۵/۲۷/۱۳۹۱

حمله تروریستی حزب کارگران کردستان به پلیس ترکیه: 1 کشته

بر اساس اخباری که از سوی سایت روزنامه استار چاپ ترکیه منتشر شده است دیروز گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) حمله تروریستی را در شهر زلزله زده وان ترکیه نسبت به مامور پلیسی که برای امنیت زلزله زدگان در حال نگهبانی بوده است محقق ساخته اند. 
متاسفانه در این عملیات تروریستی مامور پلیس به علت وجود جراحات عمیق جان خود را از دست داده است. نام پلیس کشته شده عبدالرحمان دوغان می باشد. پلیس مذکور در اولین دقایق حمله تروریسی پ.ک.ک به بیمارستان شهر وان ترکیه منتقل شد ولی به علت عمق جراحات جان داد.
پس از این حمله تروریستی نیروهای امنیتی ترکیه اقدام به آغاز عملیات وسیعی برای دستگیری تروریستها در منطقه نموده اند.   
پس از بوجود آمدن زلزله مهیبی در شهر وان ترکیه دولت ترکیه اقدام به گماردن نیروهای پلیس برای حفظ جان و مال مردم شهر زلزله زده وان ترکیه نموده است، متاسفانه سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) با توجه به عملیات های تروریستی که بر علیه نیروهای پلیس موجود در منطقه انجام داده است سبب کشته چندین پلیس ترکیه شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bvyka2u

بمباران کمپ های حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک

بر اساس اخباری که خبرگزاری رسمی سایت آناطولی ترکیه منتشر کرده است ، بر پایه تثبیت دسته جمعی یک گروه از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در مناطق قندیل واقع در شمال عراق از سوی هواپیماعهای بدون سرنشین ترکیه (هرون) علمیات نیروهای هوائی ترکیه برای بمباران مناطق مذکور آغاز شده است.  
عملیات بمباران کمپ های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در اوایل نصف شب گذشته صورت گرفته است، در این عملیات ضد تروریستی هوایپماهای جنگنده نوع F-16 مورد استفاده قرار گرفته اند.
در بمباران کمپ های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان سعی در امهاء انبارهای مهمات، پایگاهای لوجستیک، سنگرها، پناه گاهها و ... شده است. 
بمباران کمپهای حزب کارگران کوردستان در مناطق قندیل حدود 1 ساعت به طول انجامیده است. 
بر اساس گفته های یک از تروریستها که چند روز پیش تسلیم نیروهای امنیتی ترکیه شده است مراد کاراایلان و جمیل باییک دو عضو ارشد سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان نیز در کوههای قندیل می باشند، دوران کالکان نیز که یکی از اعضای مهم سازمان تروریستی پ.ک.ک می باشد بنا به ضروریات در منطقه قندیل حاضر می گردد.
بیشتر اعضای عالی رتبه سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (PKK) در کمپ های زاپ، قندیل، حاکورک، آواشین و ...  به صورت گذار می مانند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/c2k6daa
حزب کارگران کردستان 11 راننده کامیون را ربود
میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در جدیدترین سلسله اعمال خود اقدام به توقف 11 کامیونی که از طریق راههای شهر یوکسک اووا بودند نموده و پس از ربودن 11 راننده اقدام به آتش زدن تمامی کامیونها نمودند.
حادثه تروریستی مذکور در ساعت 16:00 و در 20 کیلومتری شهر یوکسک اووای ترکیه صورت گرفته است. 
برای دستگیری تروریستها  و آزاد سازی رانندگان عملیات وسیعی در منطقه مذکور آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cjv6d8g