۹/۰۴/۱۳۹۱

تامین سلاح حزب کارگران کردستان توسط دستگاه اطلاعاتی دولت ایران

احمد گوره ش (به ترک ترکیه: Ahmet Güreş) یکی از اعضای سابق حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک که امروز در ترکیه در دادگاهی برای ادای افاده خویش دعوت شده بود در دفاعیات خود از دولت ایران به عنوان مهمترین عامل تامین سلاح حزب کارگران کوردستان نام برد.
بر اساس گفته های تروریست مذکور سازمان اطلاعاتی ایران طی سالهای 1990 حمایت وسیع تسلیحاتی از سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) داشته است. او از خانه ها و ویلاهائی که توسط سازمان اطلاعاتی ایران برای میلیتانها و اعضای بلند پایه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان در ایران تامین شده بود سخنان تامل برانگیزی را بر زبان آورد. به گفته وی دولت ایران به میلیتانهای که در کمپ های مرزی ایران واقع شده بود جا داده و مسلح می کرده است و در صورتیکه آنان در ترکیه عملیات مسلحانه انجام نمی دانند دولت ایران تروریستها را از کمپ ها بیرون می کرده و فرصت خالی سازی کمپ ها را اعلان می کرده است.
وی که در سال 2005 از سازمان پ.ک.ک جدا شده اکنون در ترکیه به سر می برد. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/d7sfec4
لیست کشورهای همسایه حامی حزب کارگران کردستان
وزیر امور داخلی ترکیه طی کنفرانسی از کشورهای همسایه که سالها و اکنون به حمایت سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) پرداخته و می پردازند نام برد.
ائدریس نائیم شاهین کشورها حامی حزب کارگران کردستان را به ترتیب زیر بیان کرد:
سوریه: بشار اسد و حزب بعث سالهاست که به هر سببی از سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان حمایت تسلیحاتی، لوجستیکی، مادی و ... می کنند فراموش نکرده این که عبدالله اوجالان رهبر پیشین پ.ک.ک در سوریه بود. پس از شروع جنگ داخلی در سوریه به علت حمایت ترکیه از ورود دمکراسی و تحقق بهار عربی در سوریه دولت سوریه دوباره کارت بازی ترور و تروریسم را رو کرده و اکنون نیز در حال بازی با این کارت سوخته می باشد.
ایران: ایران در سالهای 1990 حمایت همه جانبه ای را از سازمان های تروریست کردی همچون پ.ک.ک، پژاک ،تاک و ... داشت و اکنون نیز به سبب مسائل سیاسی و تغییر نگرش ترکیه به مسئله سوریه به یاور همیشگی خود کمک های شایانی دارد. برای مثال تروریستهائی که در عملیاتهای حکاری، شیمدینلی، یوکسک اووا و ... زخمی می شوند اکثراً در بیمارستانهای ایران تداوی می گردند.  
عراق: تمامی کمپ های آموزشی و ... پ.ک.ک در شمال عراق می باشد و حمایت لوجستیک سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان از عراق تامین می گردد. 
ارمنستان: به علت مسائل خیالی تاریخی و کینه ورزی دولت ارمنستان سالهاست که از پ.ک.ک حمایت می کند ولی امروزه به علت وضعیت بد اقتصادی ارمنستان تنها مجروحان پ.ک.ک در شهرهای ارزروم، آغری و ... در بیمارستانهای ارمنستان معالجه می شوند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/csq75ql
درگیری با حزب کارگران کردستان: 8 تروریست به هلاکت رسید
نیروهای نظامی ترکیه درگیری شدیدی را با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) در شهر بینگول ترکیه داشته اند که موفق به هلاکت رساندن 8 تروریست گشته اند.
درگری نیروهای نظامی ترکیه با تروریستها در منطقه گنج صورت گرفته است، 4 تن از تروریستهای کشته شده زن می باشند. در عملیات ضد تروریستی ترکیه نیروهای ژاندارمری، پلیس مبارزه مخصوص ترور و تروریسم، چندین هلیکوپتر و .. حضور داشته اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cnta4wf
گسست ایدئولوژیک پ.ک.ک
سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان که با بحران شدید ایدئولوژیک در کشتار کودکان کورد مواجه شده هر روزه شاهد فرار به اصلاح میلیتانهای زیر 18 سال خود و تسلیم شدن در برابر دولت ترکیه را شاهد می باشد، به گفته وزیر داخلی ترکیه در سال جاری حدود 170 میلیتان از تروریستها عضو پ.ک.ک تسلیم دولت ترکیه برای برخورداری از قانون عفو شده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/d5fwl8v
برای اولین بار: درگیری ارتش سوریه با حزب کارگران کردستان
پس از شروع جنگ داخلی در سوریه و سپردن مناطق نیمه کردنشین سوریه به میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) و شاخه سوریه ای آن پ.ی.د ارتش سوریه برای بدست گرفتن کنترل شهرهای اشغال شده توسط پ.ک.ک عملیاتی را آغاز کرده است.
در پی جنگ داخلی سوریه حتی 1 گلوله نیز از سوی نیروهای وابسته به بشار اسد و حزب بعث به سمت مناطق کوردنشین شلیک نشده است و این اولین رویاروئی دوستان سابق می باشد. بر اساس اخبار منابع اطلاعاتی ارتش وابسته به حزب بعث و بشار اسد اکنون در حال انتقال نیروها، تانک، هلیکوپتر و تجهیزات لازم برای بدست گرفتن کنترل امور مناطق کردنشین از قامشلو می باشد.  
میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان طی چند روز گذشته درگیری شدیدی را با نیروهای ارتش آزاد سوریه داشته اند و بنا به اخبار منتشر شده منطقه ای و جهانی از هر دو طرف تلافی به باور آورده است. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cwd7cd4

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر