۹/۲۵/۱۳۹۰

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و تجارت انواع مواد مخدر

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و تجارت انواع مواد مخدر
بنا به مطالب منتشر شده در مدیای ترکیه، ایران و به طور کلی کشورهای منطقه بارها از همکاری حزب های کردی به مانند حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) ، حزب حیات آزاد کردستان (PJAK) با انواع تجارت های غیر قانونی اعمم از تجارت مواد مخدر به اروپا، تجارت انسان، تجارت اسلحه، سوخت و ... اسنادی منتشر شده است که گویای امرار معاش و کسب درآمد این گروههای به شدت رادیکال و تروریست از طریق ترانزیت مواد مخدر بوده است، در تازه ترین موردی که در مدیای ترکیه منتشر شده است حتی اوراق ترانزیت مواد مخدر با مهر مخصوص ه.پ.گ (نیروهای جنگی پ.ک.ک) نیز روی اوراق ترانزیت مواد مخدر حک شده اند.
این اخبار از سوی شعبه مبارزه با مواد مخدر ترکیه در شهر دیاربکیر منتشر شده و اوراق در اختیار رسانه های ترکیه قرار گرفته است. 
نیروهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) یا خود با استفاده از نیروهایشان در امر خرید و فروش مواد مخدراند و یا در ترانزیت مواد مخدر به گروهای قاچاقچی همکاری می کنند در عوض از آنها پولی به عنوان مالیات دریافت می کنند. اسناد پلیس بین الملل حاکی از ترانزیت بیش از 70% مواد مخدر اروپا از زیر دست و یا همکاری حزب کارگران کوردستان حاکی می باشد.  
بر اساس آمار رسمی اداره مبارزه با مواد مخدر شهر دیاربکیر ترکیه در سال 2009 بیش از 282 عملیات صورت گرفته است که در این عملیات ها بیش از 6 تن و639 کیلوگرم انواع مواد مخدر، 218 کیلو گرم هروئین و 347 نفر قاچاقچی بازداشت شده است، این ارقام در سال 2010 طی 338 عملیات صورت گرفته بیش از 7 تن و 282 کیلوگرم انواع مواد مخدر، بیش از 48 کیلوگرم هروئین و نزدیک به 326 قاچاقچی دستگیر شده است.
در سال 2011 پلیس مواد مخدر ترکیه در 560 عملیات شرکت داشته است که بیش از 10 تن و 780 کیلوگرم انواع مواد مخدر، بیش از 1 کیلوگرم هروئین، نزدیک به 410 گرم کوکائین، و بیش از 454 کیلو قرص های روان گردان کشف و ضبط کرده است، در این عملیات ها 1054 قاچاقچی نیز دستگیر شده است.
تصاویر مربوط به عملیات های کشف مواد مخدر از نیروهای حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک (PKK) را می توانید از لینک زیر مشاهده کنید: 
http://tinyurl.com/7alkn3k
منبع خبر مترجم+ کل مقاله:   
http://tinyurl.com/c4ynp7x