۸/۱۷/۱۳۹۱

ورود 1200 نیروی کاماندوی ترکیه به شمال عراق

بر اساس اخباری که در روزنامه زمان چاپ ترکیه منتشر شده است امروز بیش از 1200 نیروی کاماندوی ترکیه برای مبارزه با حزب کارگرن کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) وارد شمال عراق شده اند. 
کاماندوهای وابسته به نیروی Maroon Berets در این عملیات وسیع برون مرزی شرکت داشته اند. بر اساس اولین اخبار منتشر شده نیروهای کاماندوی ترکیه به جهت تعقیب اعضای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان مجبور به وارد شدن 5 کیلومتری به خاک شمال عراق گشته اند. 
عملیات نیروهای Maroon Berets بنا به منابع اطلاعاتی برای دستگیری یکی از اعضای بلند پایه حزب کارگران کردستان صورت گرفته است و هدف این عملیات ضد تروریستی دقیقاً به مشابه عملیات دستگیری عثمانه بن لادن رهبر سازمان تروریستی القاعده بوده است، چند وقتی میباشد که آمریکا سخنانی مبتنبی بر انجام عملیاتهای مشترک به مانند آنچه که امروز گذشته است را به ترکیه پیشنهاد کرده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/avosk7l
بمباران کمپ های حزب کارگران کوردستان در شمال عراق
بر اساس اخبار منتشر شده توسط سایت روزنامه استار چاپ ترکیه دیشب ساعت 22:30 جنگنده های نوع F-16 ترکیه عملیات وسیعی را بر علیه اردوگاه های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (PKK) در شمال عراق را تحقق داده اند. 
بر این اساس 6 جنگنده نوع F-16 ترکیه از پایگاه نظامی شهر دیاربکیر برخواسته و اقدام به بمباران اهداف خود در شمال عراق که بیشتر کمپ های مهم و بزرگی به مانند قندیل، خاکورک، زاپ  .. می باشد را مورد هدف قرار داده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bamt4gh
درگیری با حزب کارگران کردستان: 3 تروریست به هلاکت رسید
بر اساس اخباری که در مدیای ترکیه منتشر شده است نیروهای امنیتی – نظامی ترکیه درگیری با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در منطقه بیت الشباب و کوههای چوپان داشته اند که در این درگیریها نیروهای ترکیه ای موفق به هلاکت رساندن 3 تروریست گشته اند. درگیری در ساعت 14:00 به وقت محلی ترکیه اتفاق افتاده است و نیروهای کاماندوی ترکیه در جبهه مقابل درگیری بوده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/aqkebdf

اعتراف رهبر حزب کارگران کردستان: دولت ایران حمایت بی حد و حصری از پ.ک.ک داشت

شیمدین ساکیک (به ترکی ترکیه: Şemdin Sakık) در اظهار نظری بی سابقه از حمایت بی حد و حصر دولت ایران از حزب کارگران کوردستان پرده برداشت، او در جواب سوالی که آیا دولت ایران کمک مالی به حزب کارگران کردستان می رساند یا نه؟ چنین پاسخ داد: حمایت دولت ایران از پ.ک.ک به حدی بود که کم کم گوئی به پ.ک.ک هواپیما نیز می خواست بدهد.
شیمدین ساکیک که یکی از اعضای بلند پایه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) می باشد که پس از اظهار ندامت و برخورداری از ماده قانونی که برای تروریستها در قانون اساسی ترکیه در نظر گرفته شده است به ترکیه بازگشته و تسلیم شد و اکنون آزاد می باشد. وی در دادگاهی که در ارتباط با ادعای مافیای موجود بین ارتش ترکیه و سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان به نام ارگنه کون در جریان می باشد حاضر شده و نکات بسیار تامل برانگیزی از عمق رابطه موجود بین دولت ایران و پ.ک.ک را بیان نمود. به نظر شیمدین ساکیک در شروع حزب کارگران کردستان با مبارزه مسلحانه آغاز شد، سپس به جنگ تغییر موضع داد ولی اکنون تماماً ترور و ترویسم می باشد. 
من به عنوان حمال وارد سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان شدم ولی در هنگام جدائی و تسلیم به دولت ترکیه یکی از بلند پایه ترین رهبران پ.ک.ک بودم. 18 سال از بهترین لحظات زندگیم در کوهها و در کنار حیوانات گذشت. 
قبل از آتش بس سال 1993 ایران بیش از 1 کامیون انواع اسلحه جنگی را به حزب کارگران کردستان تحویل داد. هدف و سخن دولت ایران از دادن سلاح نه فروختن آن همه سلاح به ما بلکه استفاده از تمامی سلاح ها بود و مقامات آن زمان دقیقاً سخنان فوق را که باید از سلاح ها استفاده نمایید را بر زبان آوردند. 
رفتار دولت ایران از قبل نیز چنین بود، حتی هدف دولت ایران از ایجاد درگیری با سازمان تروریستی حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک تنها به سبب نگهداری مرزهای ایران صورت می گیرد، دولت ایران پژاک را به عنوان ابزاری برای کنترل مرزهای خود در دست داشت و اجازه فعالیت و یا رشد بی از شد حد این سازمان تروریستی را نیز با ابزارهائی که در دست داشت می گرفت.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/ck665sx