۴/۰۴/۱۳۹۱

بمباران کمپ های حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شمال عراق

بر اساس اطلاعیه ای که از سوی فرماندهی کل نیروهای مسلح ترکیه منتشر شده است نیروهای هوائی ترکیه عملیاتی را بر علیه کمپ های سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در کوههای قندیل واقع در شمال عراق با موفقیت انجام داده اند.
در سایت ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه چنین آمده است:
عملیاتی بر علیه کمپ های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان واقع در کوههای عراق در روزهای 22 تا 24 ژوئن 2012 از سوی اسکادران هوائی ترکیه صورت گرفته است. دراین عملیات ضد تروریستی 9 هدف مورد نظر که اغلب کمپ ها، انبارهای محمات، محل ها اختفاء و غیره سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان بوده اند نابود شده اند.
هواپیماهای ترکیه پس از بمباران کمپ های حزب کارگران کردستان (PKK) در کوههای قندیل عملیات خود را با موفقیت هر چه تمام به اتمام رسانده و به پایگاه هوائی مربطه باز گشته اند.
منبع ترجمه خبر:   
http://tinyurl.com/7xx48du
سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان با استفاده از شروع گرمی هوا و اوضاع متشنج در سوریه  بر تعداد عملیات تروریستی خود در ترکیه افزوده است، به طوریکه روزی نیست که خبر از حادثه تروریستی در یک از شهرهای ترکیه را در مدیای ترکیه نخوانیم. بسیاری از کارشناسان جهانی و منطقه ای مبارزه با ترور و تروریسم یکی از عمده علل فعالیت دوباره حزب کارگران کوردستان را روابط سرد ترکیه و رژیم توتالیتار سوریه معرفی می کنند. پس از شروع اعتراضات مردم سوریه بر علیه بشار اسد و رژیم بعث ترکیه به حمایت معنوی از مخالفین بشار اسد مثبت نگریست. حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) به مانند حیات 30 ساله خود سعی در استفاده از موقعیت ها سیاسی داشته و اینبار نیز به فکر گسیل شدن به سوریه را در سر می پروراند. بشار اسد نیزبه این خواسته پ.ک.ک چراغ سبز نشان داده است به طوریکه چندین کمپ حزب کارگران کردستان در شهرهای مرزی ترکیه فعال گشته اند. سوریه سالها مامن امنی برای عبدالله اوجالان و تروریستهای حزب کارگران کوردستان بوده است، اکنون سعی در استفاده ابزاری از این سازمان تروریستی و نژادپرست دارد.

حمله تروریستی حزب کارگران کوردستان به نیروهای راهنمای و رانندگی

گروهی از تروریست های حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در جدیدترین حمله تروریستی چند روز گذشته اینبار اقدام به حمله به نیروهای امنیتی ترکیه در شهرهای بیتلیس، شیرناک و تونجلی نمودند.
بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی خبرگزاری رسمی آناطولی ترکیه میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان دیروز در جاده مبادلاتی شهر بیتلیس اقدام به تیراندازی با استفاده از سلاح های دوربرد نسبت به پلیس راهنمائی و رانندگی نموده اند. خوشبختانه در این حمله تروریستی کشته و یا زخمی نبوده و پس از این حمله تروریستی نیروهای نظامی – امنیتی ترکیه عملیات وسیعی را برای دستگیری تروریستهای عضو حزب کارگران کوردستان (PKK) در منطقه آغاز نموده اند.
در دیگر عملیات تروریستی که د
ر شهر تونجلی ترکیه صورت گرفت، حزب کارگران کردستان اقدام به گشودن آتش به سمت پاسگاه نیروی ژاندارمری ترکیه نمودند. این حمله تروریستی در ساعت 14:00 و با استفاده از سلاح های دوربرد محقق شده است. خوشبختانه در این عملیات تروریستی نیز کشته و یا زخمی موجود نمی باشد. بر اساس اخباری که سایت خبری آژانس آناطولی ترکیه منتشر کرده است در منطقه مذکور درشهر تونجلی عملیات وسیعی با حمایت هلیکوپترهای اسکورکی آغاز شده است.
درگیری در شهر شیرناک ترکیه
بر اساس اخباری که فرماندار شهر شیرناک ترکیه منتشر کرده است دیروز درگیری در حینساعت 23:00 و در منطقه اولودره نیروهای امنیتی ترکیه با آتش گشودن 2 تروریست از اعضای حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) نسبت به نیروهای امنیتی درگیری بین تروریست ها و نیروهای امنیتی ترکیه آغاز شده است که در این درگیری 1 تروریست از اعضای پ.ک.ک به هلاکت رسیده است. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/74qyjra