۶/۰۹/۱۳۹۱

آیا دومین شخص حزب کارگران کردستان در ایران بسر می برد؟

بر اساس ادعائی که در روزنامه یئنی شافاق از روزنامه های رسمی و سراسری ترکیه منتشر شده است جمیل باییک (Cemil Bayık) دومبن شخص بلند پایه حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در ایران و در منطقه آزربایجان غربی واقع شده است.
سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان که پس از روند دمکراتیک شدن ترکیه و تغییر مسائل منطقه ای با نبود ایدئولوژی و هدف مواجه شده در روزهای آتی برای مخابره کردن تصاویری از به اصطلاح جنگ های رودر رو با نظامیان ترکیه تلاش بسیاری می کند، حتی برای ارائه این تصویر بیش از 300 تررویست را در منطقه شیمدینلی به جنگ رودررو با ارتش ترکیه فرستاد تا همگی تروریستها کشته شوند بلکه بتواند تصویری از جنگ جبهه مانند ارائه کند، گرچه که با هوشیاری نیروهای نظامی ترکیه موفق به این عمل نگشت. حتی صحبتهای بی سیم رهبران بلند پایه سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان نیز مبنی بر این می باشد که باید برای 1 دقیقه هم شده پرچم پ.ک.ک را در نقطه ای آویزان کنید، چون برای ترور و تروریسم پروپاگاندا بسیار مهم می باشد.
بر اساس منابع اطلاعاتی ترکیه در صورتی که سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) موفق به تحقق این عمل نشود نقشه ب که آنهم ایجاد وضعیتی به مانند آنچه که در سوریه می باشد در چندین شهر کورد نشین ترکیه می باشد. حتی برای تحقق این امر میلیتانهای حزب کارگران کردستان طی روزهای گذشته بارها از داخل شهرها و در کنار مردم به نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه شلیک کردند که خوشبختانه با خون سردی نیروهای ترکیه ای این نقشه بر آب شد. سازمان تروریستی حزب کارگرا کوردستان طی 1 ماه گذشته چندین بار عملیاتهای تروریستی بسار خشونت باری را که منجربه کشته شد غیرنظامیان ترکیه ای شد در چندین شهر ترکیه انجام داده است، گرچه که به مانند بعضی از دفعات گذشته به سب رفلکسی که از جامعه ترکیه گرفته خود مسئولیت حملات تروریستی به مانند قاضی آنتئپ ر ابر عهده نگرفته و به دیگر سازمانهای رادیکال کردی به ماند تاک (شاهین های آزاد کردستان) و .. حواله کرد. 
سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) از زمان شکل گیری اش بارها به عنوان ماشه ای بر علیه ترکیه چکانده شده است، این ماشه زمانی از سوی روسیه، آمریکا، سوریه، ایران، اسرائیل، بعضی کشورهای اروپائی و ...بوده است و اکنون نیز بعضی از کشورها به سبب مسائل منطقه ای و نوع رفتار ترکیه با بهار عربی دوباره شروع به حمایت لوجستیک خود از سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان نموده اند.  بنا به ادعائی که در روزنامه http://yenisafak.com.tr ترکیه ابراز شده است جمیل باییک نفر دوم سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در ایران و در منطقه آزربایجان غربی به سر می برد. بیش از 45 روز می باشد که مراد کاراایلان در سکوت کامل به سر می برد و گوئی شخص دوم پ.ک.ک (جمیل باییک) در حال تامین مسائل مادی حزب کارگران کوردستان می باشد. جمیل باییک دارای بیماری کلیوی بوده و آنالیزی می باشد، بنا به منابع اطلاعاتی ترکیه وی اکنون در آزربایجان غربی و در شهر اورمیه در ویلائی که توسط دولت ایران برای وی محیا شده است ساکن می باشد. وی از نظر فکری بسیار به دولت ایران نزدیک می باشد و این اولین باری نیست که سخنانی در مورد بودنش در ایران در مدیای ترکیه و جهانی منتشر میشود. جمیل باییک در اورمیه برنامه ریزیهای حملات تروریستی که توسط شاخه سوریه ای به شدت خشونت طلب و رادیکال کورد می باشد را برنامه ریزی می کند. فهمان حسین با کد رمز دکتر از تروریستهای شناخته شده سوریه ای داخل حزب کارگران کردستان می باشد که بیشتر عملیات ها به شدت خشوت طلبانه زیر نظر وی برنامه ریزی و اجرا می گردند. چند روز پیش روزنامه اسرائیلی هاآرتص نیز گزارش مفصل اطلاعاتی از وجود کمپ های متعدد حزب کارگران کردستا ندر منطقه شهیدان ایران را منتشر کرده است.
هنوز دولت ایران در این مورد اظهار نظر رسمی نکرده است.   
منبع ترجمه مقاله: روزنامه رسمی و سراسری یئنی شافاق ترکیه
http://tinyurl.com/bmmcvqt

۶/۰۷/۱۳۹۱

حزب کارگران کردستان طی 1 ماه گذشته 325 تلفات داده است

بر اساس اخباری که از سوی سازمان نیروهای مسلح ترکیه منتشر شده است نیروهای نظامی ترکیه طی درگیریهائی که با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) داشته ادن موفق به هلاکت 325 تروریست عضو پ.ک.ک گشته اند.
روزنامه وطن چاپ ترکیه امروز به قلم مراد چلیک گزارش کاملی از درگیریهای نظامی نیروهای ترکیه ای با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان را منتشر ساخت. در نوشته مذکور نکا تقابل تاملی وجود دارد که توسط وبلاگ اخبار پ.ک.ک – پژاک ترجمه می گرد:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه خبر کشته شدن 318 تروریست در درگیری چند روزه نظامیان ترکیه با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان را به اطلاع حکومت ترکیه رساند. در گزارش مذکور مرگ 7 تروریست به صورت تائید نشده ذکر گردیده است.
این تعداد تروریست تنها در درگیری 13 روزه نظامیان ترکیه با  میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (PKK) در منطقه شیمدینلی ترکیه تحقق یافته است.
چندی قبل رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه نیز خبر از به هلاکت رسیدن 115 تروریست تنها در منطقه شیمدینلی ترکیه خبر داده بود. ولی در آن زمان نیز نیروهای ترکیه ای در منطقه در حال درگیری با تروریستها بودند، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه طی گزارشی عملکرد نیروهای ترکیه را از تاریخ 23 جولای تا 23 آگوست 2012 را منتشر ساخت که در این گزارش به طور دقیق رقم 318 کشته منتشر شده بود. این تعداد کشته در سخنان دریافتی از بی سیم های تروریستهای نیز تثبیت گردیده است.
بنا به گفته کارشناسان، سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) با همکاری نیروهای اطلاعاتی چندین کشور منطقه برای دور نگه داشتن ترکیه از اوضاع سوریه دست به انتهار عظیمی زده بود که شیمدینلی نقطه آغاز این انتهار بود. البته این اولین باری نیست که حزب کارگران کردستان به عنوان ماشه توسط یکی از دولتهای مخالف ترکیه چکانده می شود بلکه ماهیت وجودی سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان از آغاز بدین روز همیشه این چنین بوده، گاهی یونان، روسیه، سوریه، ایران، سارائیل، عراق، آمریکا، دانمارک و ... برای فشار آوری به ترکیه از پ.ک.ک بهره جسته اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/8wus7yv

۶/۰۶/۱۳۹۱

حمله تروریستی حزب کارگران کردستان: 1 زخمی

گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) با حمله تروریستی به بنای شهرداری و پاسگاه نظامی موجود در منطقه یوکسک اووا از توابع شهر حکاری ترکیه سبب زخمی شدن 1 شهروند ترکیه گشتند.
حمله تروریستی فوق در ساعت 22:00 تحقق یافته است. در این حمله تروریستی پ.ک.ک شهروند ترکیه ای غیرنظامی با نام اسکندر زیدان دچار جراحات شده است.
برای دستگیری تروریستها در منطقه عملیات وسعی آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/8o4wd6z
میلیتانهای حزب کارگران کردستان قسمتی از راه مبادلاتی شیمدینلی ترکیه را بسته و سبب اختلال رفت و آمد وسایل نقلیه گشتند
دسته ای از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) قسمتی از راه مبادلاتی شیمدینلی از توابع شهر حکاری ترکیه را برای دقایقی بسته و اقدام به توقف نموده اکثر وسایل نقلیه در منطقه نمودند.
اعضای حزب کارگران کردستان پس از دقایقی اقدام به پروپاگاندای بر لیه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان نموده و پس از آگاهی نیروهای نظامی ترکیه ای و حرکت به دین سبب به مانند همیشه از منطقه فرار کردند.
برای دستگیری اعضای پ.ک.ک در منطقه عملیاتی شروع شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/9ngwm3x
حزب کارگران کردستان یک راننده را ربوده وبه گروگان گرفت
گروهی از میلیتانهای سازمان ترورویستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) یک از رانندگان غیرنظامی که در حال حمل مواد غذائی برای اردوگاه نظامیان ترکیه بود ربود.
ربودن و گروگان گیری مذکور در شهر شیرناک ترکیه و منطقه فیندیق صورت گرفته است. خلیل اسه ن دمیر 55 ساله توسط گروهی از میلیتانهای پ.ک.ک ربوده شده و به گروگان گرفته شده است.
برای نجات این راننده غیرنظامی عملیاتی در منطقه آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر:  
http://tinyurl.com/99krqvf

۶/۰۵/۱۳۹۱

کودکان زیر 18 کورد قربیانیان ایدئولوژی سوخته حزب کارگران کردستان

طی مروری چند دقیقه ای که از سایت های وابسته به سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) داشتم با نکته قابل تامل و توجهی روبرو شدم و آنهم تعدد کودکان کرد زیر 18 سال که به عنوان به اصطلاح گریلا در خدمت تئوری ها و ایدئولوژی سوخته حزب کارگران کردستان در حال جان دادن و پرپر شدن می باشند.
کودکانی زیر 18 سال کوردی که به جای تحصیل علوم و فراگیری دوره های آموزشی در کوه های سربه فلک کشیده مهمترین سالهای عمر خویش را در جهت کشتن انسانها و سربریندشان گذرانده و به احتمال بسیار زیاد در یکی از عملیات های تروریستی حزب کارگران کوردستان کشته خواهند شد.
تعداد تصاویر زیر مجموعه کوچکی از به اصطلاح میلیتانهای زیر 18 سال کرد می باشد که در عرض چند دقیقه از مدیای رادیکال کرد جمع اوری کرده ام، تصایور مربوط به کشته شدکان 2 ماه پیش اند، تنها تامل کنید که طی حیات سیاه 30 ساله حزب های متعدد تروریست کرد چند کودک معصوم کورد قربانی این خشونت طلبی و ایدئولوژی سوخته ی اینان گشته اند.
براستی تاکنون چرا هیچ سازمان حقوق بشر کرد و یا دیگر سازمانهای حقوق بشری جهانی در مورد بکارگیری کودکان زیر 18 سال کرد لب نگشود اند براین جای سوال بسیار بزرگی میباشد.
ایدئولوژی سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) بدین جهت تاریخ مصرف گذشته می باشد که نزدیک ترین و موازی ترین گروه به تفکر سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان امروزه با 35 نماینده در مجلس ترکیه حضور دارد و حتی بحث هائی به مانند خودمختاری ، داشتن پرچم ملی، ارتش ملی و .. را به راحتی هر چه تمامتر در مجلس ترکیه بر زبان می آورد، در کجای دنیا قبل از لغو سازمان تروریستی ائتا چنین موردی را می توان یافت؟ آیا امروزه در ترکیه بدست آوردن حقوق ملی ائتنیک کرد با دیگر راههای دمکراتیک تری به غیر از انسان کشی قابل دست یافتن نیست؟ ترکیه ای که از سیاست های ترک کوهی به جائ یرسیده که امروزه حتی در قانون اساسی که در شرف نوشتن دارد حقوق کردها را با استانداردهای اروپائی در حال ضمانت کردن هست، آیا سازمان تروریستی حزب کارگران کوردتان، حزب شاهین های آزاد کردستان و دهها سازمان خشونت طلب و رادیکال کرد برای زبان کردی 30.000 انسان را کشته اند یا تنها ماشه ای در دست دیگر قدرتها بر علیه رشد و وتوسعه ترکیه بودند.
چرا نویسندگان، اندیشمندان، روزنامه نگاران، فعالین حقوق کودک، فعالین حقوق زن، فعالین حقوق انسان و ... کورد در مقابل بکارگیری کودکان زیر 18 سال کرد مهر سکوت را برگزیده اند؟ آیا با این سکوت خود مهر تائیدی بر سیاست های سوخته سازمانهای رادیکالی به مانند حزب کارگران کردستان، حزب حیات آزاد کردستان، حزب شاهین های آزاد کردستان و ... نمی زنند؟      
چرا جامعه کرد از بکار گیری ابزاری کودکان زیر 18 سال کورد توسط این سازمانهای خشونت طلب، نژادپرست، ضد انسانی و ... به ارگانهای بین المللی شکایت نمی کنند؟ کودکانی که حتی علت وجود خویش را در کوهها و کمپ های حزب کارگران کردستان نمی دانند به چه گناهی باید تاوان ایدئولوژی سوخته احزاب خشونت طلب و نژادپرست کرد را پس دهند... 
۶/۰۳/۱۳۹۱

حزب کارگران کردستان و قتل کودکان

میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در عملیات های تروریستی که تنها از سال 2007 تا به اکنون محقق ساخته اند سبب قتل عام 23 کودک و 65 شهروند عادی ترکیه ای شده اند. در این عملیاتهای تروریستی 424 نفر از شهروندان ترکیه نیز مجروح گشته اند.
سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان یکی از خشونت طلب ترین و رادیکالترین سازمانهای تروریستی در دنیا می باشد، مهمترین دلیل این خشونت طلبی را می توان در تعداد کشته های شهروندان غیرنظامی، کودکان، زنان حامله، کهنسالان  و ..دیده و بیان کرد.
آخرین قربان آلمینا
آلمینا فرزند یک نظامی ترکیه ای بود که متاسفانه در آخرین عملیات تروریستی حزب کارگران کوردستان در شهر قاضی آنتئپ ترکیه به قتل رسید. آلمینا تنها 1 سال داشت، او بهمراه مادر و پدرش متاسفانه در عملیات تروریستی حزب کارگران کردستان قتل عام شدند. آلمینا در کنار خواهر زاده 11 ساله اش قتل عام شدند.
البته قتل عام آلمینا اولین قتل کودکان خردسال توسط حزب کارگران کوردستان نبود و به احتمال بسیار زیاد آخرین نیز نخواهد بود.        
برای مثال در  تاریخ 26 سپتامبر 2011 میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) به ماشین غیرنظامی واقع در یکی از جاده های ترکیه آتش گشوده و سبب قتل عام خانواده ای گشتند، زن موجود در ماشین حامله بود و مادر 4 فرزند که توسط پ.ک.ک قتل عام شد.
منبع ترجمه خبر: 
http://tinyurl.com/cjgmwgk

درگیری با حزب کارگران کردستان: 30 تروریست کشته شد

بر اساس اخباری که سایت روزنامه استار چاپ ترکیه منتشر کرده است، نیروهای نظامی ترکیه در عملیاتی ضد تروریستی که بر علیه میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در شهر حکاری و منطقه شیمدینلی ترکیه داشته اند موفق به هلاکت رساندن 30 تروریست عضو پ.ک.ک گشته اند.
درگیری نیروهای ترکیه ای با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان دیشب در ساعت 20:40 صورت گرفته ، علت این درگیری نیز حمله تروریستی همزمان میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان به ژاندارمری بوده است که درگیری دو طرفه صورت گرفته است.
در درگیری نیروهای نظامی ترکیه با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان نیروهای ترکیه ای موفق به هلاکت رساندن 5 تروریست شده اند.
پس از این درگیری عملیات وسعی در منطقه برای دستگیری دیگر اعضای حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) که در منطقه بودند شروع شد که نیروهای مبارزه با مخصوص ترور و تروریسم ترکیه موفق به هلاکت 25 تروریست عضو حزب کارگران کردستان گشتند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/chhd833

PJAK Batı Azerbaycanda Saldırdı


Alınan bilgilərə görə PKK Terör Örgütünün iran qolu olan PJAK keçmişdəki günlərdə 30 kişilik bir qrupla Batı Azərbaycanın Maki şəhəri yaxınlığında olan Avacıq kəndı və çevredəki kənədlərə saldırmışdır.
yayınlanan bilgilərə Görə Terör Örgütü PJAK üyələri bölgə Ulusunun təhdid edərək pul toplamaya çalışmışlar və eləcə kəndlilərlə aralarında gərginlik yaşanmışdır.
1 ilə yaxın olur PJAK irana Qarşı saldırmamışdır və eləcə səszilikdədir, çoxslu siyasətçilərə Görə iran dövlətinin Terör örgüt PKK'ilə anlaşdığından dolayı PJAK indilik olaraq iranla ilgilənməyərək tərsinə PKKnın alt yapısında Türkiyəyə saldırmaqdadır.
bu qonuda aylrdır iranin pkkya yardım etdiği gündəmə tutulmuşdur ancaq iran rəsmi olaraq bunu rəd etməkdədir, nəysə ki iran dünya da çeşidli amaclara Görə Terör kartını qullanmış və qullanmaqdadır.
eləcə PJAKın iranin kürdistan əyaləti yox Batı Azərbaycan kimin Türk bölgəsində yaranması bu maşanın kimə qarşı Qullandıldığının göstərgəsidir.

۶/۰۲/۱۳۹۱

PKK'li Teröristler Batı Azerbaycanin Yarımqaya Bölgesinden Eyitilir


Batı Azərbaycanin Maki şəhərinin yeri insanlarindan alınan bilgilərə Görə 2000 civarindan PKK'li Terörist iran Dövləti tərəfindən Yarımqaya adlı bölgədə barındırılmışdır.
Yarımqaya Bölgəsi Batı Azərbaycanin Maki şəhərindən 25 km uzaqdadır.
Yerli böıgə Ulusu PKK'li Teröristlərin iran Devrim mühafizlərilə ortaq iş birliği içində olduğnu savunurlar.
eləcə Maki və Bölgə Ulusunun dediğinə Görə PKK'li Teröristlər Quzey iraqdan iran sınırına keçərək Güney Azərbaycanin Urmiye şəhərindənm bölgəyə göndərilib və yerləşdirməktədirlər.
PKK'li Teröristlər iran devrim mühafizləri tərəfindən eyitilib və silahlandıqdan sonra Türkiyə - iran sınırına yaxın kamplara yerləşdirilərək Türkiyyə saldırmaqdadırlar.
3 ay içində iranin çeşidli bölgələrində olan həbsxanalardan minlərcə pkk,pjak və baqşa radikal kürd örgütlərı bölgəyə sevq edilmişdir.
iran Türkiyənin Suriyə qonusunda tutuduğu tavırdan çox rahatsızdır və Suriyədə bir sovuq savaş yürütməktədir, bunun yanısıra Türkiyənin içində olan sorunları tetikləmək üçün ötəki illər kimin Terör örgütü PKK nı qullanmaya başlamışdır.
bölgə Türk Ulusu illərdi çeşidli radikal və Terörist kürd örgütlərindən hasar görmüş, iran dövləti Türk kimliyinə qarşı olaraq çox sayıda kürd batı Azərbaycana yerləştirməkdədir.

درگیری با حزب کارگران کردستان: 5 شهید

بر اساس اخبار روزنامه زمان چاپ ترکیه طی درگیری های که نظامیان ترکیه با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردسستان (Partiya Karkerên Kurdistan) داشته اند 5 نیروی نظامی ترکیه شهید و 7 نفر دیگر زخمی شده اند. آمار مذکور از طریق فرمانداری شهر حکاری منتشر شده است.
درگیری نیروهای امنیتی ترکیه با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در شهر شیمدینلی ترکیه و منطقه زورگئچیت بوده است.
نیروهای امنیتی ترکیه نیز موفق به هلاکت رساندن 16 تروریست عضو حزب کارگران کوردستان گشته اند. عملیات نیروهای ترکیه ای با حامیت هلیکوپترها در حال پیگیری می باشد.
عملیات نیروهای امنیتی ترکیه در منطقه مذکور پس از بستن قسمتی از راه مبادلاتی شیمدینلی توسط دسته از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/d7nuef3
حزب کارگران کردستان رئیس انجمن نگهبانان را ربود
میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) رئیس انجمن نگهبانان شهر حکاری ترکیه را ربوده  وبه گروگان گرفت.
رئیس انجمن نگهبانان روستائی شخصی با نام صادی اوزآتاک می باشد که توسط چند میلیتان حزب کارگران کردستان ربوده و به گروگان گرفته شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/9vm5q66
بمباران کمپ های حاکورک، زاپ حزب کارگران کردستان
هواپیماهای جنگنده F-16 ترکیه که از پایگاه هوائی دیاربکیر برخواسته بودند کمپهای سازمان تروریستی  حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) واقع در شمال عراق را بمباران کرده اند.
بیشتر مناطق بمباران شده کمپ های حاکورک و زاپ که جزء نزدیک ترین کمپها به مرزهای ترکیه می باشد صورت گرفته است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cxc6344
سازمان تروریستی آسالای ارمنی ترکیه را تهدید کرد
سازمان تروریستی آسالای ارمنی که در سالهای 1973 تا 1985 در سالهای اوج فعالیت تروریستی خود بود صدها دیپلمات، سیاست مدار و .. ترکیه ای را به سبب تنها ترک بودن ربوده و ترور می کرد دوباره شروع به تهدید های خود بر علیه ترکیه نموده است.
آسالا مخفف ارتش مخفی برای آزادی ارمنستان بزرگ می باشد که متشکل از سازمانها و اشخاص به شدن نژادپرست و با افکار رادیکال متشکل شده است.
بتازگی پس از اوضاع سوریه در یکی از ارگانهای خبری خارج نشین ارمنی سازمان تروریستی آسالا ادعاهائی مبنی بر تهدید ترکیه و پس گرفتن خاک های به اصطلاح اشغال شده ارمنی توسط ترکیه ابراز کرده است، آسالا بیشتر تهدید خود را استفاده ابزاری از سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان متمرکز ساخته است. آسالا و حزب کارگران کوردستان سالها بر علیه ترکیه هزاران انسان را قتل عام کرده اند.       
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cwuytkd

۶/۰۱/۱۳۹۱

درگیری با حزب کارگران کردستان: 6 تروریست به هلاکت رسید

پس از انجام عملیات تروریستی توسط حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در شهر شیرناک ترکیه نیروهای امنیتی ترکیه برای دستگیری تروریستها عملیاتی را آغاز کردند، این عملیات بیشتر در کوه های نماز صورت گرفته است. بنا به اخبار اولیه منتشر شده در این عملیات درگیری مابین نیروهای امنیتی ترکیه و میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان بوجود آمده است که نیروهای ترکیه ای موفق به هلاکت رساندن 6 تروریست شده اند.   
گروهی 10 نفره از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان چند روز پیش حمله مسلحانه ای را به پاسگاه شهر شیرناک ترکیه محقق ساخته بود.
عملیاتهای نظامی ترکیه در منطقه برای دستگیری 4 تروریست دیگر در حال جریان می باشد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cfc5jaw
حمله طرفداران حزب کارگران کوردستان به پایگاه شنای المپیک
گروهی از طرفداران سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (PKK) دیروز حمله ای را به پایگاه شنای المپیک شهر زلزله زده وان ترکیه انجام داده اند، این حمله تروریستی با استفاده از مولوتف کوکتل صورت گرفته است.
بنا به تصاویر دوربینهای مداربسته این حمله از سوی 5 نفر صورت گرفته است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cgo36ln
حمله تروریستی حزب کارگران کوردستان در شهر شیرناک ترکیه: 1 پلیس مجروح شد
گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) حمله تروریستی را به محل نگهبانی نیروهای پلیس شهر شیرناک ترکیه انجام داده اند که متاسفانه در این حمله تروریستی 1 پلیس ترکیه زخمی شده است.
تروریستهای با استفاده از سلاح های دوبرد اقدام به شلیک به سوی منطقه نموده اند.
برای دستگیری تروریستها در منطقه عملیات وسیعی آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cdtjk48
حزب کارگران کردستان یکی از اعضای حزب عدالت و توسعه را در شهر دیاربکیر ترکیه ربود.
گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) در شهر دیاربکیر ترکیه و منطقه سور اقدام به ربودن و گروگانگیری یکی از اعضای حزب عدالت و توسعه در منطقه نموده اند.
مهندس حمید گلیک کانات شخص مورد نظر ربوده شده توسط اعضای پ.ک.ک می باشد.
برای دستگیری تروریستها و آزادی شخص ربوده شده عملیاتی در منطقه آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bqzragt
عامل عملیات تروریستی شهر قاضی آنتئپ ترکیه دستگیر شد
عملیات تروریستی که چند روز پیش در شهر قاضی آنئتپ ترکیه توسط حزب کارگران کردستان صورت گرفته و سبب کشته شدن 9 شهروند (4 کودک) ترکیه ای و زخمی شدن 66 نفر دیگر شده بود توسط ارگانهای امنیتی و نظامی ترکیه دستگیر شد.
شخص مذکور با کد رمز محمد طاهر و اسم واقعی عرفان آمد می باشد. 
وی در چندین عملیات تروریستی دیگر نیز دست داشته است و یکی از اعضای باسابقه حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) می باشد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cny2fxk

۵/۳۰/۱۳۹۱

حمله تروریستی در ترکیه: 8 کشته، 66 مجروح

دوباره ترور و تروریسم در یک نقطه ای از دنیا چهره سیاه و ضد انسانی خود را به نمایش گذاشت، دیروز حمله تروریستی که به احتمال بسیار زیاد از سوی سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) صورت گرفت تاکنون سبب کشته شدن 8 و مجروح شدن 66 نفر شده است، به احتمال بسیار زیاد تعداد کشته ها افزایش خواهد یافت. 
این حمله تروریستی به صورت بمب گذاری در اطراف یک پاسگاه نظامی که محل تجمع بسیاری از اشخاص غیرنظامی بوده صورت گرفته است. به طوریکه اشخاص غیرنظامی که در یک اتوبوس مردمی و یک سرویس مردمی بودند کشته و یا مجروح شده اند.
این حمله تروریستی در شهر قاضی آنتئپ ترکیه و در ساعت 20:00 صورت گرفته است.
پس از انفجار مهیبی که صورت گرفته به تمام معنا منطقه به علت وجود کشته و زخمی های متعدد به میدان جنگ شباهت داشته است. در اولین دقایق این حمله تروریستی دهها آمبولانس و اکیپ امداد به محل اعزام شده اند.
بنا به آمار اولیه تاکنون در این بمب گذاری 8 شهروند غیرنظامی ترکیه جان خود را از دست داده و 88 نفر دیگر نیز مجروح شده اند. 
بنا به گزارشات و تحقیقات اولیه این عملیات بمب گذاری – تروریستی از سوی سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) صورت گرفته است، ولی تاکنون این سازمان رادیکال و خشونت طلب کرد مسئولیت این حادثه تروریستی را بر عهده نگرفته و در سکوت میباشد. گرچه به احتمال بسیار زیاد پس از چند روز یا مسئولیت این حادثه را قبول خواهد کرد و یا به سازمان تروریستی دیگری همچون شاهین های آزاد کردستان (The Kurdistan Freedom Falcons) حواله خواهد کرد.
طبق اخباری که دقایقی پیش منتشر شد، 3 نفر از کشته شدگان این حادثه تروریستی کودک بوده اند. 
ویدئوهائی از اولین لحظات این حادثه تروریستی:
http://tinyurl.com/csajdnx
http://tinyurl.com/d5w9y3a
اولین تصاویر این حادثه تروریستی:
http://tinyurl.com/bu5fugu
منبع خبر ترجمه:
http://tinyurl.com/d2e8r9x

درگیری با حزب کارگران کردستان: 15 تروریست به هلاکت رسید

بر اساس اخباری که از سوی سایت روزنامه استار چاپ ترکیه منتشر شده است نیروهای نظامی ترکیه درگیری با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) داشته اند، در این درگیری که در مطنقه داغلیجای شهر حکاری ترکیه صورت گرفته است نیروهای نظامی ترکیه موفق به هلاکت رساندن 15 تروریست عضو حزب کارگران کردستان شده اند.
عملیات نیروهای نظامی ترکیه در نزدیکی روستای قامیشلو از توابع شهر یوکسک اووا در حال پیگیری بوده است، این عملیات طی 2 روز گذشته پس از کشتن 1 سرباز و زخمی نمودن 2 سرباز دیگر ترکیه در منطقه آغاز شده بود.
در این عملیات 4 موضع میلیتنهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان امهاء شده است.
بنا به آمار رسمی منتشر شده نیز طی درگیریهای دوطرفه 15 تروریست عضو حزب کارگران کوردستان به هلاکت رسیده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/9898ssf

۵/۲۹/۱۳۹۱

تله انفجاری حزب کارگران کردستان منفجر شد: 2 شهید، 1 مجروح


بر اساس اخباری که از سوی سایت روزنامه جمهوریت چاپ ترکیه منتشر شده است گروهی از اعضای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) با بکار گذاشتن مین انفجاری در راه مبادلاتی یوکسک اووا و منطقه داغلیجا و منفجر کردن تله انفجاری به هنگام تردد یکی از ماشین های نظامی ترکیه سبب کشته شدن 2 نظامی و مجروح شدن 1 نظامی دیگر شده اند.
سرباز نظامی به بیمارستان نظامی هر حکاری ترکیه برای تداوی منتقل شده و جنازه های سربازان کشته شده ترکیه نیز به پزشک قانونی منتقل گشته و سپس به آنکارا فرستاده خواهد شد.
پس از این حمله تروریستی حزب کارگران کردستان برای دستگیری تروریستها با استفاده از هلیکوپترها در منطقه عملیات وسیعی آغاز شده است.   
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/9gou5ky

حزب کارگران کردستان 6 کامیون را به آتش کشید

یک دسته از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) قسمتی از راه مبادلاتی بیتلیس- وان ترکیه را بسته و اقدام به متوقف ساختن چندین کامیون نموده است، میلیتانهای پ.ک.ک پس از بازرسی کامیونها اقدام به آتش زدن کامیونها نموده اتد.
این حادثه تروریستی در ساعت 21:00 دیروز رخ داده است.
در این حمله تروریستی بنا به اخبار روزنامه استار چاپ ترکیه بیش از 6 کامیون توسط میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان به آتش کشیده شده است. تروریستها پس از آتش کشیدن کامیونها به مانند همیشه از منطقه فرار کرده اند.
برای دستگیری تروریستها در منطقه عملیات وسیعی آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/8r3kt2g
کشف و ضبط مهمات حزب کارگران کوردستان
گروههای امنیتی ترکیه با کار اطلاعاتی چند ماهه موفق به کشف و ضبط مهمات سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) در شهر حکاری و منطقه یوکسک اووای ترکیه شده اند.
عملیات کشف و ضبط مهمات سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان در ساعت 02:00 دیشب  و در 6 منطقه به صورت همزمان شروع شد. 
نیروهای امنیتی ترکیه در این عملیات موفق به کشف یک محموله بزرگی از انواع سلاح شده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cu4pd8d

۵/۲۷/۱۳۹۱

حمله تروریستی حزب کارگران کردستان به پلیس ترکیه: 1 کشته

بر اساس اخباری که از سوی سایت روزنامه استار چاپ ترکیه منتشر شده است دیروز گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) حمله تروریستی را در شهر زلزله زده وان ترکیه نسبت به مامور پلیسی که برای امنیت زلزله زدگان در حال نگهبانی بوده است محقق ساخته اند. 
متاسفانه در این عملیات تروریستی مامور پلیس به علت وجود جراحات عمیق جان خود را از دست داده است. نام پلیس کشته شده عبدالرحمان دوغان می باشد. پلیس مذکور در اولین دقایق حمله تروریسی پ.ک.ک به بیمارستان شهر وان ترکیه منتقل شد ولی به علت عمق جراحات جان داد.
پس از این حمله تروریستی نیروهای امنیتی ترکیه اقدام به آغاز عملیات وسیعی برای دستگیری تروریستها در منطقه نموده اند.   
پس از بوجود آمدن زلزله مهیبی در شهر وان ترکیه دولت ترکیه اقدام به گماردن نیروهای پلیس برای حفظ جان و مال مردم شهر زلزله زده وان ترکیه نموده است، متاسفانه سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) با توجه به عملیات های تروریستی که بر علیه نیروهای پلیس موجود در منطقه انجام داده است سبب کشته چندین پلیس ترکیه شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bvyka2u

بمباران کمپ های حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک

بر اساس اخباری که خبرگزاری رسمی سایت آناطولی ترکیه منتشر کرده است ، بر پایه تثبیت دسته جمعی یک گروه از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در مناطق قندیل واقع در شمال عراق از سوی هواپیماعهای بدون سرنشین ترکیه (هرون) علمیات نیروهای هوائی ترکیه برای بمباران مناطق مذکور آغاز شده است.  
عملیات بمباران کمپ های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در اوایل نصف شب گذشته صورت گرفته است، در این عملیات ضد تروریستی هوایپماهای جنگنده نوع F-16 مورد استفاده قرار گرفته اند.
در بمباران کمپ های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان سعی در امهاء انبارهای مهمات، پایگاهای لوجستیک، سنگرها، پناه گاهها و ... شده است. 
بمباران کمپهای حزب کارگران کوردستان در مناطق قندیل حدود 1 ساعت به طول انجامیده است. 
بر اساس گفته های یک از تروریستها که چند روز پیش تسلیم نیروهای امنیتی ترکیه شده است مراد کاراایلان و جمیل باییک دو عضو ارشد سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان نیز در کوههای قندیل می باشند، دوران کالکان نیز که یکی از اعضای مهم سازمان تروریستی پ.ک.ک می باشد بنا به ضروریات در منطقه قندیل حاضر می گردد.
بیشتر اعضای عالی رتبه سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (PKK) در کمپ های زاپ، قندیل، حاکورک، آواشین و ...  به صورت گذار می مانند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/c2k6daa
حزب کارگران کردستان 11 راننده کامیون را ربود
میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در جدیدترین سلسله اعمال خود اقدام به توقف 11 کامیونی که از طریق راههای شهر یوکسک اووا بودند نموده و پس از ربودن 11 راننده اقدام به آتش زدن تمامی کامیونها نمودند.
حادثه تروریستی مذکور در ساعت 16:00 و در 20 کیلومتری شهر یوکسک اووای ترکیه صورت گرفته است. 
برای دستگیری تروریستها  و آزاد سازی رانندگان عملیات وسیعی در منطقه مذکور آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cjv6d8g

۵/۲۵/۱۳۹۱

درگیری با حزب کارگران کردستان: 2 تروریست به هلاکت رسید

بر اساس اخباری که روزنامه زمان چاپ ترکیه منتشر کرده است نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه دیروز درگیری با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) داشته اند که در این درگیریها موفق به هلاکت رساندن 2 تروریست عضو پ.ک.ک شده اند.  
درگیری نظامیان ترکیه با تروریستهای حزب کارگران کردستان در منطقه زلزله زده وان ترکیه و در منطقه اوزلاپ صورت گرفته است.
نیروهای امنیتی ترکیه موجود در محل پس از تثبیت 2 تروریست و اخطاری مبنی بر ایست از سوی میلیتانهای حزب کارگران کوردستان مورد هدف آشت قرار می گیرند و نیروهای نظامی ترکیه ینز مجبور به درگیری می شوند که در این درگیری پس از دقایقی موفق به هلاکت رساندن 2 تروریست میشوند.
درگیری نیروهای نظامی ترکیه با تروریستهای عضو حزب کارگران کردستان 20 دقیقه طول کشیده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bqx3kb2
تروریستی عضو پ.ک.ک که عامل انفجار ازمیر ترکیه بود دستگیر شد
نیروهای امنیتی ترکیه موفق به دستیگری یکی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (PKK) شده اند، تروریست مذکور طی روزهای گذشته عامل انفجار بمب در ازمیر ترکیه بود که سبب کشته شدن 2 نظامی ترکیه و زخمی شدن 11 شهروند دیگر ترکیه شده است می باشد.
تروریست مذکور برای ادامه بازپرسی به شعب ضد ترور ترکیه اعاده شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/boazsew
حمله تروریستی میلیتانهای حزب کارگران کوردستان به کارگران معدن سنگ 
گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) طی اقدامی جدید حمله ای به کارگران معدن موجود در کوه های آمانوس ترکیه نموده و 3 ماشین موجود در محل را به آتش کشیدند.
حمله تروریستی میلیتانهای مسلح حزب کارگران کوردستان در ساعات افطار صورت گرفته است. تروریستها پس از به آتش کشیدن دستگاهها و آزار و اذدیت کارگران به مانند همیشه فرار کرده اند.
برای دستگیری تروریستها عملیاتی وسیعی در منطقه آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bqpq4wd
ضربه به منابع مادی حزب کارگران کردستان
سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) برای ادامه حیات خود از هیچ کوششی دریغ نمی ورد، برای مثال تجارت انواع مواد مخدر، تجارت انسان، تجارت اسلحه، انواع قاچاق و .. جزء درآمدزاترین اعمال غیرقانونی برای کسب سود سرشار برای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان می باشد.
نیورهای امنیتی ترکیه در جدیدترین ضربه خود به حزب کارگران کوردستان موفق به کشف انواع مواد مخدر به ارزش 2.0 میلیارد دلار شده اند. 
نیروهای مبارزه با مواد مخدر ترکیه در سال 2011 بیش از 366 عملیات انجام داده اند که موفق به کشف هزاران تن انواع مواد مخدر شده اند.
بیشتر زمین های کشت انواع مواد مخدر پ.ک.ک در نقاط مرزی و صعب العبور به مانند لیجه، هزرو، کوجا کوی و ... می باشد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cuxtrjk

۵/۲۳/۱۳۹۱

حزب کارگران کردستان یکی از نمایندگان مجلس ترکیه را ربود

بر اساس گزارش سایت روزنامه حریت چاپ ترکیه دیروز گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) اقدام به ربودن و گروگانگیری یکی از نمایندگان شهر تونلجی ترکیه نموده اند.
حسین آی گون نماینده ربوده سده توسط سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان عضو حزب جمهوریت خلق ترکیه می باشد. وی برای بازدید به روستای محل  زاده شدن خود رفته بود که در 35 کیلومتری شهر تونجلی توسط گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان ربوده می شود.
سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) دقایقی پیش با اعلام رسمی ربوده و گروگانگیری این وکیل ترکیه ای را بر عهده گرفت.
این اولین باری نیست که سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان اقدام به ربودن و گروگانگری اشخاص مهم ترکیه ای دست می زند ، پ.ک.ک طی حیات سیاه 30 ساله خود بارها انسانهای سیاسی مختلفی را ربوده است.   
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/9a7pt8h

۵/۲۰/۱۳۹۱

حمله تروریستی حزب کارگران کردستان در شهر حکاری ترکیه

گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) دیروز حمله تروریستی را به یکی از مناطق شهر حکاری محقق ساخته اند.
حمله تروریستی مذکور در شیمدینلی و در منطقه ده رهجیک که نقطه صفر مررزی ترکیه با عراق می باشد صورت گرفته است. بنا به اخبار روزنامه زمان چاپ ترکیه خوشبختانه این حمله تروریستی تلفات جانی نداشته است.
حمله تروریستی حزب کارگران کردستان با استفاده از سلاح های سنگین و دوربرد صورت گرفته است.
عملیات ضد تروریستی بر عیه حزب کارگران کوردستان در منطقه ادامه دارد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bos9q43
حمله تروریستی حزب کارگران کوردستان در دیاربکیر ترکیه
گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (PKK) حمله تروریستی را به یکی از پاسگاه های منطقه یئنی شهیر دیاربکیر ترکیه انجام داده اند.  
تروریستها با استفاده از سلاح های دوربرد نگهبان پاسگاه را مورد هدف قرار داده اند. این حمله تروریستی در ساعت 20:40 صورت گرفته است. در محل پاسگاه نیز بسیاری از کودکان در حال بازی بودند که خوشبختانه در این حمله تروریستی حزب کارگران کوردستان به هیچ یک از کودکان آسیبی نرسید و مامورین ترکیه کودکان را از منطقه دور ساختند.خوشبختانه این حمله تروریستی حزب کارگران کردستان نیز خسارت جانی به همراه نداشت، برای دستگیری تروریست یا تروریستها عملیات در منطقه آغاز شده است. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/c84kx2r
مین انفجاری حزب کارگران کوردستان در شهر ماردین ترکیه منفجر شد: 1 زخمی
مین انفجاری سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) در شهر ماردین ترکیه منفجر شد، متاسفانه در این حمله تروریستی 1 سرباز ترکیه زخمی شده است.
مین انفجاری سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در 20 کیلومتری شهر ماردین – دیاربکیر ترکیه منفجر شده است.
برای دستیگری تروریستها در منطقه عملیاتی آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر: 
http://tinyurl.com/bvork6z

۵/۱۹/۱۳۹۱

حمله تروریستی حزب کارگران کردستان: 1 شهید، 2 زخمی

میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) حمله تروریستی را در منطقه بیت الشباب از نواحی شهر شیرناک ترکیه محقق ساخته اند. متاسفانه در این حمله تروریستی 1 گروهبان ترکیه کشته و 2 گروهبان دیگر زخمی شده اند.
این گروه از تروریستهای عضو حزب کارگران کردستان از طریق کوه کاتو و با استفاده از انواع سلاح های دوربرد این حمله تروریستی را محقق ساخته اند.
نیروهای نظامی ترکیه نیز پس از این حمله تروریستی نیروهای مبارزه مخصوص با ترور را با استفاده از هلیکوپترهای اسکورسکی به مانطق صعب العبور مذکور گسیل داشته اند.
عملیات ضد تروریستی در منطقه ادامه دارد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/btkua3a
حمله تروریستی حزب کارگران کوردستان درشهر ازمیر ترکیه : 1 شهید، 4 زخمی 
دقایقی پیش مدیای ترکیه خبر از وقوع حمله تروریستی توسط میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) را در شهر ازمیر و مطنقه فوچا مخابره کرده است.
بر اساس اخبار اولیه بمبی در کنار جاده هنگام عبور ماشین نظامی منفجر شده و تروریستهای عضو پ.ک.ک با استفاده از سلاح های دوربرد اقدام به گشودن آتش به سمت نیروهای نظامی ترکیه نموده اند.
بر اساس اخبار اولیه منتشر شده توسط روزنامه جمهوریت ترکیه در این حمله تروریستی متاسفانه 1 سرباز ترکیه کشته و 4 سرباز دیگر زخمی شده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bt6egv6
حمله حزب کارگران کردستان به کارگاهی و آتش کشیدن چندین دستگاه
میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) به کارگاه یک شرکت خصوصی واقع در جاده مبادلاتی سیرت – شیرناک ترکیه حمله نموده و 2 دستگاه این شرکت خصوصی را به آتش کشیده اند.
این حمله تروریستی در ساعت 12:45 صورت گرفته است، پس از اطلاع کارگران مجود در محل نیروهای امنیتی ترکیه به منطقه اعزام شده و عملیاتی بر علیه سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cbnufyl
تسلیم شدن 3 تروریست عضو حزب کارگران کردستان در منطقه شیرناک ترکیه
بر اساس اخبار منتشر شده از سوی روزنامه استار چاپ ترکیه 3 تروریست عضو حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) از ظریق منطقه شیرناک و مرز سینوپی تسلیم نیروهای امنیتی ترکیه شده اند.
این 3 تروریست جزء اعضای سازمانهیا تروریستی حزب کارگران کردستان / حزب اتحادیه جوامع کردستان می باشند. تروریستهای مذکور برای ادامه بازپرسی به مراجع ذیربط گسیل شده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cgzkp6g

۵/۱۸/۱۳۹۱

حزب کارگران کردستان برای کادر میلیتان خود کودکان روستائی کرد را بکار می گیرد

سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) پس از حمله تروریستی در شیمدینلی ترکیه و تلفات زیادی  که در اثر هلاکت چند صد تروریست خود در این حمله متوجه شده ، اکنون شروع به جمع آوری کودکان روستائی کورد برای کادر میلیتان نموده است.
بر اساس اخباری که توسط روزنامه زمان چاپ ترکیه منتشر شده است میلیتانهای حزب کارگران کردستان پس از تهدید و ارعاب خانواده ها اقدام به گروگانگیری و ربودن کودکان کرد پس خانواده های در جهت استفاده ابزاری به عنوان میلیتان می نمایند. 
میلیتانهای مسلح حزب کارگران کوردستان در صورتیکه خانواده کودک راضی به تحویل کودک نباشد با استفاده از زور، تهدید، ارعاب، ضرب و شتم و ... کودکان خردسال 13-18 ساله خانواده را می رباید. 
پس از شروع عملیات ارتش ترکیه در مناطق شیمدینلی میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان برای اینکه نیروهای نظامی ترکیه نتوانند به روستاها وارد شوند بسیاری از روستاهای اطراف را به عنوان سپر استفاده نموده و به آتش می کشند. 
بر اساس اخباری که زا سوی ائردیس ناییم شاهین منتشر شده است در عنملیات 14 روز گذشته ارتش ترکیه بیش از 120 تروریست عضو حزب کارگران کوردستان به هلاکت رسیده است.  
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/8hzqtfx
سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان 3 سرباز ترکیه را ربوده و به گروگان گرفت
گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) با بستن راه مبادلاتی در شهر دیاربکیر ترکیه اقدام به خالی نمودن مسافرین اتوبوسی نموده که بر حسب تصادف 3 سرباز ترکیه نیز در اتوبوس حضور داشتند، سربازان ترکیه در حال مرخصی و رفتن به خانه خود بوده اند که متسفانه توسط میلیتانهای  مسلح حزب کارگران کردستان ربوده شده و به گروگان گرفته میشوند. 
تروریستها پس از گروگانگیری 3 سرباز با ماشینی که در محل بوده به مانند همیشه فرار کرده اند، برای دستگیری تروریستها و نجات سربازان ترکیه ای عملیات وسیعی در منطقه آغاز شده است. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/brd7599
اعضای حزب کارگران کردستان که در حالت آماده برای بمب گذاری بودند دستگیر شدند
5 تروریست عضو حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) که در حالت آماده باش برای بمب گذاری در شهر ازمیر ترکیه بودند توسط گروهاهی اطلاعاتی – امنیتی ترکیه دستگیر شدند. 
از تروریستهای دستگیر شده مقدار بسیار زیادی انواع مهمات از جمله مولوتف کوکتل، ببم های دست ساز، اسلحه های متعدد و ... کشف و ضبط شده است.
ترویستهای مذکور پس از دستگیری برای ادای بازپرسی به مراجع قانونی ترکیه گسیل شده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cnkcwkq
کشف پناه گاه حزب کارگران کردستان در شهر ماردین ترکیه
نیروهای نظامی ترکیه یکی از پناه گاه های سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) را در شهر ماردین ترکیه کشف کرده اند. پناه گاه مذکور در مطنقه نصایبین ماردین کشف شده است.
در پناهگاه حزب کارگران کردستان مقدار بسیار زیادی مهمات کشف و ضبط شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/8gn8fzp
میلیتانهای حزب کارگران کردستان کودک شهید را ربوده و به گروگان گرفتند
گروهی از میلیتانهای مسلح سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) با بستن قسمتی از راه مبادلاتی حکاری – شیمدینلی ترکیه اقدام به ربودن و گروگانگیری یکی از فرزندان شهدا کرده اند. نجدات دیمر 26 ساله فرزند یکی از نگهبانان روستای دمیر می باشد که پدرش در سال 1990 تسوط سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان کشته شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/8vksbuh
بمباران مواضع حزب کارگران کردستان
بر اساس خبر روزنامه استار چاپ ترکیه از دیروز نواحی گذرگاهی در منطقه شیمدینلی و نقطه صفر مرزی ترکیه – ایران بارها هدف بمباران واقع شده اند.
بر اساس اطلاعات ارگانهای امنیتی ترکیه گروهی متشکل از 500 تروریست حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) جهت تصرف منطقه صعبب العبور و نقطه 0 رمزی شیمدنلی به منطقه وارد شده اند، که خوشبختانه با مطلع شدن نیروهای ترکیه ای عملیات وسیعی در منطقه برای دستگیری تروریستها آغاز شده است.
امروز 14 روز درگیری سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان با ارتش ترکیه می باشد. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/9ta3qoc
حمله تروریستی حزب کارگران کوردستان به ماشین نظامی
مین جاسازی شده توسط حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) در جاده حکاری – شیمدینلی ترکیه با استفاده از کنترل از راه دور و هنگام تردد ماشین های نظامی ترکیه منفجر شد. این حمله تروریستی رد 35 کیلومتری مرکز شهر و در ساعت 16:30 محقق شده است.
پس از انفجار مین گروهی دیگر از میلیتانهیا حزب کارگران کوردستان اقدام به گشودن آتش به سمن سربازان موجود در محل نموده و سبب درگیری چند دقیقه ای شده اند. حمله تروریستی حزب کارگران کردستان با استفاده از سلاح های دوربرد صورت گرفته است. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/92v64fe

۵/۱۷/۱۳۹۱

بشار اسد و تامین سلاح برای حزب کارگران کردستان

بر اساس ادعائی که از سوی روزنامه استار چاپ ترکیه منتشر شده است شخص بشار اسد و زیرمجموعه بروکرات وی تعلیمات متعددی را در جهت تامین سلاح برای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) داده اند. بیشتر این تعلیمات از سوی المخابارت (سازمان اطلاعاتی سوریه) محقق شده است. سازمان اطلاعاتی سوریه پس از حکم بشار اسد مبنی بر حمایت همه جانبه از حزب کارگران کردستان اقدام به تامین 70 راکت انداز و چند پدافند و دوشگا نموده است.
سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان که در عملیات تروریستی حمله به 3 پاسگاه چوکورجای ترکیه از راکت انداز نوع RPG-7 استفاده نموده و سبب کشته شدن 6 سرباز و 2 نگهبان روستای ترکیه شده بود از سوی تروریستهائی که از کمپ های متینا واقع در عراق وارد ترکیه شده و عملیات تروریستی را محقق ساخته بودند صورت گرفته است، بر اساس اخباری که روزنامه صباح ترکیه منتشر کرده است بیشتر تروریستهای شرکت کننده در این عملیات از تروریستهای سوریه ای حزب کارگران کردستان بوده اند. 
وجود تروریستهای متعدد سوریه ای در عملیاتهای تروریستی بر علیه ترکیه در اذهان عمومی دنیا تنها بیان کننده حمایت جامع و کامل بشار اسد و حزب بعث از سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) می باشد. 
علارغم حمابت همه جانبه بشار اسد از حزب پ.ی.د (شاخه سوریه ای پ.ک.ک) در دیگر جبهه بشار اسد در تامین مهمات و سلاح های سنگین برای حزب کارگران کردستان نقشی اساسی را ایفا می کند. بشار اسد برای به منجلاب کشیدن ترکیه نیز چندین منطقه سوریه را به میلیتانهای مسلح حزب پ.ی.د / پ.ک.ک واگذار کرده است.
بر اساس منابع اطلاعاتی حزب کارگران کوردستان در شهرهای آفرین و عین العرب چندین انبار مهمات را تدارک دیده است و در بسیاری از حملات تروریستی بر علیه ترکیه از این انبار مهمات بهره می جوید.
منبع ترجمه مقاله:
http://tinyurl.com/cn7ozys

آیا ایران از حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) حمایت می کند؟

حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) طی روزهای گذشته عملیات های تروریستی متعددی را در مانطق شیمدینلی ترکیه داشته است. بسیاری از این عملیات ها بدون حساب کتاب بوده و گوئی میلیتانهای حزب کارگران کردستان قصد کشتن خود را با استفاده از عملیات انتهاری دارند. تمامی این موارد را نمی توان تنها به حزب کارگران کوردستان خلاصه کرد، شاید بعضی از دولتها با استفاده از ابزاری پ.ک.ک قصد شروع جنگی را با ترکیه در سر می پرورانند. هدف این دولتها مشخص هست: 1- ایستادن و درجا زدن ترکیه در منطقه 2- شروع بهاری دیگر در ترکیه که این دولتها آن را "بهار کردی" می نامند.
اگر سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان بتواند در مناطق شیمدینلی، حکاری، چوکورجا، یوکسک اووا دولت ترکیه را با مشکل مواجه ساخته و قدم های اولیه یک حرکت مردمی را بنا نهد، بیمارستانها بسته شده، تجارت فلج میشود و اگر تمامی کنترل منطقه فوق به دست پ.ک.ک بیافتد پس از شمال عراق، شمال سوریه نوبت به ترکیه می رسد. در صورت تحقق این موضوعات هم به ترکیه درس خوبی داده می شود و هم پس از خم شدن کمر ترکیه تا سالها نمی تواند در تعادل و اوضاع خاورمیانه  حرفی برای گفتن داشته باشد.
حساب بزرگتر شده است، اکنون نیز در ادامه این حساب اصرار دارند... بسیار خوب، صاحب بازی کیست؟
در پشت پرده اتفاقات و برنامه ریزیهای فوق چه دولتی قرار دارد؟
بدون شک در پشت پرده لیست مذکور سوریه قرار دارد. بشار اسد در ازای حمایتی که ترکیه از مخالفین وی انجام داده و می دهد وی نیز به حمایت از سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) و شاخه سوریه ای آن پ.ی.د پرادخته است. ولی به نظرم بازیگر اصلی افزایش عملیات های تروریستی حزب کارگران کردستان ایران می باشد.
ایران پس از خروج نیروهای امریکائی در عراق می تواند جغرافیائی شیعه ای تا لبنان را در حرکت عمل خود داشته باشد. دولت ایران مسئله سقوط بشار اسد را مسئله زیست و مرگ معنا می کند. دولتمردان ایران فکر می کنند که پس از سقوط اسد نوبت ایران خواهد شد. مسئولین ایران برای اینکه "بهار ایران" را تجربه نکنند از هر فرصتی استفاده می کنند.
متاسفانه دولت ایران برای حفاظت از خود ترکیه را به درون آتش می اندازد. تمامی حسابهای فوق بر اساس دوری ترکیه از عراق و سوریه بنا نهاده شده است. مالکی که شخصیتی تماماً ایران محور می باشد ترکیه را دشمن خود می پندارد. در سوریه نیز میلیتانهای ایرانی و لبنانی برای تداوم بشار اسد و رژیم بعث از هیچ کوشش دریغ نمی ورزند. ایران در سوریه در فکر ایجاد جبهه ای بر علیه ترکیه می باشد.
مسئولین دولت ایران بهترین ابزار برای دور کردن ترکیه از منطقه را استفاده از کارت کوردهای داخل ترکیه و سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) می بینند. در روزهای گذشته آب روانی مابین تهران و قندیل جاری می باشد. میلیتانهای حزب کارگران کوردستان طی ماههای گذشته مرزهای ایران را به مانند خاک های خودی پنداشته و استفاده می کنند. حملات تروریستی شیمدینلی و چوکورجا نیز دقیقاً از همان نقاط شمل گرفته است.
در دیگر سو پایه گذاری یک دولت بر اساس سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان در ترکیه بکار اسرائیل نیز می آید. اسرایئل به تقسیم شدن سوریه به چند دولت کوچک، استقلال دولت کرد شمال عراق و ایجاد دولتی بر مبنای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان را در راستای منافع خود ارزیابی می کند. نکته تامل برانگیز هر دو دولت اسرائیل و ایران وجود اعتماد به نفس فراوان در استفاده از همین کارت کورد بر لیه هر دوی این دولتها می باشد.
کدام ایران؟
در کنار این مسئله لیست احتیاجات ایران به ترکیه بسیار بیشتر از این موارد می باشد. وجود تجارت میلیارد دلاری مابین ترکیه و ایران برای زنده نگه داشتن دولت ایران شرط اساسی می باشد. در دیگر سو در مجامع بین المللی نیز سیاست ملایم ترکیه در قبال ایران به کار دولت ایران می آید. ایران در سایه سیاستهای هسته ای خود را پیش می برد. با توجه به این موارد با تعداد زیادی ایران مواجهیم.
در تهران دو جبهه وجود دارد، یکی تا حدودی رفتاری دیپلماتیک  دارد ولی جبهه دیگری سعی در برهم زدن روابط مابین ترکیه وایران می باشد. ولی جبهه سوم و پرقدرتی نیز در تهران وجود دارد که بدون کوچکترین صدائی از شیمدینلی، حکاری، یوکسک اووا وارد شده و تا به سوریه ادامه می یابد.
منبع ترجمه مقاله: روزنامه استار چاپ ترکیه ،به قلم سئدات لاچین اه ر
http://tinyurl.com/caxbxfy