۴/۳۱/۱۳۹۱

ابعاد مختلف حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک

در ترکیه بعضی از انسانها هنوز حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) را به مانند سازمانی که برای احقاق حق و حقوق اقلیت کرد تلاش و مبارزه می کند معرفی می کنند و خاوستار مذاکره دولت ترکیه با سازمان تررویستی حزب کارگران کردستان می باشند، به نظر آنان شاید با گفتگو بتوان مسئله کرد و حزب کارگران کوردستان را فیصله داد. آنان مسئله کرد را در هم آمیخته با مسئله ترور و حزب کارگران کردستان می بینند و به نظر آنان در صورتیکه بتوان با حزب کارگران کوردستان به توافقی رسید مشکل اقلیت کرد در ترکیه حل خواهد شد، درحالیکه به نظر چنین نیست. چون شاید حزب کارگران کردستان و اقلیت کورد ترکیه دارای شباهتهائی به هم باشند و پ.ک.ک از زمان تولد تا کنون نیز تماماً در فکر تنهاترین مرجع برای گفتگوی کوردها را در ذهن خود پرورانده باشد ولی به هیچ وجه چنین نیست.
میکرو ترور
حزب کارگران کردستان را به مانند گروههای تروریستی به مانند ائتا، ایرا و ... شمردن به نظر راه را به خطا رفتن می باشد. یکی از علت های عمده این خطا در علت تولد حزب کارگران کوردستان نهفته و دیگر به تفاوت ایرا، ائتا و ... با حزب کارگران کردستان برمی گردد، پ.ک.ک یک میکرو ترور می باشد. حزب کارگران کوردستان تنها از تجارت مواد مخدر میلیاردها دلار منابع مادی بدست می آورد.
دیروز فرماندار شهر دیاربکیر ترکیه طی مصاحبه تلویزیونی از کشف مواد مخدری به ارزش 1.7 میلیارد لیره (1 میلیارد دلار) تنها در یک عملیات چند روز گذشته خبر داد. این رقم به اندازه صادرات کشور ارمنستان در طول یک سال می باشد. به عبارت دیگر سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان مقدار منابع مالی که از طریق کاشت، تجارت، ترانزیت و ... مواد مخدر بدست می آورد به اندازه صادرات بعضی از کشورها می باشد. تمامی ارگانهای امنیتی اروپا نیز آمار مربوط به تجارت مواد مخدر حزب کارگران کردستان را تایید می کند، به طوریکه 75% تجارت مواد مخد اروپا زیر نظر حزب کارگران کوردستان صورت می گیرد. بر اساس امار رسمی Interpol این آمار در بعضی از سالها حتی به 80% نیز رسیده است. این تجارت وابسته به شمال عراق، جنوب غربی ترکیه، اروپای غربی به شبکه های مافیای مناطق مذکور چه به طور مسلح و چه زیرشاخه سیاسی پ.ک.ک وابسته می باشد. کشت انواع مخدر توسط میلیتانهای حزب کارگران کوردستان و نگه داری از تاسیسات صنعتی بسیار وحشتناک می باشد. بزرگترین بخش شبکه در اروپای غربی و در دیاسپورای کرد می باشد که کودکان 8 تا 10 ساله در فروش و بازاریابی نقشی اساسی را بر عهده می گیرند. با این موارد مقدار پولی که از این تجارت غیرقانونی نسیب دیاسپورای و مافیای کرد می شود بی شک در راه تحقق خواسته های به حق اقلیت کرد ترکیه نمی باشد.
بسیاری از ارگانهای سیاسی، امنیتی، ملی و ... دنیا از وجود ارتباط عمیق حزب کارگران کردستان (PKK) با مافیای تجارت و ترانزیت مواد مخدر خبر داشته و راه کارهائی در این مورد داشته اند، تنها در ترکیه می باشد که ابعاد تجارت وسیع مواد مخدر پ.ک.ک لاپوشانی می گردد.
حزب کارگران کوردستان و قاچاق کودکان
بنا به آمار رسمی حزب کارگران کردستان و منابع امنیتی ترکیه و دنیا بیش از 80% به اصطلاح میلیتنهای حزب کارگران کوردستان از کودکان تامین می گردد و باید گفت پ.ک.ک دارای بزرگترین شبکه قاچاق و مافیای کودکان در دنیا را به خود اختصاص داده است. کودکان زیر 18 ساله مناطق کردنشین به عنوان میلیتان به کادر کوهی حزب کارگران کردستان افزوده می گردند. متاسفانه نه در ترکیه و نه در دنیا هیچ سازمانی علت استفاده ابزاری از کودکان زیر 18 سال کرد را در کوههای قندیل پیگیری نمی کند. در دنیا برای ازدواج کودکان زیر 18 سال با پیرمردان 60 ساله منابع و ارگانهای متعددی پیگیری می کنند در حالیکه هیچ ارگانی از به دست گرفتن اسلحه توسط کودکان و دختران کورد زیر 18 سال و شرکت این چنان کودکان در عملیات های انتحاری را پیگیری نمی کند. در دنیا و ترکیه هیچ ارگانی به موضوع حقوق کودکان کردی که به عنوان تروریست در کمپ های حزب کارگران کردستان آموزش م یبینند رسیدگی نمی کند. باید پرسید که چه تعداد از میلیتانهای ایرا و ائتا و ..را کودکان زیر 18 سال تشکیل می دادند؟
استفاده ابزاری سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) ازکودکان کورد بی شک ارتباطی با پرورش حرکتی تروریستی بر پایه ائتنیک مشخصی نبوده و پا را بسیار فراتر از این گذاشته و دقیقاً بنا به تعاریف و استانداردها جهانی در شبکه تجارت و قاچاق کودکان نقشی اساسی را ایفا می کند. 
حزب کارگران کردستان و ارتباطات خارجی
سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان طی حیات 30 ساله خود همواره از قدرت های منطقه ای و خارجی برای ادامه حیات خود بهره جسته است. ارتباطات حزب کارگران کردستان با کشورهای ایران، سوریه، اسرائیل، آمریکا، روسیه و ... موضوع جدیدی نیست. حزب کارگران کردستان درسوریه با همکاری بشار اسد نقشی اساسی در کشتار معترضین سوریه ای را ایفا می کند و به قولی در کنار و همپای رژیم توتالیاتر و دیکتاتور بشار اسد به مبارزه با معترضین سوریه ای می پردازد در حالیکه هدف خود را در ترکیه مبارزه برای احقاق حقوق اقلیت کرد معرفی می کند، آیا این دو موضع می تواند در کنار هم قرار گیرد؟ به عبارت دیگر اعمال حزب کارگران کوردستان با اسلحه تنها زاویه ای مبتنی بر پان کردیسم نداشته و مسائل 30 سال گذشته دقیقاً ادعای فوق را ثابت می کند که پ.ک.ک به فراتر از ترکیه می اندیشد.
درک وجود حزب کارگران کوردستان با تمامی موارد مذکور امکان پذیر می باشد. 
منبع ترجمه مقاله: سایت روزنامه استار چاپ ترکیه – به قلم سئدات لاچین ار
http://tinyurl.com/cbpr2z2

بمباران گذرگاه های حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک

بر اساس اخباری که روزنامه استار چاپ ترکیه منتشر کرده است دیروز عملیاتی بر علیه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) صورت گرفته است.
دراین عملیات چندین هلیکوپتر ترکیه مناطق گذرگاهی سازمان تروریتی حزب کارگران کردستان را در منطقه حکاری ترکیه برای ساعاتی مورد هدف قرار داده اند.
عملیات انجام شده بیشتر در 7 کیلومتری شهر حکاری و روستای اوتلوجا صورت گرفته است.
در این عملیات 5 هلیکوپتر کبری شرکت داشته اند.
حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) پس از شروع اعتراضات معترضین سوریه ای به بشار اسد عملیات های تروریست خود را در ترکیه افزایش داده است، بر اساس نظر عده ای از استراتژیست ها افزایش حملات تروریستی حزب کارگران کردستان بی ارتباط با اوضاع داخلی سوریه نیست.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cx5enml

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) کنترل شهر آفرین سوریه را بدست گرفت

شاخه سوریه ای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) که با نام حزب برابری و دمکراتیک (پ.ی.د) فعالیت می کند کنترل شهر آفرین از شهرهای کوردنشین سوریه را بر عهده گرفت.
شاخه سوریه ای حزب کارگران کردستان پس از کنترل شهر عین العرب کنترل شهر آفرین را بر عهده گرفته است.
این در حالی می باشد که درگیری های شدیدی در شهر های مرکزی سوریه مابین نیروهای ارتش آزادی بخش سوریه و رژیم بعث صورت می گیرد و هر روزه بر ناامنی و گسترش جنگ داخلی افزوده می شود، شاخه سوریه ای حزب کارگران کوردستان (PKK) از خلع سیاسی و قدرت بوجود آمده سعی در کنترل شهرها و مناطق کردنشین را دارد. 
درگیری های ارتش آزاد سوریه با نیروهای مسلح بشار اسد به اکثر نقاط سوریه کشیده شده است ولی تنها نقاط کردشین به علت وجود میلیتانهای متعدد مسلح پ.ک.ک و حمایت از بشار اسد در حاشیه امن قرار دارند. تاکتیک شاخه سوریه ای حزب کارگران کوردستان استفاده از موقعیت بوجود آمده و تثبیت کنترل شهرها و مناطق کوردنشین می باشد که دو نمونه فوق بهترین مثال از این نوع تفکر می باشند.
بنا به اخباری که در مدیای منطقه و جهانی منتشر شده است در مناطق کوردنشینی که تحت کنترل حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) می باشند کمیته هائی با نام کمیته مدافع خلق ایجاد گردیده است، هدف از ایجاد این کمیته تشکیل سازمان و نیروی مسلح برای درگیریهای احتمالی با معترضین سوریه ای می باشد.
حزب کارگران کوردستان از 17 ماه پیش تا به اکنون با تمام وجود از بشار اسد و حزب بعث حمایت کرده و در کشتار معترضین سوریه ای نقشی اساسی ایفا کرده است. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/c4np9db

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و حکومت بشار اسد

بر اساس اطلاعاتی که طی ماههای گذشته هر از چندگاهی منتشر می شود گروهی از کردهای سوریه ای در کنار بشار اسد و حزب بعث قرار گرفته و در قتل عام معترضین نقشی اساسی را ایفا کرده اند.
از جمله گروههای کورد سوریه ای پ.ی.د می باشد که زیر شاخه سوریه ای حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) می باشد و در کشتار معترضین سوریه ای نقشی اساسی را داشته است به طوریکه امروز بیشتر مناطق مرزی ترکیه – سوریه توسط میلیتانهای این حزب به شدت خشونت طلب، رادیکال، نژادپرست و ارتجاعی کنترل می گردد. 
بشار اسد و پدرش حافظ اسد سالهای گذشته تجربه استفاده ابزاری از گروههای تروریست کورد را در اندوخته دارند و این اولین باری نیست که دست به حمایت و استفاده ابزاری از گروههای تروریستهای به مانند حزب کارگران کردستان (PKK) دست می زنند، بلکه صحبت از همکاری وسیع سازمان تروریستی به مانند حزب کارگران کوردستان می باشد که علارغم به اصطلاح مبارزه برای آزادی کردهای ترکیه یا اکنون در قتل عامهای معترضین سوریه ای که برای برابری و دمکراسی مبارزه می کنند نقشی اساسی را بر عهده گرفته است. این نشان از هدف واقعی گروههای تروریست و رادیکالی به مانند پ.ک.ک، پژاک، پ.ی.د، اشغال کنندگان کرکوک ترک نشین و ... می باشد که در صورت ایجاد شرایط و منابع خویش دست از هیچگونه کشتاری برنمی دارند.
حمایت سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان از حکومت بشار اسد تنها برای استفاده از فای بوجود آمده می باشد، و به نظر می رسد نوعی شکاف مابین جامعه کرد سوریه ای بوجود امده است. عده ای طرفدار مسعود بارزانی ناسیونالیست شناخته شده کورد و عده ای دیگر حامی سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) گشته اند. سوریه محل تقابل دو تفکر رادیکال، نژادپرست و ارتجاعی پ.ک.ک و قدرت سیاسی و ملی گرائی نرم مسعود بارزانی شده است. غرب نیز به علت انقضاء تاریخ مصرف سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان خواستار پیروزی مسعود بارزانی در سوریه و منطقه می باشد. 
پیروزی حزب کارگران کردستان بر مسعود بارزانی  در سوریه می تواند زیرساختهای قندیل جدیدی را در سوریه بنا نهد و این بزرگترین مانع برای تحقق و تثبیت استقلال حکومت کورد شمال عراق می باشد و این نیز به نوبه خود سبب تضعیف رابطه مابین ترکیه و حکومت کرد شمال عراق خواهد گشت.