۹/۱۶/۱۳۹۰

دستگیری 3 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شیرناک

دستگیری 3 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شیرناک
بر اساس عملیاتی که نیروهای امنیتی و ضد ترور ترکیه در کوههای جودی انجام  دادند موفق به دستگیری 3 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (PKK) و 3 همکار و یاری دهنده این افراد شده اند.
عملیاتی که با پشتیبانی هلیکوپترها و نیروهای مخصوص کاماندوی ترکیه در کوه جودی در منطقه شیرناک صورت گرفت، نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه موفق به دستگیری 3 میلیتان حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) و 3 همکار این اشخاص شدند. در محلی که در دل کوه تروریست ها جای گرفته بودند مقدار بسیار زیادی سلاح و ملزومات زندگی بدست آمده است. 
غاری که میلیتانهای پ.ک.ک به همراه 3 همراه در آن جای گرفته بودند از 7 طبقه مختلف تشکیل شده بود.  طی عملیات جستجو در غار 7 عدد اسلحه کلاشینکف، 1 راکت انداز، مقدار بسیار زیادی مرمی، 1 ژنراتور، مقدار بسیار زیاد ماده اولیه ساخت بمب دست ساز، 1 تلویزیون ال سی دی، 1 لپ تاپ، 1 بی سیم، 2 دوربین، 2 دوربین اسلحه تک تیرانداز، 1 دی وی دی و مقدار بسیار زیادی اطلاعات سازمانی کشف شد.
عملیات نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه در منطقه جودی بر علیه میلیتان های حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) ادامه دارد. منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/bq4u4w5

عملیات بر علیه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شهر تونجلی

عملیات بر علیه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شهر تونجلی
طی عملیاتی که نیروهای ویژه ضد ترور ترکیه در شهر تونجلی انجام داده اند موفق به دستیگری 3 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (PKK) شده اند. 
در شهر تونجلی و در محله آتاتورک در ساعت 20:00 سه شخصی که از جلوی نیروهای انتظامی رد می شده اند مورد ظن نیروهای امنیتی ترکیه قرار می گیرند، پلیس ترکیه دستور ایست می دهد ولی 3 میلیتان حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) فرار می کنند. که نیروهای امنیتی ترکیه موفق به دستگیری 1 از میلیتانهای پ.ک.ک می شوند. بر اساس گفته های فرد دستگیر شده این 3 تروریست برای حمله تروریستی به پاسگاه آماده می شده اند وبرای بازدید محل به سمت پاسگاه آمده بودند.
عملیات پلیس ترکیه برای دستگیری 2 میلیتان دیگر در منطقه ادامه دارد.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/72e6pn3