۱۲/۱۴/۱۳۹۰

شهرهای درآمدزای حزب کارگران کردستان و یا پ.ک.ک

استراتژیست های ترکیه که برای مبارزه با سرطان گروههای تروریستی کردی از جمله حزب کارگران کوردستان (PKK)، حزب شاهین های آزاد کردستان (Kurdistan Freedom Falcons) و ...برنامه های مدونی را در پیش می گیرند در جدیدترین این برنامه ریزی ها اقدام به بستن و ارزیابی منابع فاینانس مالی این گروههای به شدت رادیکال و تروریست داشته اند.
شهر حکاری ترکیه هر ساله میزبان 500 هزار قاچاقچی کرد و قاطرهای قاچاق می باشد که با استفاده از منابع اطلاعاتی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) بیشترین درآمد را از شهر حکاری ترکیه و از طریق انواع قاچاق (از جمله، سیگار، هروئین، قاچاق انسان، قاچاق اسلحه، سوخت و ) بدست می آورد. 
علاوه بر شهرهای چندین شهر مرزی و کردنشین دیگر به علت وجود اقلیت کرد در دو سوی مرز مناسبترین محل برای حزب کارگران کردستان برای قاچاق می باشد. 
نیروهای ضد قاچاق ترکیه در سال 2011 با توجه به عملیات های ضد قاچاقی که انجام داده اند موفق به کشف بسیاری از موارد قاچاق به ارزش 900 میلیون لیره ترکیه شده اند که مطمئناً این رقم جزء درآمد های حزب کارگران کوردستان می باشد.
هدف ترکیه خشک کردن منابع مالی تروریسم و از جمله منابع فاینانس سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در منطقه می باشد. دولت ترکیه مبارزه با تروریسم را همگام با احقاق حقوق تضعیف شده اقلیت کرد ترکیه در پیش رفته است. چون سالهای به علت غفلت ساسیون ترکیه سازمانهای رادیکال و تروریستی به مانند حزب کارگران کردستان نهایت استفاده را از این امر نموده اند.
اوضاع آشوب منطقه نیز چه در عراق و چه در سوریه بهترین فرصت را برای قدرت گیری حزب کارگران کوردستان فراهم ساخته است که به نظر بسیاری از  تئوریسین های مبارزه با ترور و تروریسم این سازمان مخوف خود را برای انجام عملیات های تروریستی در فصول گرم سال اماده می سازد.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/7ru54xp

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر