۱۰/۱۶/۱۳۹۴

ت‌س‌ک: هلاکت 305 میلیتان عضو حزب کارگران کردستان یا پ‌ک‌ک

بر اساس اطلاعیه جدید ستاد نیروهای مسلح ترکیه طی عملیاتهای ضدتروریستی ارگانهای نظامی ترکیه در مناطق شیرناک، جیزره، سیلوپی، دیاربکیر، سور و ... تاکنون 305 میلیتان عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان به هلاک ترسیده است.
تنها طی دیروز 2 میلیتان حزب کارگران کردستان در سور، 4 میلیتان در جیزره و 3 میلیتان در سیلوپی به هلاکت رسیده است. تا به امروز 62 میلیتان عضو حزب کارگران کوردستان در شهر سور دیاربکیر به هلاکت رسیده‌اند. تا به امروز نیز 207 میلیتان  حزب کارگران کردستان در منطقه مرزی جیزره از توابع شهر شیرناک و 36 میلیتان پ.‌ک‌.ک در منطقه سیلوپی به هلاکت رسیده‌اند.  
دیروز در عملیاتهای ضدتروریستی ارتش ترکیه 21 عدد بمب دست‌ساز، 1 عدد مهمات سلاح آنتی‌تانک، 2 تفنگ شکار، 100 عدد فشنگ، 1 عدد خشاب سلاح کلاشینکف، 2 ماسک گاز و ...از پناه‌گاههای میلیتانهای پ‌.ک‌.ک کشف و ضبط گردیده است.
به باور بسیاری از آنالیستها به سبب عدم وجود دولت مرکزی در سوریه و عراق که نتیجه‌اش ظهور انواع و اقسام گروه‌های تروریستی بوده و به طبع آن گسترش 186 درصدی مناطق تحت کنترل شاخه سوریه‌ای حزب کارگران کردستان(ی‌پ‌گ) بوده این سازمان مخوف کردی در پی ارائه تصویر مشابهی از چندین شهر مرزی ترکیه به مانند سوریه و عراق به مجامع جهانی می باشد تا مسئله را در سطحی دیگر پی بگیرد. امروز استیون وارن، سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد دولت اسلامی(داعش) از دست دادن 30% خاک‌های دولت اسلامی در عراق و سوریه را اعلام نمود، سوال اینجاست که 30% خاک‌های آزاد شده از داعش اکنون در دست سازمانهای تروریستی همچون حزب کارگران کردستان یا گروه‌های مشابه می باشد یا نه؟ وگرنه چگونه از توسعه 186 درصدی قلمرو حزب کارگران کردستان در عراق و سوریه میتوان سخن گفت؟ آنچه که با توجه به مسائل یاد شده به ذهن انسان خطور می کند این هست که آیا در منطقه شاهد گذر از دولت اسلامی به سازمان‌های تروریستی همچون حزب کارگران کوردستان می باشیم، به  عبارت ساده‌تر تنها نام ارگانهای تروریستی دچار تغییر شده و ایدئولوژی دیگرستیز و یکسان‌ساز این سازمانها کماکان مهمترین تهدید دیگر ملل منطقه می باشد.         
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/hoh7h7c