۲/۲۶/۱۳۹۳

حمله تروریستی حزب کارگران کردستان در تونجلی ترکیه: 2 سرباز زخمی

چندین نیروی نظامی ترکیه که در بخش روستای سۆلتۆجه از توابع شهر تۇنجلی در حال تامین امنیت ساخت قرار بودند از سوی میلیتانهای مسلح سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان مورد هدف واقع شده و بر اساس اخبار اولیه منتشر شده متاسفانه 2 سرباز ترکیه زخمی شده است.   
بر اساس مطالب سایت روزنامه‌های زمان و حریت ترکیه این حمله تروریستی با استفاده از سلاح های دوربرد صورت گرفته، خوشبختانه نیروهائی امنیتی موجود در محل که برای تامین امنیت کارگران مسلح بوده‌اند در آن واحد به میلیتانهای سازمان تروریستی پ.ک.ک آتش گشوده‌اند.
درگیری نیروهای نظامی ترکیه با میلیتانهای حزب کارگران کردستان ساعاتی به طول انجامیده و پس از شروع درگیری 1 هلیکوپتر اسکورسکی چندین واحد کاماندو را به منطقه منتقل نموده‌ در عین حال 1 هلیکوپتر کبری نیز محل احتمالی میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان را به آتش گرفته است.
2 سرباز ترکیه که در این عملیات تروریستی زخمی شده‌اند به وسیله هلیکوپتر به بیمارستان نظامی الازیغ ترکیه منتقل گردیده‌اند.
این اولین حادثه تروریستی در این منطقه نمی باشد و در تاریخ 1 می 2014 نیز گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان اقدام به چیدن مین و بمب های دست ساز در محوطه جاده نموده بودند که مواد منفجره طی حرکت سربازان منفجر گردیده و منجر به واژگون شدن ماشین گردیده‌ بود.
سایت روزگاری از مجموعه ارگانهای پروپاگاندای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان خبر درگیری چندساعته میلیتان های پ.ک.ک(نیروهای مسلح ه.پ.گ) با نیروهای ترکیه‌ای را نیز تائید کرد.
در حالیکه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان به اصطلاح در دوران آتش بس بسر برده و چند ماهی می باشد که با دولت ترکیه در حال مذاکره می باشد طی ماه های گذشته بر تعدد عملیات های تروریستی این سازمان افراطی و خشونت طلب کرد افزوده شده و دوباره آنالیزهائی مبتنی بر استفاده ابزاری دولتهای منطقه به عنوان اهرم فشار جهت تغییر سیاست های دولت ترکیه را می خوانیم.
یادآور شویم حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک طی 30 سال فعالیت مسلحانه خود تنها در ترکیه 30.000 انسان را ترور و قتل عام نموده است.   
منبع ترجمه خبر:      
http://tinyurl.com/pc8twg8

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر