۱۰/۱۲/۱۳۹۴

هلاکت 261 میلیتان حزب کارگران کردستان طی 2 ماه

بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی رئیس ستاد ارتش ترکیه طی 2 ماه گذشته نیروهای نظامی موفق به هلاکت 261 میلیتان سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان یا پ‌ک‌ک شده‌اند.
آمارهای حاکی از هلاکت 179 میلیتان حزب کارگران کردستان در شیرناک و جیزره، 27 میلیتان در سیلوپی و 55 میلیتان در دیاربکیر و سور طی عملیاتهای ضدتروریستی نیروهای نظامی ترکیه طی روزهای گذشته می باشد.
روز جمعه و طی عملیاتهای ضدتروریستی نیروهای نظامی ترکیه 3 میلیتان حزب کارگران کوردستان به هلاکت رسیده و 3 تروریست دیگر عضو این سازمان تسلیم نیروهای ترکیه شده‌اند. 
همکاری حزب کارگران کردستان با دولت اسلامی
شاخه سوریه‌ای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان که با نام ه‌پ‌گ در سوریه به فعالیت می پردازد پس از تحولات میدانی ماه‌های گذشته در سوریه در کنار نیروهای بشار اسد، حزب الله لبنان،ایران و روسیه قرار گرفته است. بر همین اساس شاخه سوریه‌ای حزب کارگران کردستان پس از توافق نانوشته برای ایجاد خط حائلی که تمامی نقاط مرزی ترکیه را در برگیرد و راهی به سوری دریا داشته باشد در حال پاک‌سازی‌های ائتنیکی وسیعی در مناطق مرزی که در هیچ برهه‌از تاریخ ارتباط نزدیک و دوری با "کردستان" نداشته‌اند مشغول می باشد، گزارشات روزهای گذشته انستیتوی Janes IHS نیز که حاکی از گسترش 186 درصدی قلمرو تحت حاکمیت گروه‌های مسلح کرد در سوریه بود نیز دلیلی بر اعدای یاد شده می باشد.
ولی مسئله بدینجا ختم نگردیده و شاخه سوریه‌ای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان با حمله به مناطق تحت کنترل مخالفان بشار اسد(نه مناطق تحت کنترل داعش یا دولت اسلامی) سعی در افزودن به قلمرو تحت حاکمیت خود و کمک به بشار اسد در جهت تضعیف مخالفان وی را به پیش می برد. ساقط نمودن هواپیمای سوخوی روسیه توسط ترکیه نیز سبب استفاده ابزاری هر چه بیشتر از این سازمان تروریستی از سوی روسیه و دیگر کشورهای هم‌مرز ترکیه به عنوان اهرم فشار بر سیاستهای ترکیه رد سوریه گردیده است.         
منابع ترجمه خبر:
بخش ترکی سایت الجزیره 
http://tinyurl.com/jem9g7e
تی‌آر‌تی:
http://tinyurl.com/z7ds3lb