمتهائی از بحث با یکی از کارکنان تلویزیون تیشک – نام محفوظ هست)
من هم یکی از این نیمیک ها (: را گذاشتنم و به بحث پایان دادم، واقعاً آن لحظه به ابعاد  و گستردگی و رسوخ افکار به شدت نژادپرستانه و فاشیست مدار در جامعه به اصطلاح روشنفکر خارج نشین کرد پی بردم.       
متاسفانه به علت عدم بلوغ سیاسی و وجود عمق افکار به شدت نزادپرستانه مدیا و گروههای حتی به ظاهر سیاسی کرد در مورد ملت ترک و مناطق ترک نشین به شدت دچار خطا گشته اند، ک هبدون تردید این خطا با این روند آینده خوبی را برای همه رقنم نخواهد زد و دود این نوع افکار نژادپرستانه بیش از همه به خود جامعه کرد برگشت خواهد خورد، چون آنها در منطقه اقلیت اند و جامعه ترک اکثریت و فرض مثال اگر جنگی ائتنیکی درگیرد جامعه کرد اولین قربانی اعمال نژادپرستانه اش خواهد شد.   
در زیر تنها نمونه هائی از اخباری که مدیای فارس زبان برای تغذیه گروههای تروریست – فاشیست کرد منتشر کرده تنها از آیت الله بی بی سی فارس و رادیو فردا و تنها از صفحات اول جستجوی عبارت حزب کارگران کردستان نقل می کنم. 
تیترهای انتخابی آیت الله بی بی سی فارسی که یکی از خدایان مبلغ ایدئولوژی راسیسم فارس و پان ایرانیسم می باشد در نوع خود گویاست و نیازی به توضیح ندارد.
علاقه بی بی سی فارسی به هویت شخص دستگیر شده مظنون به قتل 3 زن عضو پ.ک.ک بسیار جالب هست که آدم بالاخره ترک از آب در می آید یا کرد، مطمئناً برای بی بی سی فارسی هویت وی بسیار ارحجت از ذات عمل هست چون با ترکیزه شدن وی غذای روحی 1 هفته برنامه های بی بی سی فارسی تامین می گردد.  
مدح بی بی سی فارسی از زنان به اصطلاح کردی که اسلحه بدست می گیرند و سر جونانا 20 ساله ترکیه ای را از بیخ می برند و یا در فلان بمبگذاری نقش بمب زنده را بازی می کنند. آیت الله بی بی سی فارسی می باید عمق و وجود خشونت در جامعه کرد را به زیر تیغ نقد می کشید یا از مدح زنانی که به جای درس خواندن و کمک به پیشرفت لایه های دمکراسی در جامعه در کوهها به انسان کشی و کشتار مشغول می باشند کف بزند؟  
تیتر:
نیروهای دولتی 12 پیکارجوی کرد را کشتند: می دانید که آیت الله بی بی سی فارسی علاقه عجیبی به زبان شیرین فارسی دارد و برای نامیدن گروههای تروریستی که در مدیای جهانی با لفظ تروریست شناخته می شود از کلمه شیرین پیکارجو و برای قاچاقچایان هروئین و انسان از لفظ شیرین فارسی کولبران و زحمتکشان کرد استفاده می نماید، گوئی انسانی که 20 سال درس خوانده و دکترای گرفته زحمت نکشیده و می باید در کوهها به انواع تجارت مشغول باشد تا آیت الله بی بی سی فارسی ملزم به استفاده از لفظ زحمت کشان گردد. در ثانی آن 12 تروریست کشته شده بدون تردید در حال خوش گذرانی و رقص و پایکوبی در کنار مرزهای ترکیه نبوده اند که نظامیان ترکیه ای از راه رسیده و دسته گل های عزیز را پرپر کرده اند.    
یا علاقه بی بی سی فارسی به اعتصاب غذای زندانیان در حالیکه کوچکترین موردی به انسانهای اعتصاب غذا کننده نداشته است که آیا روزنامه نگار، اعضای سازمانهای حقوق بشر و ... می باشند و یا اشخاصی به مانند آنچه که در ارتباط با همین موضوع در وبلاگ اخبار حزب کارگران کردستان / حزب حیات ژاد کردستان ترجمه و نشر شد که تاحدودی به بیشینه و عمل هر یکی از اعتصاب کننده گان پرداختیم که هیچ یک از آنان نه حافظ حقوق بشر بلکه بمب گذارانی هست که تاکنون سب مرگ عذراها و همن سن و سالی ها وی تنها به جرم رفتن به مدرسه بوده اند.
یا مثلاً رادیو فردا با تیتر: آغاز محاکمه 24 زندانی طرفدار کردها در ترکیه- آیا واقعاً به اصطلاح زندانیان طرفداران کردها بوده اند یا عضو و یا پروپاگاندا سازی سازمان های تروریستی کورد؟ آیا بین این دو فرق نیست؟ حتماً نیست که رادیو فردا با آب و تاب به موضوع این چنین نگریسته.
این مسئله در مدیای فارس زبان – مرکزگرا بسسار عمیق تر این مسائل می باشد و ناشی از عدم وجود رسانه ای مستقل با در نظرگرفتن اصول رسانه ای در جامعه فارس زبان در عین نواختن صداص به اصطلاح دمکراسی فارسی از طرف گشاد شیپور می ماند.      
1- http://www.persian.rfi.fr/%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C/20130203-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%B9%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B3%D9%85-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-0#comment-3638
۱۱/۱۶/۱۳۹۱

بازتولید خشونت و رادیکالیسم در جامعه کرد

در وبلاگ اخبار حزب حیات آزاد کردستان / حزب کارگران کردستان به وسعت وقت نویسنده همیشه کوشیده شده هر از چندگاهی از مسائل مرتبط با گروههای رادیکال و خشونت طلب کورد که با عنوان مختلف طی حیاتشان ب ابازیچه قراردان مفاهیمی همچون دمکراسی و ...سعی در کشتار ملتهای منطقه و الخصوص ملت ترک داشته اند مطالبی ترجمه و به خواننده ها ارائه گردد. متاسفانه مدیای مرکزگرای فارسی زبانی داخلی و خارجی از بی بی سی فارسی گرفته تا رادیو فردا و ... و مدیای دولتی ایران در کنار هم به تمام معنا تغذیه کننده و مروج خشونت در گروههای افراطی مسلح کرد منطقه بوده اند، بدون تردید تیترها و مقالات بی بی سی فارسی و رادیو فردا را که برای گروههای تروریستی – فاشیستی همچون حزب کارگران کردستان / حزب حیات آزاد کردستان و .. بکار برده جامعه مجازی تاحدودی به خاطر می آورد که در این رسانه های فارسی زبان همیشه مسائل مرتبط با بعد انسانی و بی طرفی خبر به کناری محول شده و سعی در جهت دهی و ترویج خشونت در جامعه کرد و دیگر گروههای تروریستی به مانند ابزاری برای پیشبرد سیاستهای التراناسیونالیستی بر علیه ترکان منطقه باشد. 
در دیگر سو جامعه کورد منطقه نیز به علت وجود صدها گروه سازمان یافته تروریستی – فاشیستی که امروزه بعضی از این سازمانها به مانند سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در ابعاد مافیای بین المللی از جمله مواد مخدر، تجارت انسان اسلحه، تجارت کودک و ... زبانزد خاص و عام می باشد به بازتولید خشونت و رایکالیسم نیز پرداخته است به طوریکه مفهوم کرد چه به صورت جامعه و چه به صورت گروههای به ظاهر سیاسی – مسلح به صورت گروههای افراطی و بعضاً نژادپرست که مروج خشونت طلبی و فاناتیسم کوردی بوده اند نمود یافته است. وجود و تعدد گروههای تروریستی کرد در منطقه در 4 جغرافیا به بهترین شکل ممکن یکی از علت های ترویج خشونت و رادیکالیسم کوردی در منطقه می باشد، جائیکه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان در ترکیه طی 30 سال تنها 30.000 نفر از ترکیه کشته  و 30.000 نفر از این سازمان فاناتیک کرد به هلاکت رسیده، پژاک یا حزب حیات آزاد کردستان طی سالهای گذشته مسبب اصلی مرگ هزاران جوان ترک در آزربایجان بوده، طی انقلاب اسلامی ایران گروههای به ظاهر سیاسی مسلح وقت قتل عام هائی به مانند قتل عام ترکان سولدوز را به رهبری تروریست عبدالرحمان قاسملو به در صحنه تاریخ نگاشتند و یا درگیریهای قومی و قبیلیه ای کردی که سبب کشتار غیرکوردها در منطقه گشته، سازمان تروریستی پ.ی.د در سوریه که به همراه بشار اسد دست به کشتار معترضین سوریه ای زده و می زند و ... از نمونه های متعدد این بازتولید خشونت می باشد.     
در کنار گروههای تروریست – فاشیست کرد انسانئی که مشروعیت خود را از ترور و خشونت طلبی به انواع مختلف کسب کرده و می کنند نیز به انواع مختلف مسببان اصلی بازتولید خشونت و نژادپرستی در جامعه کورد می باشند. برای مثال رویای فتح کشورها و مبدل ساختن نصف کره زمین به کردستان به قیمت تحقق کشتار میلیونها انسان رویای دست نیافتنی هست که در هر مدیای و ارگان کردی به عنوان ایدئولوژی مبارزه مسلحنه گروههای تروریستی - فاشسیستی کورد تبلیغ می گردد. در ترکیه حزب ب.د.پ که مشروعیتش را مدیون کشتار و خون ریزی های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) می باشد با 35 نماینده در مجلس ترکیه حضوری فعال دارد و اگر به سخنان نماینده گان اولتراناسیونالیستی و بعضاً نژادستانه این به اصطلاح نماینده گان گوش فرادهیم به بهترین شکل ممکن بازتولید خشونت و رادکالیسم را در جامعه کرد می بینیم. برای مثال دیروز یکی از به اصطلاح نماینده گاه کورد حزب BDP که از شهر شانلی اورفای ترکیه در مجلس حضور دارد طی حرکتی عجیب دست به اسلحه کمری که در اختیار داشته برده و در وسط خیابان تهدید به کشتار پلیس ترکیه نموده است، فراموش نکنیم ایشان به اصطلاح نمانده جامعه کرد در مجلس هست و یکی از گانگسترهای گروههای مافیائی نیست.
مسئله بدین ترتیب بوده که:
حزب ب.د.پ میتینگی در نام هم که شده برای کردهای سوریه ولی در باطن برای حزب پ.ی.د زیر شاخه سوریه ای حزب کارگران کوردستان در سوریه درشهرشانلی اورفای ترکیه برگزار کرد که در حین برگزاری گروهی از طرفداران این حزب با شعارهائی که بر لیه عبدالله اوجالان رهبر پیشین سازمان تروریستی پ.ک.ک و خود حزب کارگران کوردستان سر دادند که اوضاع میتینگ دارای تشنج گشته و جوانان شعار دهنده با سخنان پرحرارت و تحریک کننده ای که از سوی به اصطلاح نماینده گان ب.د.پ صورت گرفته دست به پرتاب سنگ به سمت پلیسی که در محل امنیت منطقه را بر عهده داشت نمودند، متاسفانه در این حمله چندین پلیس ترکیه و چندین شهروند نیز دچار جراحات متعددی گشتند و پلیس مجبور به بازداشت 5 نفر از پرتاب کننده گان سنگ نمود که با بازداشت 5 نفر اوضاع به شدت متشنج شده و نماینده شهر شانلی اورفای ترکیه به یکباره دست به کلت کمری خود برده و اقدام به تهدید پلیس ترکیه برای شلیک نمود....
آقای ابراهیم بینیجی (به ترکی ترکیه: İbrahim Binici ) با وساط پلیس و چندین شهروند ترکیه بالاخرهپس از دقایقی از کشتار پلیس با اسلحه کمری ای منصرف شد ولی در تاریخ حرکت به اصطلاح نماینده ای که به سمت پلیس اسلحه کشیده بدون تردید ثبت شد.
در دیگر مورد از این مسائل که تعدادشان کم نیستند ولی خارج از حوصله راقم این سطور می باشد دیگر نماینده کرد حزب ب.د.پ به نام سری ساکیک (به ترکی ترکیه Sırrı Sakık) طی سخنانی که در مجلس ترکیه ابراز می نمود طی حرکتی به شدت اولترا ناسیونالیستی تمامی ائتنیک ها، ادیان ، زبانها و ... به غیر کردها در ترکیه و جغرافیای آناطولی را طی سخنان تحقیر آمیز مورد حقارت قرار داده و کوردها را صاحبان اصلی ترکیه معرفی نمود. 
نمونه های مذکور در سطح جامعه کرد به قدری می باشد که روزانه می توان چندین مورد از این رفتارهای نژادپرستانه و مروج خشونت را در جامعه کورد منتشر نمود، ولی متسافانه سکوت معنادار اسنانهای باسواد و خارج نشین که هیچ تغذیه کردن دوباره و. بازتولید خشونت و رادیکالیسم کردی خود حکایتی دیگر دارد. 
منابع استفاده شده:
http://telgrafhane.org/sakikkafkaslardan-bosnaklardan-gelenler-siz-bu-ulkenin-sahipleri-degilsiniz-haddinizi-bileceksiniz
http://haber.stargazete.com/sondakika/bdpli-vekil-silahina-sarildi/haber-724789

۱۱/۱۵/۱۳۹۱

درگیری با حزب کارگران کردستان

بر اساس اخبار سایت روزنامه بوگون ترکیه نیروهای نظامی و امنیتی ترکی درگیری شدیدی با یک دسته از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در مناطق شهر تونجلی ترکیه داشته اند.
اخبار منتشر شده حاکی از شروع درگیری در منطقه دوققوز قایای شهر تونجلی می باشد که بر اثر گسیل نیروهای امنیتی – نظامی ترکیه به منطقه راه مبادلاتی ارزینجان – تونجلی نیز به صورت دوطرفه بسته شده است.
عملیات نیروهای نظامی ترکیه در منطقه که برای خنثی سازی بمب های بکار رفته در منطقه شروع شده بود در حین خنثی سازی بمب گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان اقدام به تیراندازی به سمت مامورین ترکیه ای می کنند که نیروهای نظامی ترکیه نیز در آن واحد با جواب تروریستها را با آتش می دهند، پس از شروع درگیری 4 هلیکوپتر نوع کبری و اسکورسکی نیز برای بمباران گذرگاه های پ.ک.ک به منطقه اعزام شده است.
در عملیات ضدتروریستی مذکور کاماندوهای ویژه ترکیه در مبارزه با ترور و تروریسم نیز حضور دارند و اخبار منتشر شده حاکی از تعقیب اعضای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در منطقه ای وسیع می باشد.     
ذکر این نکته خالی از لطف نیست که سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان یا پژاک تنها یکی از سازمانهای رادیکال و خشونت طلب کورد می باشد که طی حیات ننگین 30 ساله ای مسبب اصلی کشتار 60 هزار نفر چه شهروند ترکیه و چه دیگر انسانهائی که به سب غفلت عضو این سازمان فاشیست شده اند می باشد. برادر کوچکتر وی سازمان تروریستی حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک نیز سالها به کشتار جوانان ترک در آزربایجان غربی مشغول بوده است.   
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cm3ev8h

۱۱/۱۳/۱۳۹۱

موشک های ساخت روسیه در دست حزب کارگران کردستان

بر اساس اخباری که یکی از میلیتانهای سابق سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) طی بازپرسی های خود پس از فرار و تسلیم شدن به نیروهای امنیتی – نظامی ترکیه ابراز داشته است پ.ک.ک مجهز به موش کهای نوع Igla-1 که ساخت روسیه اند می باشد.
ر.د کاربرد موشک های ساخت روسیه در دست سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان را هدف های هوائی عنوان کرده و خبر از استفاده از این سلاح که قادر به منهدم نمودن اهداف در فاصله 2500 متری می باشد در چندین عملیات تروریستی توسط پ.ک.ک داده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bypo76y
شاخه سوریه ای حزب کارگران کردستان و غارت کمک های ارسالی به سوریه
سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) در سوریه نیز به مانند ایران دارای زیرشاخه ای به نام PYD می باشد که اکنون در عوض اینکه به صف مخالفان بپیوندد در کنار اسد دست به درگیریها و کشتار متعددی در مناطق نیمه کرد نشین سوریه می زند، روزهاست که در شهر های مرزی سوریه – ترکیه صدای درگیریهای شدیدی که میلیتانهای این سازمان تروریستی با اعضای ارتش آزاد سوریه دارند به گوش می رسد. بر اساس اخباری که توسط سازمانهای غیردولتی منتشر شده است متاسفانه این سازمان تروریستی به مانند پدرخوانده اش در زلزله وان اکنون از اوضاع درهم سوریه نهایت استفاده را نموده و کمک های ارسالی از دیگر کشورها را به سمت سوریه مورد یغما و دزدی قرار می دهد. بر اساس گفتگوی رئیس یکی از سازمانهای غیردولتی میلیتانهای شاخه سوریه ای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان به چندصباحی هست که به ترانزیت های حمال کمک ها بشردوستانه اجازه ورود به سوریه را نمی دهد و یا در صورت ورود به سوریه تریلی ها با یغمای ملزومات کمک رسانی مواجه می شوند. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/a63useg 
شیرناک: 6 عضو پ.ک.ک تسلیم ترکیه گشت
بر اساس اخبار سایت روزنامه گونده م ترکیه دیروز 6 میلیتان سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) از طریق شهر شیرناک ترکیه تسلیم نیروهای امنیتی – نظامی ترکیه شده اند.
تروریستهای تسلیم شده از طریق مرز هابور وارد ترکیه گشته اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/az37ptf