۱۰/۱۰/۱۳۹۰

در درگیریهای شهر دیاربکیر و تونجلی 8 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به هلاکت رسید

در درگیریهای شهر دیاربکیر و تونجلی 8 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به هلاکت رسید
طی درگیری هائی که نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در مناطق شهر های تونجلی و دیاربکیر داشته اند موفق به هلاکت رساندن 8 تروریست شده اند.
درگیری نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه با میلیتانهای حزب کارگران کردستان (PKK) در شهر دیاربکیر در منطقه کایاپینار صورت گرفته است. طی اخباری که به نیروهای نظامی ترکیه رسیده بود 2 میلیتان حزب کارگران کوردستان در بنائی مستقر بوده اند که نیروهای نظامی ترکیه در لحظه ای به ساختمان حمله کردند. با پیغام ایست و تسلیم نیروهای ترکیه ای 2 میلیتان پ.ک.ک شروع به آتش به سمت نیروهای ترکیه ای کردند پس از زخمی شدن 1 مامور ترکیه 2 میلیتان در لحظه ای خود را از پنجره اتاق به سمت بیرون پرتاب کردند که هر دو جان باختند.
در درگیری دیگری که مابین نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه و میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) در شهر تونجلی صورت گرفته است نیروهای نظامی ترکیه موفق به هلاکت 6 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان شده اند.
عملیات در منطقه ادامه دارد.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/7mwabnf

۱۰/۰۹/۱۳۹۰

درگیری مسلحانه با میلیتانهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک): 2 تروریست هلاک شد

درگیری مسلحانه با میلیتانهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک): 2 تروریست هلاک شد
طی اخباری که لحظاتی قبل در سایتهای خبری ترکیه منتشر شده نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه درگیری شدیدی با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) در شهر تونجلی داشته اند که نیروهای امنیتی ترکیه موفق به هلاکت 2 تروریست شده اند.
نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه از دیروز عملیات وسیعی را در چندین منطقه شهر تونجلی انجام داده اند که هلیکوپترهای کبری نیز به حمایت نظامیان ترکیه شتافته است.
نیروهای نظامی ترکیه طی اخباری از گسیل شدن چندین دسته میلیتان حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) به شهر تونجلی خبردار شده اند که دیشب در اثنای شب چندین دسته نظامی به مطنقه اعزام شده است.
بنا به اخبار منتشر شده درگیری شدیدی در منطقه ادامه دارد.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/6llb22p 

عملیات بر علیه میلیتانهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شهر تونجلی ترکیه

عملیات بر علیه میلیتانهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شهر تونجلی ترکیه
بر اساس اطلاعاتی که در روزنامه زمان چاپ ترکیه منتشر شده است نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه دیشب طی عملیاتی را به چندین مخفیگاه میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) در مناطق شهر تونجلی انجام  داده اند.
بر اساس اخبار منابع اطلاعاتی دیشب چندین گروه از میلیتانهای حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan ) برای آماده سازی انجام عملیات تروریستی به شهر تونجلی منتقل شده بودند که نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه با اطلاع از این امر عملیاتی را بر مناطق آماده سازی میلیتانهای حزب کارگران کردستان انجام دادند. 
میلیتانهای حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) به دو منطقه شهر تونجلی وارده شده بودند، برای تعقیب تروریستها عملیات وسیعب در منطقه با حمایت و پشتیبانی هلیوکوپترها صورت گرفته است. 
عملیات در منطقه در حال پی گیری می باشد.
منبع خبر: روزنامه زمان ترکیه
http://tinyurl.com/7ajsjdo
ویدئوئی از گسیل نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه به شهر تونجلی:
http://tinyurl.com/79vjg42

حزب حیات آزاد کردستان(پژاک)، حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک) و حرفه قاچاق

سازمانهای به شدت نژادپرست و تروریستی به مانند حزب حیات آزاد کردستان (پارتی ژیانی ئازادی کوردستان) و حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) از طریق راههای غیر قانونی به مانند قاچاق انواع مواد مخدر، قااچق کالا، قاچاق سوخت، قاچاق انسان و ... پول های هنگفتی را بدست آورده و می آورند.
 بنا به آمار رسمی پلیس بین الملل بیش از 70% مواد مخدری که وارد اروپا می شود یا توسط دو حزب کرد پژاک و حزب کارگران کوردستان (PKK) ترانزیت شده و یا زیر چتر حمایتی این گروهها به اروپا منتقل می شود. 
متاسفانه قاچاق به عنوان حربه ای برای ترویج تررویسم و رادیکالیسم کرد در منطقه شده است. این گروهها با پولی که از طریق انواع قاچاق بدست می آورند اقدام به خرید انواع سلاح کرده و این سلاح هها به مانند گذشته در جهت پاک سازی ائتنیکی منطقه مورد استفاده قرار می گیرد. مثالهای متعددی این پاک سازی ائتینیکی توسط گروههای رادیکال و تروریستی کوردی به مانند پژاک ، حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) و یا احزاب کردی به مانند کومله، حزب دمکراتک کردستان ایران که تا همین چند سال پیش حرفه برادران دیگر خود را ادامه می دادند طی تاریخ حیات این گروهها متعدد می باشد.
در اویل انقلاب ایران در سال 1358 که ایران درگیر انقلاب بود و سپس جنگ بین عراق و ایران شروع شد گروههائی به مانند کومله، حزب دمکرات کردستان ایران از فرصت بوجود آمده نهایت بهره را جسته و دست به قتل عامهای وسیعی در منطقه آزربایجان غربی زدند که بارزترین آنها ماجرای سولدوز می باشد. در آن زمان سرکرده تروریستی به مانند عبدالرمان قاسملو به صراحت از کردستان بودن غرب آزربایجان سخن گفته و سر در سودای پاک سازی ائتینیکی منطقه داشت. پس از آن سالها و کشتار ترکان شهر سولدوز به دست کردها پژاک متولد شد، در طی حیات پژاک هزاران انسان در آزربایجان غربی توسط میلیتانهای حزب حیات آزاد کردستان (Party of Free Life of Kurdistan) ترور شده و به قتل رسید. گرچه در تولد شوم پژاک حرف و حدیث های فراوانی اعمم از بازیچه بودند پژاک برای مقابله و معامله با پ.ک.ک. سخنان بسیاری در محافل سیاسی منطقه به گوش رسید ولی همچنان پژاک تحت حمایه میلیتانها و کمپ های حزب کارگران کوردستان در کوهستانهای قندیل قرار گرفته و به آتش بس با ایران پرداخت.
در عراق وضعیت نوع دیگری می باشد، نیروهای مسلح کردی به مانند پیشمرگه از سال 2003 و پس از اشغال عراق به دست آمریکا سریعاً به مناطق ملی ترکمان و اعراب سنی نشینی به مانند شهرهای کرکوک، اربیل و ... کرده و در عرض چند روز هزاران هزار پیشمرگه مسلح در شهرها فضای وحشتناکی به شهر ها داده بود، از آن روزها کوچ گسترده کردها از نواح یشمال عراق به کرکوک شروع شد و در مقاله ای که در سایت Urmiye News منتشر خواهم کرد به خوبی می توان از نظر علمی و آماری تعدد و نوع کوچهای کردها از شمال عراق به مناطق ترک نشین را مشاهده نمود.     
در سوریه نیز بنا به اخباری که در مدیاهای مختلف جای گرفته است بشار اسد چندی هست که کارت کردها را روی کرده است و به مانند گذشته که سوریه یکی از کمپ های حزب کارگران کردستان (پارتی کرێکارانی کوردستان) بود امروزه نیز شاخه سوریه ای این حزب به شدت در سوریه فعال شده و اقدام به همراهی بشار اسد نموده است. آزادی های متعددی به کردهای سوریه داده شده است تا به کشتار گروهای مخالف بشار اسد کمک کرده و به آنها نپیوندند.
رسانه های فارس چه داخل و چه خارج به مانند گذشته همیشه از رادیکالیسم و ناسیونالیسم کورد به انواع ابزاری برای سرکوب ملت ترک داخل ایران و کشورهای ترکیه، آزربایجان و ... بهره برده و می برند. 
چند روز پیش تلویزیون تیشک را مشاهده می کردم به مانند گذشته لجن پراکنی های در مورد شهرهای اورمیه، خوی، ماکو، سولدوز، بیجار و .. دیگر مانطق ترک نشین داشت، روزی نیست که در این تلویزیون و دیگر تلویزیونها کرد ادعای اراضی بر مناطق ملی ترک و آزبایجان مطرح نشود. اینها در سال 2011 نیز در فکر فتح و کردستانی کردن مناطق ملی ترک در منطقه می باشند نام این نژادپرستی کوردی نیست پس چیست؟
 سازمانی به مانند حزب دمکرات کردستان ایران که تا چند سال پیش به مانند پژاک، پ.ک.ک دستی در انسان کشی و تروریسم داشت روزی نیست که در بیانه های خود شهرهای اورمیه، خوی، ماکو، سولدوز، بیجار، قروه و ... را کردستانی ننامد.
همانطور که در تیترهای کوتاهی که شمرده شد مشاهده می کنید رادیکالیسم و نژادپرستی کورد در منطقه به شدت عصیان کرده است، و روزی نیست که خبر از کشتار گروهی بدست این گروههای رادیکال در مدیای جهانی را مرور نکنیم.
به نظرم تمامی مواردی که در نوشته به صورت تیتر وار آمده شده است سبب بروز طیفی از رادیکالیسم و نژادپرستی کورد در حد اعلای آن شده است، علت این امر نیز به مسائل تاریخی بر می گردد که این ائتنیک همواره زیرمجموعه دیگر ائتنیک های منطقه زیسته هست و نفرتی که نویسندگان راسیست کرد طی سالهای در اجتماع کرد کاشته اند امروزه به مرحله بلوغ رسیده است. ائتنیک کرد به شدت میلیتاریست شده و قهرمان ملی خود را از بین گروههائی که دستی در انسان کشی، تروریسم، قاچاق انسان و ... دراد بر می گزیند نه از بین نویسندگان که زبان کردی و رسم و رسوم کردها را در طی سالهای گذشته حفظ کرده اند.
فیلمی مستند در مورد قاچاق کردها که توسط تلویزیون فرانسه کشیده شده است را می توانید از لینک زیر مشاهده کنید، به خوبی بارز هست که قاچاق حتی چوب کبریت بدون اجازه پژاک، حزب کارگران کردستان بی معنی می باشد:

۱۰/۰۸/۱۳۹۰

درگیری با میلیتانهای حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک در اطراف بانه

درگیری با میلیتانهای حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک در اطراف بانه 
بنا به گزارش‌های منتشر شده در مدیای دولتی، در اطراف شهر بانه درگیری بین نیروهای دولتی ایران و سازمان تروریستی حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک (PJAK) روی داده است.
بنا به آنچه که در خبرگزاری فارس در روز ششم دی‌ ماه منتشر شده است ، خبرگزاری فارس از کشته شدن یک عضو بسیج و سپاه پاسداران به نام فرهاد مهدوی و چهار تن از میلیتانهای حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک در این درگیری خبر داده است. خبرگزاری فارس کانون درگیری را یکی از روستاهای اطراف بانه روی داده و چندین تن از نیروهای سازمان تروریستی حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک (Partiya Jiyana Azad a Kurdistanê) نیز زخمی شدند.
مدیای حزب حیات آزاد کردستا یا پژاک تاکنون خبری در مورد صحت و سقم این خبر منتشر نکرده است. 
پژاک یا حزب حیات آزاد کردستان شاخه ایرانی حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک(PKK) می باشد. جنایتهای پژاک در منطقه غرب آزربایجان بر کسی پوشیده نیست. این حزب رادیکال کورد تاکنون جان هزاران انسان را طی حیات مسلح خود گرفته است.
متاسفانه احزاب کرد در منطقه با بازیچه قرار دادن مفاهیمی همچون دمکراسی، حقوق بشر و ... به بهترین وجه ممکن دست به انسان کشی و قتل عام های وسیعی زده و می زنند. حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در ترکیه طی 27 سال مبارزه مسلحانه خود تاکنون 30.000 انسان را ترور و به قتل رسانده است. از حزب پ.ک.ک نیز طی این مدت نزدیک به 30.000 انسان هلاک شده اند. با نگاهی سرانگشتی می توان متوجه شد که طی 27 ساله گذشته 60.000 انسان  فارغ از هویت خود به کشته شده است، بسیاری از اینها می توانستند برای پیگری حقوق زایع شده خود درس خوانده و با دمکراسی و حقوق بشر واقعی مورد قبول جهان باری باز پس گیری حقوق خود تلاش کنند ن هبا بدست گرفتن اسلحه و کشتن انسانها. شاخه ایرانی پ.ک.ک، حزب حیات آزاد کردستان یا پژک نام دارد که بازیچه ای برای رویاروئی حزب کارگران کردستان و بعضی دولتهای منطقه می باشد. نقش پژاک بیشتر رابط و ضامن بین همکاری پ.ک.ک و دولتهائی می باشد که بر علیه ترکیه از بازیچه ترور و تروریسم استفاده ابزاری می کنند.
به نظر راقم این سطور تمامی احزاب کرد از حزب کارگران کردستان گرفته تا حزب کومله، حزب حیات آزاد کردستان، حزب دمکرات کردستان و ... به علت مسائل تاریخی و اجتامعی ائتنیک کورد در وادی به شدت نژادپرستانه و ایدئولوژی سوخته گرفتار شده اند و مردم کرد مافات ایدئولوژی ها تاریخ گذشته احزاب رادیکال کرد را می پردازند.

۱۰/۰۷/۱۳۹۰

آیا بین حزب کارگر کردستان (پ.ک.ک) و سازمان تروریستی آسالای ارمنی ارتباط وجود دارد؟

آیا بین حزب کارگر کردستان (پ.ک.ک) و سازمان تروریستی آسالای ارمنی ارتباط وجود دارد؟
جمیل چیچک رئیس مجلس ملی ترکیه در ادعائی از وجود ارتباط مابین سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) و سازمان تروریستی آسالای ارمنی خبر داد.
رئیس مجلی ملی ترکیه که در برنامه ای سیاسی در کانال تلویزیونی TV8 شرکت داشت در اثنای سخنان خود از وجود ارتباط مابین حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) و سازمان آسالای ارمنی خبر داد.
به نظر Cemil Çiçek دستهائی در کار می باشد که با پیوند بین تروریسم و ادعاهائی به مانند نسل کشی ارامنه سعی در تضعیف قدرت روز افزون ترکیه دارند، دشمنی اینان با پیرفت های دمکراتیک، سیاسی، تکنولوژی، علمی، اقتصادی و ... ترکیه می باشد.
او در سخنان خود نام سه وزیر امور خارجه ترکیه را که به دست سازمان تروریستی Asala ارمنی ترور شده بود شمرده و در سوالی از علت ترور و دستهای پشت پرده این ترورها پرسید که چه کسانی از این ترورها نفع برده اند؟ سازمان تروریستی آسالای ارمنی برادار زاده ام را در لیسبون فرانسه ترور کرده است من به نوبه خودم این سازمان رادیکال و قتل عام هایش را چشیده ام. 
تروریسم ارمنی با گروه آسالا شروع شد و سپس سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) رهرو این سازمان رادیکال شد. من ادعا می کنم سازمان تروریستی آسالای ارمنی و حزب کارگران کوردستان ارتباطاط وسیعی با هم داشته و دارند. نوع و نحوه حرکت این دو سازمان بسیار به هم شبیه و هم هدف می باشد.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/6seoyeh

۱۰/۰۶/۱۳۹۰

آیا مسئول رده بالای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به هلاکت رسیده است؟

آیا مسئول رده بالای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به هلاکت رسیده است؟
بر اساس اخبار منتشر شده از مصاحبه استاندار شهر دیاربکیر ترکیه در مورد درگیری نیروهای نظامی ترکیه با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) در کوه Görese به احتمال بسیار زیاد یکی از اعضای بلند پایه داخل ترکیه به هلاکت رسیده است.
طی عملیاتی که نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه بر علیه میلیتانهای حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در منطقه کوه Görese انجام دادند موفق به هلاکت رساندن 21 تروریست از میلیتانهای پ.ک.ک شدند. این درگیریها از تاریخ 16 تا 20 دسامبر روی داده بود.
در اثنای درگیری 2 تروریست دیگر از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) به نامهای محمد صالح نارین با کد رمز حمزه و یالچین یانار با کد رمز برهودان موفق به فرار شده بودند در شهر بینگول ترکیه توسط مامورین امنیتی ترکیه دستگیر شدند.
بر اساس گفته های شنود شده در بی سیم های پ.ک.ک یکی از 2 تروریست دستگیر شده از اعضای بلند پایه داخل ترکیه پ.ک.ک می باشد. او به اصطلاح مسئول شهر دیاربکیر ترکیه بوده است.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/76vk9gf

۹/۲۸/۱۳۹۰

پوشیدن لباس زنان حیله جدید طرفداران حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک

پوشیدن لباس زنان حیله جدید طرفداران حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک 
در شهر آدانای ترکیه گروهی از طرفداران سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) که با نام شاخه داخل شهری پ.ک.ک (یا ک.ج.ک) فعالیت می کنند با تجمع اقدام به آتش کشیدن ساختمانهای دولتی و پرتاب مولوتوف کوکتل و سنگ به سمت پلیس کردند. 
همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید چندین زن جوان نیز در حال پرتاب سنگ به سمت پلیس ترکیه می باشند. پلیس ترکیه نیز برای پراکنده ساختن طرفداران حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) به سمت آنان آب فشار قوی می گیرد و به مانند همیشه طرفداران پ.ک.ک شروع به فرار می کنند. پلیس در تعقیب 4 نفر از این اشخاص می افتد و 4 نفر را نیز دستگیر می کند که به صورت تصادفی دستگیرشدگان زن نیز در بین 4 نفر می باشند، پلیس نزدیک دستگیر شدگان می شود و همانطور که در تصاور زیر مشاهده خواهید کرد، چهره و جنسیت واقعی این اشخاص به خوبی نمایان می گردد. دوباره یکی از حیله های همیشگی طرفداران ترور و تروریسم رو می شود. مردانی در لباس زن.  
با توجه به تحقیقات صورت گرفته مردان به اصطلاح دامن پوشیده حزب کارگران کوردستان از اشخاص سابقه داری می باشند که چندین بار به جرم دزدی مهمان پلیس ترکیه بودند. 
در بازپرسی های صورت گرفته علت پوشیدن دامن و لباس زنان از طرفداران پ.ک.ک پرسیده شد، که آنها این مورد را درخواست احزاب کردی خوانده و بیان کردند که به علت عکس برداری و فیلم برداری ترکیه و جهان از چنین مواقعی بهترین مورد استفاده از موقعیت زنان می باشد، به همین جهت لباس زنان را پوشیدیم.
منبع عکس ها:
http://tinyurl.com/cp4nf9g    
طبیعتاً ائتنیک کرد ترکیه و منطقه باید و باید به حقوق انسانی، شهروندی، قضائی و دمکراتیک و ... خود در تمامی این مناطق برسد و شک و شبه ای نیز در این امر نیست، ملت ترک ساکن منطقه نیز به مانند دیگر ملل تحت ستم خود رنج کشیده از مباحث راسیسم و ائتنیکی می باشد ولی همانطور که بارها عرض شده زبان کردی به چه قیمت؟ آیا زبان کردی که در اذهان میلیتاریست پ.ک.ک، پژاک، ک.ج.ک و دیگر گروههای رادیکال کرد نقش بسته ارزشی معادل جان 30.000 شهرند ترکیه ای و بیش از 30.000 میلیتان حزب کارگران کوردستان (PKK) را دارد؟ آیا برای تحقق حقوق ملی راهی به جز کشت انسانها، رادیکالیم، ترویج خشونت و تروریسم و همین موضوعات این چنینی نیست؟ یا جامعه کرد به سبب بسیاری از موضوعات تاریخی میلیتاریزه به مسائل می نگرد؟ چرا جغرافیائی کورد قهرمان خود را از بین اشخاصی انتخاب می کند که جان انسانها را گرفته اند؟ چرا نویسندگان و اشخصای که واقعاً برای زبان کردی زحمت کشیده و جان خود را از دست داده اند هرگز بر زبان این گروهها جاری نمی شود؟
انسان گاهی با خود فکر می کند محتملاً مسئله زبان کردی، حقوق انسانی، قضائی، شهروندی و ... نیست، چون تمامی کنوانسیونهای حقوق بشری مخالف انسان کشی، تروریسم، رادیکالیسم، نژادپرستی و ... به هر قیمتی می باشند.
هلاکت 20 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در کوه گورشه

هلاکت 20 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در کوه گورشه
طی عملیاتی ضد حزب کارگران کوردستانی (PKK) که از دیروز در چندین منطقه ترکیه شروع شده است اخبار منتشر شده در مدیای ترکیه حاکی از به هلاکت رسیدن 20 تروریست از میلیتانهای پ.ک.ک در نواحی کوه Görese می باشد.
عملیات علیه میلیتانهای حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) از سوی نیروهای مخصوص ضد ترور پلیس ترکیه و نیروهای ژاندرمری صورت گرفته است.
کوه گورسه در نزدیکی شهر دیاربکیر ترکیه و در نواحی دیجله می باشد.
در عملیات علیه میلیتانهای حزب کارگران کوردستان هلیکوپترهای کبری و اسکورسکی نیز نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه را پشتیبانی می کنند.
اخبار فوق از سوی مصطفی توپراک استاندراد شهر دیاربکیر منتشر و تائید شده است. 
بر اساس اخبار نیروهای اطلاعتی و امنیتی ترکیه در منطقه مذکور بیش از 40 ال ی50 میلیتان حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) مخفی شده ند به همین سبب نیروهای عمده ای به منطقه اعزام شده است. بر اساس اخبار تلویزیون خبر ترکیه ترکیه هواپیماهای F-16 نیز چندین بار منطقه را بمباران کرده اند.    
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/78pwmuc

ایران اجساد میلیتانهای ایرانی حزب کارگران کوردستان (پ.ک.ک) را قبول نکرد

ایران اجساد میلیتانهای ایرانی حزب کارگران کوردستان (پ.ک.ک) را قبول نکرد
طی درگیری که نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه در شهر حکاری داشتند چندین میلیتان حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) به هلاکت رسیده بود که بنا به اسناد 6 تن از این تروریست ها دارای تابعیت ایران می باشند، ترکیه برای اعاده اجساد تررویست ها به ایران مکاتباتی را انجام داده بوده ولی به علت عدم قبول اجساد ایرانی حزب کارگران کردستان در شهر آغری دفن شد.
عملیات بر علیه میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در ماه اکتبر و در دره قازان صورت گرفته بود، که اجساد میلیتانهای ایرانی حزب کارگران کردستان پس از ارجاع به پزشک قانونی و تشخیص هویت مسئولین مرتبط ترکیه ای با مسئولین ایرانی تماس گرفتند که مسئولین ایرانی حاضر به گرفتن اجساد میلیتانهای ایرانی حزب کارگران کوردستان نشده و دستگاه قضائی ترکیه به ناچار اجساد را در شهر آغری دفن کرد. 
اسامی تروریست های کشته شده ایرانی پ.ک.ک (PKK) به شرح زیر می باشد:
لیلا خالیمی با کد رمز دنیز دریا
حسن علی پرویزی با کد رمز رجاو جیلمو
گلاله یوسفی با کد رمز دیلار دیلبیرین
سلطان علی ژولیه با کد رمز زینار
کمال محمید با کد رمز زانا کاوه
گیلانی رشیدی با کد رمز سیپان جودی
 منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/cetgbd9

۹/۲۷/۱۳۹۰

درگیری با حزب کارگران کردستان: یک میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به هلاکت رسید

درگیری در سیرت: 1 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به هلاکت رسید
طی اخباری که در سایت ان سون خبر ترکیه منتشر شده نیروهای نظامی ترکیه در شهر سیرت با یک گروه از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) برخورد کرده و پیغام ایست داده اند که میلیتانهای پ.ک.ک اقدام به گشودن آتش به سمت نیروهای نظامی ترکیه کرده اند، در درگیری چند ساعته بوجود آمده نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه موفق به هلاکت رساندن 1 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کردستان (PKK) شده اند.
درگیری در مناطق چئوریم تپه از توابع شهر سیرت صورت گرفته است.
دیروز نیز در ساعت 22:00 نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه درگیری با میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) داشتند که منجربه هلاکت رسیدن 1 میلیتان شد. در همین راستا 3 شخصی که برای میلیتنها محل اقامت و آسایش فراهم کرده بودند نیز بازداشت شدند.
منبع خبر مترجم:  
http://tinyurl.com/85jkqvr

۹/۲۶/۱۳۹۰

بیش از 50 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در محاصره نیروهای ترکیه

بیش از 50 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در محاصره نیروهای ترکیه
طی اخباری که در مدیای ترکیه منتشر شده است اخبار حاکی از محاصره 50 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (PKK) توط نیروهای نظامی ترکیه می باشد. 
میلیتانهای حزب کارگران کردستان که در 4 غار موجود در بین منطقه دیجله از توابع شهر دیاربکیر ترکیه مخفی شده اند توسط هواپیماهای بدون سرنشین ترکیه تشخصی داده شده و بلافاصله به منطقه هلیکوپترهای نظامی و بمب افکن اعزام شده اند، بنا به اخبار اکنون در حال بمباران 4 غار می باشند.
بعد از کشته شدن 2 میلیتان حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در تاریخ 29 نوامبر سال جاری اخباری مبنی بر شروع عملیات تروریستی توسط تیم تروریستی به رهبری حسین آک دوغان با کد رمز آرمانچ به منابع اطلاعاتی امنیتی ترکیه می رسد که نیروهای اطلاعاتی با شنود میلیتانهای حزب کارگران کردستان پی به انجام عملیات جدید پ.ک.ک در منطقه دیاربکیر می برند. درهمین حال نیروهای نظامی به سمت منطقه موجود حرکت می کنند و سبب مخفی شدن 50 میلیتان حزب کارگران کوردستان در 4 غار می شوند.
بر اساس اخباری که اکنون منتشر شد، هواپیماهای F-5 و F-16 ترکیه در حال بمباران هوائی غارها می باشند. هواپیماهای جنگنده ترکیه از طریق پایگاه هوائی شهر دیاربکیر پرواز کرده اند. نیروهای کاماندوی ترکیه نیز در حال انجام عملیات در منطقه می باشند.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/7tagp89

۹/۲۵/۱۳۹۰

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و تجارت انواع مواد مخدر

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و تجارت انواع مواد مخدر
بنا به مطالب منتشر شده در مدیای ترکیه، ایران و به طور کلی کشورهای منطقه بارها از همکاری حزب های کردی به مانند حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) ، حزب حیات آزاد کردستان (PJAK) با انواع تجارت های غیر قانونی اعمم از تجارت مواد مخدر به اروپا، تجارت انسان، تجارت اسلحه، سوخت و ... اسنادی منتشر شده است که گویای امرار معاش و کسب درآمد این گروههای به شدت رادیکال و تروریست از طریق ترانزیت مواد مخدر بوده است، در تازه ترین موردی که در مدیای ترکیه منتشر شده است حتی اوراق ترانزیت مواد مخدر با مهر مخصوص ه.پ.گ (نیروهای جنگی پ.ک.ک) نیز روی اوراق ترانزیت مواد مخدر حک شده اند.
این اخبار از سوی شعبه مبارزه با مواد مخدر ترکیه در شهر دیاربکیر منتشر شده و اوراق در اختیار رسانه های ترکیه قرار گرفته است. 
نیروهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) یا خود با استفاده از نیروهایشان در امر خرید و فروش مواد مخدراند و یا در ترانزیت مواد مخدر به گروهای قاچاقچی همکاری می کنند در عوض از آنها پولی به عنوان مالیات دریافت می کنند. اسناد پلیس بین الملل حاکی از ترانزیت بیش از 70% مواد مخدر اروپا از زیر دست و یا همکاری حزب کارگران کوردستان حاکی می باشد.  
بر اساس آمار رسمی اداره مبارزه با مواد مخدر شهر دیاربکیر ترکیه در سال 2009 بیش از 282 عملیات صورت گرفته است که در این عملیات ها بیش از 6 تن و639 کیلوگرم انواع مواد مخدر، 218 کیلو گرم هروئین و 347 نفر قاچاقچی بازداشت شده است، این ارقام در سال 2010 طی 338 عملیات صورت گرفته بیش از 7 تن و 282 کیلوگرم انواع مواد مخدر، بیش از 48 کیلوگرم هروئین و نزدیک به 326 قاچاقچی دستگیر شده است.
در سال 2011 پلیس مواد مخدر ترکیه در 560 عملیات شرکت داشته است که بیش از 10 تن و 780 کیلوگرم انواع مواد مخدر، بیش از 1 کیلوگرم هروئین، نزدیک به 410 گرم کوکائین، و بیش از 454 کیلو قرص های روان گردان کشف و ضبط کرده است، در این عملیات ها 1054 قاچاقچی نیز دستگیر شده است.
تصاویر مربوط به عملیات های کشف مواد مخدر از نیروهای حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک (PKK) را می توانید از لینک زیر مشاهده کنید: 
http://tinyurl.com/7alkn3k
منبع خبر مترجم+ کل مقاله:   
http://tinyurl.com/c4ynp7x

۹/۲۴/۱۳۹۰

درگیری با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک): 8 میلیتان پ.ک.ک کشته شد

درگیری با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک): 8 مییلتان پ.ک.ک کشته شد
بر اساس اخباری که در مدیای ترکیه از درگیری با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) منتشر شده است خبرها حاکی از به هلاکت رسیدن 8 تروریست از میلیتانهای پ.ک.ک می باشد. بر اساس اخبار منتشر شده در سایت روزنامه ملیت ترکیه 5 نفر از تروریست ها میلیتان زن بوده اند. 
بر اساس حدس های اولیه این گروه از میلیتانهای حزب کارگران کردستان به احتمال زیاد در عملیات تروریستی شهر تونجلی که منجربه کشته شده 6 سرباز شده است شرکت داشته است.
درگیری نیروهای نظامی امنیتی ترکیه با میلیتانهای حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) در شهر بینگول صورت گرفته است. اخبار مبنی بر وجود یک گروه از میلیتانهیا پ.ک.ک توسط نیروهای اطلاعاتی و دستگاه شنود ترکیه بوده است. بر اساس اخبار منتشر شده در مدیای ترکیه نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه 2 ساعت به تروریست ها صحبت می کرده اند تا تسلیم شوند ولی با گشودن آتش به نیروهای ترکیه جواب داده اند که طی درگیری دو طرفه و چند ساعته 8 تروریست به هلاکت رسیده اند.
بر اساس بیانیه استاندار شهر بینگول نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه به اجساد 8 تروریست دست یافته اند. 
نیروهای نظامی امنیتی ترکیه در حال انجام ماموریت و جستجوی بقیه میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (PKK) در منطقه می باشند. 
در سال 2009 طی عملیات تروریستی که بر علیه یکی از ژاندارمری های ترکیه در شهر تونجلی صورت گرفته بود 6 سرباز ترکیه کشته و 6 سرباز دیگر زخمی شده بودند، اخبار منتشر شده مبنی بر دخالت و یا شرکت تروریست های کشته شده فوق در عملیات یاد شده دارد. 
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/85b6x7b

۹/۲۳/۱۳۹۰

طی 1 ماه 34 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) دستگیر شده اند

طی 1 ماه 34 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)دستگیر شده اند
نیروهای امنیتی ترکیه طی ماههای گذشته در عملیاتهای مختلف ضد ترور ضربه های متعددی را بر پیکره سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) وارد ساخته اند، به طوری که فقط در ماه گذشته 34 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کردستان دستگیر شده اند.
نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه طی عملیاتی که بر علیه میلیتانهای حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در شهرهای مختلف انجام داده اند موفق به دستگیری تعداد میلیتانهای زیر شده اند:
4 تروریست در شهر مرسین، 1 تروریست در شهر تونجلی، 3 تروریست در شهر آغری، 9 تروریست که یکی از آنها اعزای بلندپایه حزب کارگران کوردستان می باشد در شهر موش، 3 تروریست در شهر شیرناک منطقه جودی، 7 تروریست دیگر در شهر بینگول 
در دیگر سو طی اطلاعاتی که به نیروهای امنیتی ترکیه در شهر موش رسیده بود موفق به دستگیری 6 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) شده اند که 5 تروریست دیگر قصد داشته اند یکی از میلیتانها را برای تصویه حساب شخصی و داخلی پ.ک.ک بکشند. با نگاهی به کارنامه ننگین و سیاه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان در کارنامه ننگینآن بارها تصویه حسابهای شخصی و سازمانی را می بینیم که به انواع راهها صداهای مختلف و متفاوت و جوانانی که بر علیه سازمان شورش کرده اند به انواع راهها به قتل رسانده اند.
طی عملیاتی که در شهر موش صورت گرفت 3 عدد اسلحه کلاشینکف، 450 عدد مرمی، 1 عدد تپانچه، 250 گرم ماده منفجره، 8 عدد بمب دست ساز و مقدار بسیار زیادی موارد دیگر کشف شده است.
منبع خبر ترجمه:
http://tinyurl.com/8y2g5uz

۹/۲۲/۱۳۹۰

سه میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) دستگیر شد

سه میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) دستگیر شد
بر اساس اخباری که در مدیای ترکیه جای گرفته است نیروهای امنیتی ترکیه موفق به دستگیری 3 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (PKK) شده اند.
میلیتانهای حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در شهر موش و در منطقه بولانیک مخفی شده بودند که نیروهای امنیتی ترکیه بر اساس اخبار دریافتی از مردم به منطقه اعزام شده و طی عملیاتی موفق به دستگیری میلیتانهای حزب کارگران کوردستان شده اند.
طی اخبار اطلاعاتی 1 میلیتان دیگر در منطقه بوده است که نیروهای امنیتی ترکیه در حال تعقیب و اجرا عملیات در منطقه می باشند.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/btacp7z

۹/۲۱/۱۳۹۰

یک از اعضای بلند پایه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) که در تعقیب بود دستگیر شد

یک از اعضای بلند پایه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) که در تعقیب بود دستگیر شد
طی عملیاتی که نیروهای کاماندوی ترکیه در کوه و شهر آغری انجام دادند موفق به دستگیری یکی از اشخاص رده بالای حزب کارگران کوردستان (PKK) به کد رمز سرکش و به اصطلاح مسئول تعلیم و جذب شهر آغری شده است.
تروریست مورد نظر در شهر آغری و در روستای یوواجیک دستگیر شده است. 
سرکش 17 سالی بود که تحت تعقیب نیروهای قضائی ترکیه بوده است، بهمراه وی 7 میلیتان حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) نیز دستگیر شده اند.
در محل دستگیری تروریست ها مقدار زیادی ماده منفجره و بمب دست ساز، سلاح ههای دور برد و بسیاری از ملزومات زندگی کشف شده است.
میلیتانهای دستگیر شده بهمراه سرکش به ضعب قضائی مبارزه با ترور ترکیه ارجاع شده اند تا به صورت قانونی به حکم آنها رسیدگی شود.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/d2j36od

۹/۱۹/۱۳۹۰

کشف 15 کیلوگرم مواد منفجره حزب کارگران کردستان

کشف 15 کیلوگرم مواد منفجر حزب کارگران کردستان
بر اساس اخباری که به ژاندارمری  شهر حکاری ترکیه در مورد پنهان سازی مقداری مواد منفجره از سوی حزب کارگران کوردستان (PKK) رسیده است، نیروهای نظامی شهر حکاری طی عملیات چند ساعته که به منطقه اعزام شدند خوشبختانه موفق به کشف 15 کیلوگرم مواد منفجره کرده اند.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/7ferq8f

۹/۱۸/۱۳۹۰

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) میلیتانهای خود را به آتش می کشد

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) 2 میلیتان خود را به آتش کشید
بر اساس اخباری که در مدیای ترکیه منتشر شده است 2 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (PKK) که قصد رفتن به دره قازان برای مبارزه با نیروهای نظامی ترکیه را نداشته اند برای درس عبرت گرفتن بقیه میلیتانها توسط پ.ک.ک به آتش کشیده شده اند.
در دره قازان بیش از 37 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در درگیری با نیروهای نظامی ترکیه به هلاکت رسیده اند، آثار روانشناختی این ضربه بزرگ به حزب کارگران کوردستان هنوز هم ادامه می یابد.
در گذشته نیز اخبار متعددی از درگیری ها و تصویه حساب های شخصی در داخل پ.ک.ک بارها در بسیاری از خبرگزاری هائی که مسائل حزب کارگران کوردستان را منتشر می کنند نشر شده است.
اجساد اشخاصی که توسط حزب کارگران کوردستان به آتش کشیده شده است توسط سربازانی که در منطقه در حال گشت زنی بوده اند کشف شده است. اجساد به حدی سوزانده و متلاشی شده بودند که حتی مامورین قادر به تشخصی جنسیت کشته شده ها نشدند و برای تشخصی هویت به شهر مالاتیا ارسال شدند.
طی ماههای گذشته نیز 5 زن از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) نیز بنا به تصویه حساب درون گروهی توسط گازهای سمی به قتل رسیده بودند.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/bnc2nho

آیا ترکیه بر علیه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) سلاح شیمیائی استفاده کرده؟

آیا نیروهای نظامی ترکیه بر علیه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) سلاح شیمیائی استفاده کرده اند؟
چندی می باشد که در مدیای رادیکال کرد اخباری مبنی بر استفاده ارتش ترکیه از سلاح های شیمیائی بر علیه میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) به گوش می رسد و مدیای رادیکال کورد به انواع راهها سعی در ایجاد پروپاگاندا بر علیه نیروهای نظامی ترکیه دارد. دیروز برای اولین بار ارتش ترکیه طی منتشر ساخت اسنادی دروغ بودن ادعای حزب کارگران کردستان و مدیای رادیکال کرد را اثبات کرد.
در ماههای گذشته نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه در دره قازان عملیات متعددی را بر علیه میلیتانهای حزب کارگران کردستان (PKK) انجام دادن که آخرین اخبار منتشر شده حاکی از به هلاکت رسیدن 37 تروریست در دره قازان می باشد.
مسئول نیروهای نظامی ترکیه دیروز طی کنفرانسی دروغ بودن و کذب محض بودن ادعای مدیای رادیکال کرد را با سخنان زیر ابراز داشت:
بر اساس ادعای مدیای رادیکال کورد هئیتی متشکل از 7 نفر از کشورهای مختلف اروپا برای بازرسی و تحقیق در مورد ادعای مذکور راهی ترکیه شدند، هئیت مذکور نواحی حکاری و قازان را به خوبی جستجو و مورد بررسی قرار داد. اسامی هئیت به ترتیب زیر می باشد:
رئیس پیشین پارلمان اتحادیه اروپا Aledeuy Ledrein Aveco, Torre Dominulle ،نماینده پارلمان آلمان، ان.جی. او متشکل از نمایندگان آلمانی و فرانسوی، بنجامین هیلر، ماریا آوپرتدر بازرسی هئیت اروپائی گروهی از نمایندگاه حزب دست راست پ.ک.ک حزب BDP نیز حضور داشتند.
هئیت اروپائی بعد از بازگشت به اروپا و جمع آوری مدارک  و اسناد مطالب زیر را بیان داشته است، مطالب مذکور توسط یکی از اعضای پارلمان فدرال آلمان به نام Jan Van Aken به مدیای دنیا بازگو شد:
با برسی هائی که در مطنقه ی به وسعت 1 الی 1.5 کیلومتر داشتیم، آثار یک حمله بزرگ را مشاهده نمودیم. در محوطه درخت ها و گیاهان سوخته اند، شدت بمب های استفاده شده به حدی بوده است که اجساد میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) نیز به طبع متلاشی شده است. از بقایای بمب های استفاده شده چنین به نظر می آید که بمب ها از نوع MK-82 و MK-84 بوده اند که هر کدام وزنی معادل با 250 الی 940 کلیوگرم دارند و آثار تخریبی مخربی را نبز بجا می گذارند. با تحقیقاتی که در منطقه انجام دادیم به هیچ وجه آثاری از کاربرد سلاح های شیمیائی در منطقه نیافتیم. ولی برای بازرسی و تحقیق بیشتر نتایج تحقیقات را با گروهی متخصص در زمینه سلاح های شیمیائی در جریان خواهیم گذاشت و نتیاج آن تحقیقات را نیز به صورت گزارشی منتشر خواهیم کرد.
منبع خبر مترجم:

۹/۱۶/۱۳۹۰

دستگیری 3 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شیرناک

دستگیری 3 میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شیرناک
بر اساس عملیاتی که نیروهای امنیتی و ضد ترور ترکیه در کوههای جودی انجام  دادند موفق به دستگیری 3 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (PKK) و 3 همکار و یاری دهنده این افراد شده اند.
عملیاتی که با پشتیبانی هلیکوپترها و نیروهای مخصوص کاماندوی ترکیه در کوه جودی در منطقه شیرناک صورت گرفت، نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه موفق به دستگیری 3 میلیتان حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) و 3 همکار این اشخاص شدند. در محلی که در دل کوه تروریست ها جای گرفته بودند مقدار بسیار زیادی سلاح و ملزومات زندگی بدست آمده است. 
غاری که میلیتانهای پ.ک.ک به همراه 3 همراه در آن جای گرفته بودند از 7 طبقه مختلف تشکیل شده بود.  طی عملیات جستجو در غار 7 عدد اسلحه کلاشینکف، 1 راکت انداز، مقدار بسیار زیادی مرمی، 1 ژنراتور، مقدار بسیار زیاد ماده اولیه ساخت بمب دست ساز، 1 تلویزیون ال سی دی، 1 لپ تاپ، 1 بی سیم، 2 دوربین، 2 دوربین اسلحه تک تیرانداز، 1 دی وی دی و مقدار بسیار زیادی اطلاعات سازمانی کشف شد.
عملیات نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه در منطقه جودی بر علیه میلیتان های حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) ادامه دارد. منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/bq4u4w5

عملیات بر علیه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شهر تونجلی

عملیات بر علیه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شهر تونجلی
طی عملیاتی که نیروهای ویژه ضد ترور ترکیه در شهر تونجلی انجام داده اند موفق به دستیگری 3 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (PKK) شده اند. 
در شهر تونجلی و در محله آتاتورک در ساعت 20:00 سه شخصی که از جلوی نیروهای انتظامی رد می شده اند مورد ظن نیروهای امنیتی ترکیه قرار می گیرند، پلیس ترکیه دستور ایست می دهد ولی 3 میلیتان حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) فرار می کنند. که نیروهای امنیتی ترکیه موفق به دستگیری 1 از میلیتانهای پ.ک.ک می شوند. بر اساس گفته های فرد دستگیر شده این 3 تروریست برای حمله تروریستی به پاسگاه آماده می شده اند وبرای بازدید محل به سمت پاسگاه آمده بودند.
عملیات پلیس ترکیه برای دستگیری 2 میلیتان دیگر در منطقه ادامه دارد.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/72e6pn3

۹/۱۵/۱۳۹۰

یکی از 3 میلیتان به هلاکت رسیده حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) تابعیت ایران را دارد

طی درگیری که مابین نیروهای امنیتی ترکیه و میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) در منطقه دیجله شهر دیاربکیر ترکیه صورت گرفته بود و منجربه هلاکت رسیدن 3 تروریست شده بود پس از تحقیقات به عمل آمده زوایای دیگری از این اعمال تروریست ها مشخص شد.
یکی از 3 میلیتان کشته شده با نام عیسی میرازیمیلان با کد رمز هایری دورموش تابع ایران می باشد، که در ترور و قتل عام سیلوان که در تاریخ جولای 2011 صورت گرفته و منجربه کشته شده 13 سرباز ترکیه شده بود نقش مستقیمی داشته است.
عملیات ضد ترور نیروهای کاماندو و ویژه ترور ترکیه بر علیه میلیتانهای حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در تاریخ 3 دسامبر صورت گرفته است. بر اساس تحقیقات به عمل آمده میلیتان تابع ایران حزب کارگران کوردستان به اصطلاح مسئول منطقه جاجی چه رکه ز بوده است. از اجساد تروریست ها 3 اسلحه کلاشینکف، 2 بی سیم و مقدار زیادی مرمی بدست آمده است.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/76ufjr8

۹/۱۴/۱۳۹۰

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و کودک ربائی

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و کودک ربائی
حزب کارگران کوردستان (PKK) برای تعمین نیروها و میلیتان خود اینبار اقدام به کودک ربائی می کند.
طی اخباری که در مدیای ترکیه منتشر شده است، در شهر حکاری و در منطقه چوکور اووا چندین کودک ربائی در سنین 10 تا 12 ساله صورت گرفته است که خانواده ها با مراجعه به نیروهای انتظامی و پلیس ترکیه ادعائی مبنی بر ربودن کودکانشان توسط میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) را مطرح کرده اند.
با توجه به شکایت 5 خانواده از کودک ربائی حزب کارگران کوردستان نیروهای پلیس و اطلاعاتی ترکیه موضوع را در دستور کار خود قرار داده اند. با توجه به منابع اطلاعاتی که طی چند روز گذشته منتشر شده است، کودکان دزدیده شده توسط حزب کارگران کوردستان به کمپ موجود در جنوب شهر چوکور اووا منتقل شده اند.
سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان که این روزها با مشکلاتی در جهت تامین کادر و نیروهای خود درگیر می باشد اقدام به کودک ربائی کرده و طی چند سال آینده از کودکان در کادرهای نظامی خود بهره خواهد جست. بنا به تحقیقات صورت گرفته طرح ریزی این نقشه از طرف مسئول ناحیه حکاری- کوه کیریک که با کد رمز هئبات و نام شاکیر بولوت فعالیت می کند و از دیگر سو با همکاری مسئول کوه کاتو محمد گوئی صادر شده است.   
بر اساس اخبار منتشر شده کادر رده بالای حزب کارگران کردستان برای هر کودک 1000 دلار به خانواده ها می دهد، اگر خانواده ها خود کودکشان را برای تعلیم به پ.ک.ک تحویل دهند این مبلغ افزایش می یابد.
بر اساس تحقیقات منتشر شده از سوی مدیر امنیت ملی ترکیه کودکان دزیده شده آموزش هائی نظیر ساخت بمب، آموز نظامی و ... را می بینند و بیشتر برای حزب کارگران کوردستان نقش ماشه را داشته و دارند، به  طوریکه پ.ک.ک از میان این کودکان در سنین 18 الی 20 سالگی بمب های زنده ای را تحویل می دهد که شسشتوی مغزی شده اند و به مانند سالهای گذشته تنها بازیچه نیات غیرانسانی این گروها به شدت نژادپرست و رادیکال می باشند. عده ای از کودکان نیز در کارها و اعمال غیرقانونی نظیر تجارت مواد مخدر، ترانزیت کالا و انسان و ...بکار گرفته می شوند.
درسالهای گذشته نیز چندین پرونده در مورد شهروندان ترکیه ای ساکن اروپا که فرزندانشان توسط حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) ربوده شده بود نیز در دست می باشد. برای نمونه شهروند کرد ترکیه ای با نام زولکیف. ک که پسر 15 ساله اش با نام ش.ک توسط میلیتانهای حزب کارگران کوردستان ربوده و به گروگان گرفته شده بود نیز از پرونده های در حال جریان می باشد.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/6qhnxcs

حامیان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و حمله به شهروندان ترکیه ای

یک گروه از حامیان سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) با گردهمائی در شهر استانبول حمله ای را با استفاده از مولوتوف کوکتل و سنگ به یکی از اتوبوس های دولتی حامل شهروندان ترکیه ای انجام دادند.
در این حمله تروریستی که توسط حامیان ترور و تروریسم صورت گرفت چندین شهروند ترکیه ای که در داخل اتوبوس بود زخمی شده اند. اتوبوس دولتی نیز با به حالت غیرقابل استفاده درآمده است. این حادثه تروریستی در مطنقه شیشلی – قورتولوش صورت گرفته است. 
حامیان حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) پس از پرتاب مولوتوف کوکتل به سمت اتوبوس دولتی با فشار گذاشتن راننده اتوبوس او را مجبور به بازکردن در ورودی اتوبوس کردند و سپس با سنگ هائی که در دست داشتند از بغل تمامی شیشه های اتوبوس را شکتند، که در این هنگام شهروندان ترکیه ای داخل ماشین دچار آسیب های متعددی اعمم از بریدگی شدند.  
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/8xkpvza

۹/۱۳/۱۳۹۰

رئیس شاخه شهری حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) دستگیر شد

رئیس شاخه شهری حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) دستگیر شد
بر اساس اخباری که در مدیای ترکیه الخصوص رادیو تلویزیون دولتی منتشر شده است نیروهای ضد ترور و امنیت ملی ترکیه موفق به دستگیری یکی از اعضای بلندپایه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) شده اند. این میلیتان بعد از سپیری کردن آموزش در کمپ های پ.ک.ک به شهر استانبول گسیل شده بود.
این عملیات ضد ترور در شهر استانبول و در منطقه به ی لیک صورت گرفته است، از محل زندگی این میلیتان حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) مقدار زیادی اسلحه، مرمی، و دیگر ملزومات جنگی کشف و ضبط شده است.
در دیگر سو و در شهر ماردین 1 میلیتان دیگر توسط نیروهای امنیتی ترکیه دستگیر شده است.
در درگیری که در پاسگاه شهر ماردین صورت گرفته است نیروهای امنیتی ترکیه موفق به دستگیری 1 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) شده اند. در تاریخ 21 نوامبر سال جاری میلیتانهای حزب کارگران کوردستان طی حمله تروریستی 1 سرباز و 1 نیروی نظامی ترکیه را در این پاسگاه کشته و زخمی کرده بودند.
در عملیت ضد ترور دیگری 1 تروریست دیگر در منطقه Nusaybin توسط نیروهای امنیتی ترکیه دستگیر شده است.   
تروریست های دستگیر شده برای ادامه بازپرسی به شعبه ضد ترور دادگاههای ترکیه گسیل شده اند.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/c9y9yuz

۹/۱۲/۱۳۹۰

سه میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به هلاکت رسید

سه میلیتان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به هلاکت رسید
در شهر دیاربکیر ترکیه و در منطقه دیجله 3 میلیتان حزب کارگران کوردستان (PKK) در درگیری که با نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه داشتند به هلاکت رسیدند.
بر اساس اخباری که استاندارد شهر دیاربکیر ترکیه منتشر ساخته است 3 میلیتان حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) پس از ورود ار طریق مرزهای عراق وارد خاک ترکیه شده اند و بنا به اخبار اطلاعاتی  توسط نیروهای نظامی مستقر در محل تعقیب می شده اند. تعقیب و گریز تروریست های پ.ک.ک تا محله ساغلیک ادامه داشته و در آنجا با نیروهای نظامی ترکیه وارد درگیری شده اند، که طی درگیری 3 میلیتان به هلاکت رسیده اند.
نیروهای نظامی ترکیه را در این عملیات ضد ترور کاماندوهای ارتش ترکیه و نیروهای مخصوص ضد ترور و هلیکوپترهای کبری پشتیبانی می کرده اند. در وحله اول به میلیتانها پیغام ایست داده شده است ولی به علت گشودن آتش نیروهای نظامی ترکیه نیز وارد درگیری شده اند. این درگیری در ساعت 03:00 صورت گرفته است 
منبع خبر مترجم:

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در سوریه به حرکت درآمد

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در سوریه به حرکت درآمد
زیر شاخه سوریه ای حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) که با نام حزب دمکراتیک برابری در سوریه فعالیت می کند برای حمایت از بشار اسد و رژیم او دیدارهائی محرمانه با سران رژیم بعث داشته است.
ترکیه بعد از تحریم های 9 ماده ای که برای مقابله و تحت فشار قرار دادن بشار اسد و رژیم بعث در سوریه به اجرا گذاشته است بنا به اخباری که از مانبع اطلاعاتی طی چند روز گذشته منتشر شده است بشار اسد نیز در اقدامی تلافی جویانه اقدام به راه اندازی 3 کمپ برای تعلیم و آموزش میلیتانهای حزب کارگران کردستان (PKK) در درون مرزهای خود کرده است در همین راستا نیز دیدارهائی با شاخه سوریه ای حزب کارگران کوردستان که با نام حزب دمکراسی و برابری فعالیت می کند داشته است. دیدار انجام شده مبنی بر جلوگیری از اشتراک کردهای مقیم سوریه بر علیه رژیم بشار اسد بوده است. بر همین اساس نیز بشار اسد به شاخه ی سوریه ای پ.ک.ک تعویض هائی داده است که از آن جمله شناخته شدن آن به عنوان حزب، بازگشت رحبر تبعید شده حزب از عراق، شناسنامه دار شدن کوردها، تدریس به زبان کردی و گشایش ان.جی.او های کردی و ... را می توان نام برد. 
رئیس شاخه سوریه ای حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) صالح مسلم محمد می باشد که سال گذشته به عراق فرار کرده بود ولی با اوضاع متشنج سوریه و برای بهره برداری سیاسی از کردها به عنوان کارت بازی چه بر علیه ترکیه و چه برای حفظ نظام دیکتاتور سوریه به سوریه بازگردانده شده است. بر اساس مقاله آنالیزی که در سایت Kurdwatch در همین رابطه منتشر شده است صالح مسلم محمد در گزارش ایدئولوژی خود را بر پایه تفکر اوجالان (آپویسم) معرفی کرده ولی تاکید داشته که از هیچ کسی دستور و امری نمی گیرد!. بر اساس مقاله و به نظر او نظرات سرکرده تروریست عبدالله اوجالان رهبر پیشین پ.ک.ک می تواند یکی از بهترین راه حل ها برای حل مسئله کردهای سوریه باشد. او تدریس به زبان کردی، فعالیت قانونی حزب دمکراتیک و برابری ، بازگشائی ان.جی او ها و سازمانهای غیر دولتی، رسانه های کردی و ... را اولن قدم در راه خودمختاری کوردهای سوریه ای دانسته است، به نظر او هنوز کردهای سوریه ای حقوق خود را نمی دانند. 
محمد الکردی یکی از رهبران بلند پایه حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) که نیز طی ماه اخیر دیداری با سروی های امنیتی بشار اسد داشته همواره بر پشتیبانی کوردها از بشار اسد تاکید داشته است. طی اخبار منتشر شده در مدیای جهانی و ترکیه ای او عهدی با بشار اسد و رژیم بعث بسته است که در هر صورت و شرایطی حامی اسد و رژی مبعث خواهد بود، حتی سخن از 3 هزار میلیتان کرد مسلح نیز در سوریه نیز به میان آمده است.
منبع مقاله: 
http://tinyurl.com/bqg2a69

۹/۱۱/۱۳۹۰

ضربه دیگری بر حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک

ضربه دیگری بر حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک
طی عملیاتی که از سوی پلیس امنیتی و نیروهای ضد ترور ترکیه بر علیه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) صورت گرفته است نیروهای امنیتی ترکیه موفق به کشف 25 راکت انداز و 1 عدد بمب دست ساز شده اند.
طی عملیاتی ضد تروری که در شهر سیرت و در نواحی کوه چاچی صورت گرفته است 3 تیم کاماندوی ترکیه بهمراه نیروهای ویژه پلیس موفق به کشف ملزومات میلیتانهای حزب کارگران کردستان شده اند.
طی این عملیات ضد ترور 10 مخفیگاه میلیتانهای پ.ک.ک کشف و امها شد.
منبع خبر ترجمه:
http://tinyurl.com/cvfq8pr