۱۲/۰۴/۱۳۹۴

شرکت نماینده‌گان کرد در مراسم متهم حمله انتحاری آنکارا

گروهی از نماینده‌گان کرد ه‌دپ(حزب دمکراتیک خلق‌ها) و د‌ب‌پ(حزب مناطق دمکراتیک) در مراسمی که جهت بزرگداشت یاد متهم حمله انتحاری آنکارا که منجربه کشته شدن 28 شهروند ترکیه گردیده بود شرکت کردند.
عبدلله سؤنمز(یا سؤمر) میلیتانی عضو حزب شاهین‌های آزاد کردستان یا تاک می‌باشد که بنا به ادعای سازمان تروریستی حزب شاهین‌های آزاد کوردستان مسبب اصلی حمله انتحاری آنکار معرفی گردیده است.
در مراسمی که جهت تغذیه وی در شهر وان ترکیه برگزار گردید نۇری سؤنمز برادر عبدالله اذعان کرد که عبدالله از سال 2005 تابه اکنون مفقود بوده و خبری از آن نداشته‌اند. در حالیکه سازمان تروریستی حزب شاهین‌های آزاد کردستان نام خانوادگی میلیتان حمله انتحاری آنکارا را "سؤنمز" معرفی نموده نام اصلی خانوادگی آنان "سؤمر" می ‌باشد.
در مراسم تعذیه عبدالله سؤنمز نماینده‌گانی همچون تۇبا خزر از حزب دمکراتیک خلق‌ها(ه‌د‌پ)، احزاب ب‌د‌پ(حزب صلح و آشتی) مئدیا‌-در و ... و حدود هزار نفر شرکت کرده‌اند.
ببرهای تامیل در سریلانکا یکی از سازمان‌هائی تروریستی بود که تا قبل از ظهور داعش(دولت اسلامی) اقدام به عملیات‌های انتحاری می‌نمود، سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان(پ‌ک‌ک)اولین عملیات تروریستی انتحاری خود را در سال 1996 و توسط میلیتانی به نام "زینب قیناجی" با کد سازمان زیلان در شهر تونجلی ترکیه و در مراسم پرچم انجام داد که منجربه کشته شدن 8 سرباز و زخمی شدن 29 نفر دیگر گردید. از آن زمان تا به اکنون حزب کارگران کوردستان عملیات‌های انتحاری متعددی داشته که طی 1-2 ماه گذشته بیش از 7 عملیات انتحاری در شهرهائی نظیر دیجله، ماردین، سور و ... انجام داده است.  تاکنون در ترکیه 13 عملیات انتحاری توسط حزب کارگران کردستان، 4 عملیات انتحاری توسط حزب انقلاب و رهائی(ده‌ک‌پ-‌ج)، 4 عملیات انتحاری توسط دولت اسلامی، 2 عملیات توسط القاعده، 1 عملیات انتحاری توسط حزب شاهین‌های آزاد کردستان به وقوع پیوسته است.     
منابع ترجمه:
سایت ت‌24
http://tinyurl.com/zah7zey
http://tinyurl.com/jj65wgk

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر