۱۰/۳۰/۱۳۹۴

جنایت جنگی پیشمرگه‌های کردستان عراق، شبه‌نظامیان یزیدی و حزب کارگران کردستان

بر اساس شواهد سازمان عفو بین‌الملل پیشمرگه‌های کرد کردستان عراق و گرو‌ه‌های شبه‌نظامی برای طرد اعراب از منطقه به صورت هدف‌دار اقدام به تخریب خانه‌های اعراب در منطقه نموده‌اند.
گزارش جدید سازمان عفو بین‌الملل حاکی از آن هست که پیشمرگه‌های کرد و دیگر گروه‌های شبه نظامی بدون ارائه هیچ دلیلی و سندی مبنی بر همکاری شهروندان عرب با دولت اسلامی اقدام به تخریب خانه‌های اعراب در مناطق مورد مناقشه کردستان عراق با دولت مرکزی نموده‌اند، بنا به نظرات سازمان عفو بین‌الملل تخریب خانه‌های اعراب با هدف تصرف مناطق مورد مناقشه صورت پذیرفته و اقدامات پیشمرگه‌های کرد کردستان عراق با عنوان "جنایت جنگی "می تواند تلقی گردد.
گزارش جدید سازمان عفو بین‌الملل بر اساس تحقیقات میدانی در 13 روستا - شهر و مصاحبه رو در رو با بیش از 100 شاهد عئینی و خانواده‌هائی که ملزم به کوچ اجباری خانه‌های خود شده‌اند آماده شده است.  
در مورد اتهام جنایت جنگی پیشمرگه‌های کردستان عراق هنوز جواب رسمی از سوی مسئولین کردستان عراق منتشر نشده است.
جنایت جنگی حزب کارگران کردستان و ی‌پ‌گ
تصاویر مستند ماهواره‌ای حاکی از آن هست در بعضی مناطق حزب کارگران کردستان و شاخه سوریه‌ای آن ه‌پ‌گ نیز جنایت جنگی تحقق ساخته‌اند. در بخش ولایات شنگال و نینوا سازمان عفو بین‌اللملل چنین می‌گوید:
پیشمرگه‌های کردستان عراق و شبه‌نظامیان کردی یزید با هدف انتقام‌گیری از اعراب به سبب ظلم‌هائی که دولت اسلامی یا داعش بر کردهای یزیدی روا داشته اقدام به حملات و کشتارهائی بر علیه اعراب موجود در منطقه نموده‌اند. در عین حال 30 مسئول کردستان عراق در کنار جنایات پیشمرگه‌های کرد، شبه‌نظامیان کرد یزیدی، حزب کارگران کوردستان و ی پ گ به صورت مستقیم با اتهام تخریب خانه‌ها و مناطق عرب‌نشین مواجه می باشند.
بر اساس سخنان دونالد روورا به عنوان مشاور سازمان عفو بین‌اللمل بدون عدم وجود توجیه نظامی اقدام به کوچ اجباری شهروندان عادی و تخریب منازل و مناطق شهروندان به عنوان جنایت جنگی تلقی می گردد.
گزارش عفو بین‌الملل تاکیید می کند که اعراب موجود در منطقه که اقدام به برگشت به خانه‌ها و مناطق آبا و اجدای خود پس از پاک‌سازی از لوث دولت اسلامی نموده‌اند با موانع حکومت خودمختار کردستان عراق و مسولین نظامی آن مواجه گردیده‌اند. نماینده سازمان عفو بین‌اللمل تایید می کند که اعرابی که ملزم به کوچ اجباری از مناطق خود شده‌اند آواره در کمپهای متعدد و در شرایط وخیمی قرار دارند. روورا تاکید می کند که حکومت کردستان عراق با ایجاد مانع در برابر بازگشت اعراب به خانه‌ها و مناطق آبا و اجدای خود سبب افزایش شرایط وخیم آوارگان عرب گردیده است.
بر اساس آمار رسمی سازمان ملل متحد از تاریخ 1 ژانویه 2014 تا 31 اکتبر 2015 بیش از 18.800 غیرنظامی کشته شده است. در گزارش سازمان ملل از سوء استعمار آواره‌گان از سوی پیشمرگه‌های کردستان عراق، ارتش، شبه‌نظامیان و ...یاد شده است.   
منبع ترجمه خبر:
سایت بی‌بی‌سی، بخش ترکی
http://tinyurl.com/hw8gguu

۱۰/۲۹/۱۳۹۴

SNHR: تحقق پاک‌سازی ائتنیکی وسیع شاخه سوریه‌ای حزب کارگران کردستان

بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه(Syrian Network For Human Rights) که وابسته به مخالفان دولت می باشد شاخه سوریه‌ای حزب کارگران کوردستان(پ‌‌ی‌د) که در سوریه به فعالیت می پردازد پاک‌سازیهای ائتنیکی وسیعی را در مناطقی که به تصرف خود درآورده است به تحقق رسانده است.
پاک‌سازی‌های ائتنیکی، دستگیری و شکنجه‌های خودسرانه، سربازی اجباری، مهاجرت‌های اجباری، آدم‌ربائی و ... از جمله مواردی می باشند که در گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه در مورد شاخه سوریه‌ای حزب کارگران کردستان یا پ‌ی‌د به آنها آن اشاره شده است. 
گزارشات دیده‌بان حقوق بشر سوریه حاکی از آن هست که از سال 2012 که رژیم بشار اسد از مناطق شمالی و شمال غربی سوریه با توافق نانوشته‌ای حتی بدون انداختن یک فشنگ به سمت شاخه سوریه‌ای حزب کارگران کردستان مناطق یاد شده را تسلیم پ‌ی‌د نموده پ‌ی‌د قتل‌عام‌های وسیعی را با هدف پاک‌سازی‌های ائتنیکی به تحقق رسانده است. بر اساس ادعای سازمان حقوق بشر سوریه قتل‌عام‌ها و پاک‌سازی‌های ائتنیکی وسیع شاخه سوریه‌ای حزب کارگران کوردستان در مناطق الاغبش، تل براك، الحاجیه، تل خليل (الجوادية) و ... صورت پذیرفته است، قتل‌عام شده‌گان اغلب غیرنظامی و کودکان و زنان بوده‌اند.
در قسمت دیگر گزارشات حقوق بشر از دستگیری‌های بی‌جهت غیرنظامیان توسط شاخه سوریه‌ای حزب کارگران کردستان یاد شده است،  بر این اساس 651 غیرنظامی در منطقه حسکه توسط پ‌ی‌د به صورت خودسر دستگیر شده‌اند. علاوه بر آن صدها کودک مابین 14 تا 16 ساله نیز توسط میلیتانهای شاخه سوریه‌ای پ‌ک‌ک به جبهه‌های نبرد منتقل شده که از سرانجام بسیاری از این کودکان هیچ اطلاعی در دست نیست.
قتل‌عام و آدم‌ربائی زنان 
از مارس 2011 تا کنون 42 زن غیرمسلح بر اثر تیراندازی میلیتان‌های پ‌ی‌د به قتل رسیده‌ و مورد هدف واقع شده‌اند؛ در دیگر سو از سال 2014 تا اکتبر 2015 نیز 34 88 زن که 34تا از آنها در سنین کودکی بوده‌اند از سوی میلیتان‌های شاخه‌ سوریه‌ حزب کارگران کردستان ربوده شده‌اند. از آغاز تصرف مناطق توسط میلیتان‌های ی‌پ‌گ تا 31 دسامبر 2015 نیز 51 کودک توسط تک‌تیراندازهای ی‌پ‌گ به قتل رسیده‌اند. بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه تا تاریخ 20 نوامبر 2015 بیش از 111 کودک توسط شاخه‌ سوریه‌ای حزب کارگران کوردستان به صورت خودسرانه دستگیر شده‌اند در عین حال 876 کودک نیز به صورت اجباری و زور به جهبه‌های جنگ توسط ی‌پ‌گ منتقل شده‌اند. 
تغییرات دمگرافیک
گزارشات دیده‌بان حقوق بشر سوریه حاکی از آن هست که شاخه سوریه‌ای حزب کارگران کردستان اغلب مناطق غیرکردنشین را مورد هدف قرار داده و تاکنون بیش از 30 شهر، روستا و ... که ساکنان اکثرشان عرب‌نشین، ترکمان‌نشین و دیگر گروه‌های ائتنیکی بوده‌اند تماما با خاک یکسان شده و از روی نقشه حذف گردیده‌اند. در عین حال بیش از 100 خانواده ترکمان سوریه‌ای در منطقه حسکه مورد تبعیض و تضعیق حقوق توسط میلیتان‌های شاخه‌ سوریه‌‌ای حزب کارگران کردستان واقع شده‌اند که اغلب خانواده‌های غیرکرد به سبب تضعیقات حقوق بشری ملزم به ترک خانه‌ها و مناطق آبا و اجدادی خود و اسکان یافتن در مناطق صفر مرزی ترکیه‌ شده‌اند. اکثر موارد تضعیق حقوق بشری ی‌پ‌گ توسط ویدئوها، اسناد و مدارک، تصاویر و ...منتشر گردیده است.
منبع ترجمه:
سایت t24(گروهی از چپ‌گرایان ترکیه)
http://tinyurl.com/jrc2w6j
خاورمیانه شاهد گذر از مفهوم "سازمان‌های ترویستی" به "دول تروریست" می باشد و ظهور دولت اسلامی(داعش)، حزب کارگران کردستان(یا ی‌پ‌گ) و ... با تصرف سرزمین‌ها،  قتل‌عام‌ها، توسعه‌طلبی‌های ارضی، نسل‌کشی‌ها و... خود گویای این مدعاست.  

۱۰/۲۷/۱۳۹۴

میلیتان‌های حزب کارگران کردستان مدرسه‌ای را به آتش کشیدند+فیلم

گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان با استفاده از تاریکی در حوالی شب گذشته به مدرسه‌ای در شهر دیاربکیر ترکیه حمله نموده و مدرسه راهنمائی نوری ذکیه را به آتش کشیدند.
میلیتانهای حزب کارگران کردستان با استفاده از مولوتوف کوکتل لابراتوار و اتاق مدیران مدرسه را به آتش کشاندند که با گسیل سریع آتش‌نشانی خوشبختانه آتش خاموش گردید ولی چندین اتاق مدرسه تماما در آتش سوخت. 
مدرسه نوری ذکیه در محله یونس امره قرار داشته و پذیرای 1200 دانش‌آموز می باشد. میلیتانهای حزب کارگران کوردستان با ورود دسته جمعی به مدرسه اقدام به آتش کشیدن آن نموده‌اند. به آتش کشیدن مدرسه توسط میلیتانهای پ‌ک‌ک توسط دوربین مدار بسته مدرسه ثبت گردیده است که می توانید از طریق لینک روزنامه سؤزجۆی ترکیه مشاهده کنید.
یادآور شویم حزب کارگران کوردستان به مانند برادر بزرگ خود دولت اسلامی جنگ وسیعی را بر علیه فرهنگ و الخصوص مدارس سالهاست که آغاز نموده و تاکنون هزاران مدرسه و کتابخانه را در ترکیه به آتش کشیده است.
حمایت لوجستیک  ایران و عراق از حزب کارگران کردستان
محمد علی شاهین معاون حزب عدالت و توسعه(آک‌پ) و نماینده شهر قارا‌بۆک با انتقاد از سیاستهای حمایتی و لوجستیک دول ایران و عراق از حزب کارگران کوردستان گفت: کشورهائی قصد دارند تصوری از ترکیه به مانند عراق و سوریه ارائه کنند و برای این تصویر از هیچ کوششی دریغ نمی کنند. در عین حال وی به کشورهای مسلمان و هم‌مرز ترکیه اشاره کرد که به نام مسلمانی در حال حمایت لوجستیک از سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان می باشند.        
منابع ترجمه:
روزنامه سؤزجۆ
http://tinyurl.com/z9s2d5a    
http://tinyurl.com/ja4d59p

۱۰/۲۶/۱۳۹۴

حزب کارگران کردستان مسولیت قتل‌عام غیرنظامیان را بر عهده گرفت

بر اساس بیانیه منتشر شده در سایت تلویزیون کردی imc که ارگان رسمی حزب ب‌د‌پ(حزب دست راست پ‌ک‌ک در مجلس ترکیه) می باشد سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان مسولیت قتل‌عام غیرنظامیان چند روز گذشته در منطقه چینار دیاربکیر را بر عهده گرفت.
مسولیت حمله تروریستی را شاخه مسلح حزب کارگران کردستان با نام ه‌پ‌گ بر عهده گرفت، نکته مضحک ماجرا عذرخواهی ه‌پ‌گ از کشته‌شده‌گان این حادثه تررویستی می باشد. سخن اینجاست که مسئولیت اخلاقی و حقوقی 30 هزار انسانی که به صورت مستقیم توسط حملات تروریستی حزب کارگران کوردستان طی 30 سال گذشته در ترکیه قتل‌عام شده‌اند بر عهده چه کسی خواهد بود؟ 
آژانس فیرات نیوز (ارگان رسمی ‌ک‌ج‌ک)گزارش کرده که هدف میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان پلیس‌ها، نیروهای نظامی و نیروهای امنیتی ترکیه بوده است ولی به این همه از خانواده‌های داغادار عذرخواهی نموده است. ه‌پ‌گ تاکید نموده است که این حمله تروریستی به سبب انتقام‌گیری از نیروهای نظامی ترکیه به سبب کشتن 12 میلیتان این سازمان در شهر وان ترکیه بوده است، 12 میلیتان پ‌ک‌ک در حین انجام عملیات در خانه‌ای که بیشتر به انبار مهمات جنگی شباهت داشت طی درگیری با نیروهای نظامی ترکیه طی روزهای گذشته به هلاکت رسیده‌اند. 
باید پرسید مشروعیت کشتار نظامیان و قتل‌عام انسانها را این سازمان رادیکال و افراطی کردی بر مبنای چه چیزی تعریف میکند؟
حزب کارگران کردستان به مانند دولت اسلامی یا داعش حجم وسیعی از انرژی‌اش را بابت تولید پروپاگاندای سیاه بکار می برد و به باور راقم این سطور این سازمان مخوف کوردی یک سر و گردن از دولت اسلامی در این حوضه بالاتر است. 
منبع ترجمه خبر: سایت تلویزیون کردی imc
http://tinyurl.com/hyfc4bp

۱۰/۲۴/۱۳۹۴

به آتش کشیدن مدارس توسط حزب کارگران کردستان یا پ‌ک‌ک

اکثر سازمانهای تروریستی از جهالت انسان و گروه‌هائی که منبع تغذیه میلیتان برای این گروهای رادیکال می باشند نهایت بهره را می برند، گروه‌های افراطی سعی در چپاول، نابودی هر آنچه که مرتبط با افزایش آگاهی انسان‌ها و جوامع از جمله مدرسه، کتاب، اینترنت و ...اند.  سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و روز و هفته‌ای نیست که چندین مدرسه، محیط آموزش و کتابخانه توسط این گروه رادیکال و مسلح کرد به آتش کشیده نشود، دقیقا شیوه رفتار آشنائی که از دولت اسلامی و یا داعش نیز تکرار می شود. 
در جدیدترین سلسله اقدامات به آتش کشیدن مدارس که طی ماه‌های گذشته شدت بیشتری یافته است میلیتانهای حزب کارگران کردستان امروز صبح در ترکیه 8 مدرسه را با استفاده از کوکتل مولوتوف به آتش کشاندند.
مدارس به آتش کشیده شده توسط حزب کارگران کوردستان در منطقه ایدیل شهر شیرناک ترکیه واقع شده‌اند، علاوه بر به آتش کشیدن مدارس 1 خوابگاه دانشجوئی نیز مورد هدف تروریستها واقع گردید.
خوشبختانه در حادثه تروریستی به آتش کشیده شدن مدارس توسط حزب کارگران کردستان به هیچ کدام از دانش‌آموزان خسارت جانی وار نشده ولی تمامی 8 مدرسه به کلی به خاکستر تبدیل شده‌اند.
حزب کارگران کردستان 1 شهروند غیرنظامی را کشت
سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان با بکار گذاشتن بمبی در موتورسیکلت و انفجار آن در شهر نصیبین ترکیه سبب کشته شدن 1 شهروند غیرنظامی به نام احدم ایگید که در حال گذر از خیابان بود شدند.
منابع ترجمه:
http://tinyurl.com/zgslpeb   
http://tinyurl.com/hcqk22m

۱۰/۲۳/۱۳۹۴

کشتار غیرنظامیان توسط حزب کارگران کردستان: 2 کودک کشته شد

ظهور دولت اسلامی(داعش) سبب دمیدن خون تازه‌ای در رگ‌های انواع سازمانهای تروریستی خاورمیانه و الخصوص سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان که در پی مبدل شدن به دولتی تروریستی می باشد گردیده است.
میلیتانهای حزب کارگران کردستان در جدیدترین قتل‌عام خود اقدام به 3 حمله تروریستی هم‌زمان به خانه‌های مسکونی پلیس و بنای مدیر امنیتی شهر دیاربکیر و منطقه چینار نموده‌اند.
بنا به اخبار اولیه حمله تروریستی حزب کارگران کوردستان با استفاده از شیوه مشابه دولت سلامی یعنی ماشین‌ بمبگذاری شده و سپس پرتاب راکت‌اندازها و سلاحهای سنگین صورت پذیرفته است، متاسفانه در این حمله تروریستی 2 کودک خردسال به نام‌های صادق افه آچیق‌گؤز و اجرین آچیق‌گؤز به قتل رسیده است علاوه بر کودکان 6 پلیس، 8 شهروند غیرنظامی مهمان در خانه‌های مسکونی پلیس و 20 شهروند غیرنظامی دچار جراحت گردیده‌اند و 2 پلیس نیز کشته شده است. 5 نفر نیز از زیر آوار ساختمانها توسط اکیپهای نجات نجات داده شده است.
شدت حمله تروریستی حزب کارگران کردستان و طبیعتا حجم مواد منفجره به حدی بوده که چندین بنا با خاک یکسان شده‌اند. 
شیوه‌های تروریستی و قتل عام انسانها توسط حزب کارگران کوردستان دقیقا مطابق با شیوه‌های دولت اسلامی می باشد و انگار الگوی پ‌ک‌ک در کشتار انسانها دولت اسلامی گردیده است. 

خاورمیانه شاهد ایدئولوژی جدیدی از ترور و تروریسم در ابعاد دولتی می باشد و شاید در ماه‌ها و سالهای آتی نام سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان به مانند نام "دولت اسلامی" به "دولت پ‌ک‌ک" یا القاب مشابه آزین گردد.   

منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/zr8peho

۱۰/۲۱/۱۳۹۴

ستاد ارتش ترکیه: 448 میلیتان حزب کارگران کردستان به هلاکت رسیده است

بر اساس بیانیه رسمی منتشر شده از سوی ستاد ارتش ترکیه طی عملیاتهای ضدتروریستی دیروز نیروهای نظامی موفق به هلاکت 20 میلیتان عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان گشته‌اند. 
یکی از میلیتانهای 18 ساله سازمان تررویستی حزب کارگران کردستان با نام ه.گ که در حال بکارگذاری بمب‌دست ساز در بنای پلیس امنیت دیاربکیر بود بمب در دستش منفجر گردید و نیروهای نظامی ترکیه با آمبولانس تروریست مذکور را جهت مداوا به بیمارستان منتقل ساختند.
ارگانهای نظامی ترکیه از حدود 30 روز پیش عملیات وسیعی بر علیه میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در مناطق و شهرهای مرزی آغاز نموده‌اند که تاکنون موفق به هلاکت 448 تروریست گشته‌اند. 
مرگ 18 شهروند ترکیه
در دیگر سو بر اساس سخنان وزیر داخلی ترکیه تعداد دقیق میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان که به هلاکت رسیده است به قرار زیر می باشد:
شهر جیزره 173 میلیتان به هلاکت رسیده، 18 میلیتان به صورت زخمی دستگیر شده و 42 میلیتان بازداشت شده است.
شهر سیلوپی 27 میلیتان پ‌ک‌ک به هلاکت رسیده، 4 میلیتان زخمی شده و 94 نفر بازداشت گردیده‌اند.
در شهر سور 67 میلیتان عضو حزب کارگران کردستان به هلاکت رسیده، 3 میلیتان زخمی دستگیر شده و 41 میلیتان بازداشت شده است.
در منطقه دارگئچید شهر ماردین 32 میلیتان به هلاکت رسیده، 3 میلیتان زخمی شده و 10 میلیتان بازداشت شده اند.
در شهر نصیبین نیز 3 میلیتان حزب کارگران کوردستان به هلاکت رسیده است.
در عملیاتهای ضدتروریستی ارگانهای نظامی ترکیه 14 هزار پرسنل در حال انجام وظیفه می باشند که از این 14 هزار نفر 6 هزار و 182 سرباز و 7 هزار 889 پلیس هستند. نیروهای نظامی ترکیه طی عملیاتهای ضدتروریستی 24 شهید داده‌اند که 16 نفر از کشته شده‌گان ارتشی، 7 نفر پلیس و 1 نفر نگهبانان محلی می باشند. طی این مدت 264 نیروی نظامی نیز زخمی شده است.
سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان به مانند دولت اسلامی یا داعش از شهروندان به عنوان سپر استفاده می کند که متاسفانه طی عملیاتهای ضدتروریستی 18 شهروند ترکیه کشته شده‌اند، به سبب کاهش میزان خسارات وارده به شهروندان نیروهای نظامی ترکیه با دقت تمام در حال اجرا عملیاتهای ضدتروریستی می باشند و علت به درازا کشیدن عملیاتها نیز این مسئله هست.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/zsvt6c9
http://tinyurl.com/jku72sr

۱۰/۲۰/۱۳۹۴

58 میلیتان‌ حزب کارگران کردستان در حین فرار با لباس زنانه دستگیر شدند

بر اساس بیانیه رسمی ستاد ارتش ترکیه 58 میلیتان سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان یا پ‌ک‌ک در حین فرار از مناطق تحت کنترل نیروهای نظامی ترکیه با لباسهای زنانه و پنهان شدن در میان مردم دستگیر شده‌اند.
در عین حال در بیانه ارتش ترکیه طی 9 هفته گذشته که عملیاتهای ضدتروریستی نیروهای نظامی ترکیه تداوم داشته 384 تروریست به هلاکت رسیده‌اند. 
18 میلیتان حزب کارگران کردستان به هلاکت رسید
ارتش ترکیه امروز نیز بیانیه‌ای صادر نمود، در بیانیه ت‌س‌ک ابراز شده که در پاک‌سازیهای شهرهای مرزی ترکیه از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان ارتش موفق به هلاکت 2 تروریست در جیرزه و 16 تروریست دیگر در منطقه جیزره شده است.
 در دیگر سوی 3 نفر به جرم همکاری و فراهم نمودن مهمات برای حزب کارگران کوردستان در شهر آغری دستگیر شده‌اند، از محلهای مسکونی دستگیر شده‌گان 2 خشاب، 60 مرمی 7.62، 1 تفنگ شکار و ..کشف شده است.
سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان به مانند برادر ناتنی‌اش دولت اسلامی(داعش) از کودکان به عنوان ابزاری جهت پیش‌برد اهداف دانسانی خود بهره می برد. کودکانی بی‌بضاعت زیر 20 سال خانواده‌های کرد که می باید در مدارس و یا در پایگاه‌های علمی پیگیر فراگیری علوم مدرن باید به سبب تهدید و ارعاب و یا در بعضی اوقات همکاری خانواده‌ها در کمپهای حزب کارگران کوردستان ‌آموزش بمب‌گذاری، کاربرد اسلحه، ساخت مولوتف کوکتل و ... را می آموزند، اغلب کشته شده‌گان داخل شهری که عضو این سازمان مخوف کورد‌اند کودکان زیر 25 سال می باشند.
منابع ترجمه اخبار:
http://tinyurl.com/gmz99l6  
http://tinyurl.com/heyso4d 

۱۰/۱۶/۱۳۹۴

ت‌س‌ک: هلاکت 305 میلیتان عضو حزب کارگران کردستان یا پ‌ک‌ک

بر اساس اطلاعیه جدید ستاد نیروهای مسلح ترکیه طی عملیاتهای ضدتروریستی ارگانهای نظامی ترکیه در مناطق شیرناک، جیزره، سیلوپی، دیاربکیر، سور و ... تاکنون 305 میلیتان عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان به هلاک ترسیده است.
تنها طی دیروز 2 میلیتان حزب کارگران کردستان در سور، 4 میلیتان در جیزره و 3 میلیتان در سیلوپی به هلاکت رسیده است. تا به امروز 62 میلیتان عضو حزب کارگران کوردستان در شهر سور دیاربکیر به هلاکت رسیده‌اند. تا به امروز نیز 207 میلیتان  حزب کارگران کردستان در منطقه مرزی جیزره از توابع شهر شیرناک و 36 میلیتان پ.‌ک‌.ک در منطقه سیلوپی به هلاکت رسیده‌اند.  
دیروز در عملیاتهای ضدتروریستی ارتش ترکیه 21 عدد بمب دست‌ساز، 1 عدد مهمات سلاح آنتی‌تانک، 2 تفنگ شکار، 100 عدد فشنگ، 1 عدد خشاب سلاح کلاشینکف، 2 ماسک گاز و ...از پناه‌گاههای میلیتانهای پ‌.ک‌.ک کشف و ضبط گردیده است.
به باور بسیاری از آنالیستها به سبب عدم وجود دولت مرکزی در سوریه و عراق که نتیجه‌اش ظهور انواع و اقسام گروه‌های تروریستی بوده و به طبع آن گسترش 186 درصدی مناطق تحت کنترل شاخه سوریه‌ای حزب کارگران کردستان(ی‌پ‌گ) بوده این سازمان مخوف کردی در پی ارائه تصویر مشابهی از چندین شهر مرزی ترکیه به مانند سوریه و عراق به مجامع جهانی می باشد تا مسئله را در سطحی دیگر پی بگیرد. امروز استیون وارن، سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد دولت اسلامی(داعش) از دست دادن 30% خاک‌های دولت اسلامی در عراق و سوریه را اعلام نمود، سوال اینجاست که 30% خاک‌های آزاد شده از داعش اکنون در دست سازمانهای تروریستی همچون حزب کارگران کردستان یا گروه‌های مشابه می باشد یا نه؟ وگرنه چگونه از توسعه 186 درصدی قلمرو حزب کارگران کردستان در عراق و سوریه میتوان سخن گفت؟ آنچه که با توجه به مسائل یاد شده به ذهن انسان خطور می کند این هست که آیا در منطقه شاهد گذر از دولت اسلامی به سازمان‌های تروریستی همچون حزب کارگران کوردستان می باشیم، به  عبارت ساده‌تر تنها نام ارگانهای تروریستی دچار تغییر شده و ایدئولوژی دیگرستیز و یکسان‌ساز این سازمانها کماکان مهمترین تهدید دیگر ملل منطقه می باشد.         
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/hoh7h7c

۱۰/۱۵/۱۳۹۴

شهرداری‌های کرد در نقش تامین کننده سلاح حزب کارگران کردستان

پس از اطلاع‌رسانی یک شهروند ترکیه در شهر ماردین و منطقه دارگئچید نیروهای نظامی ترکیه اقدام به توقف تراکتوری متعلق به شهرداری منطقه می‌نمایند که در عین ناباوری در تراکتور شهرداری که متعلق به حزب ب‌د‌پ(حزب دست راست سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان) می باشد مهمات وسیعی کشف می گردد.
در تراکتور 7 عدد آرپی‌جی 7، 1 عدد تفنگ دوربرد، یک عدد تفنگ تک‌تیرآنداز کاناس، 2 عدد سلاح تمام اتوماتیک از نوع Bixi، 27 عدد خشاب کلاشینکف، 1 عدد خشاب سلاح MP5،5 خشاب تفنگ تک‌تیرانداز کاناس، 8 عدد خشاب سلاح تمام اتوماتیک Bixi، 27 عدد مهمات سلاح ضدتانک، 800 فشنگ سلاح Bixi، 744 فشنگ سلاح کلاشینکف، 30 فشنگ تفنگ تک‌تیرانداز کاناس، 5 فشنگ سلاح MP5، 2 عدد بی‌سیم، 8 کوله‌پشتی و ... کشف و از سوی نیروهای نظامی ترکیه ضبط گردید.
البته این اولین باری نیست که شهرداریهای متعلق به حزب ب‌د‌پ در ترکیه در قالب تامین کننده سلاح برای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان ظاهر می شوند و بارها به اشکال مختلف ثابت شده که بودجه‌های دولتی، ابزارآلات شهرداریها و... در خدمت و در جهت سیاستهای حزب کارگران کوردستان بوده‌اند.
خالی از لطف نیست که یاد‌آوری کنیم سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان به عنوان اهرمی غیراخلاقی از سوی کشورهای هم‌مرز و غیرهم‌مرز ترکیه جهت فشار آوردن بر ترکیه و جهت‌دهی دولت ترکیه سالهاست که بکار بسته می شود.    
منابع ترجمه: 
http://tinyurl.com/joddxlb

۱۰/۱۴/۱۳۹۴

حزب کارگران کردستان 1 شهروند زن ترکیه را کشت

کاربرد سلاح سنگین راکت توسط سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان برای مقابله با عملیاتهای ضدتروریستی ارتش ترکیه سبب کشته شدن 1 شهروند ترکیه شد.
راکتی که از سوی میلیتانهای حزب کارگران کوردستان به اشتباه به سمت منزلی مسکونی پرتاب شده بود سبب کشته شدن یک شهروند ترکیه‌ای در شهر سور شد. ملک آلپایدین شهروند 38 ساله دارای 3 فرزند بود، خانه وی در طبقه دوم یک آپارتمان 3 طبقه جای داشت. راکت پرتابی از سوی میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان به سر وی اثابت نمود و یکی از اهالی خانه نیز در این حادثه تررویستی دچار جراحت شد. یادآ‌ور شویم پ‌ک‌ک با کاربرد انواع سلاح سنگین نظیر آرپی‌جی و راکت‌اندازها سبب مرگ شهروندان و غیرنظامیان شده، نیروهای نظامی ترکیه طبیعتا از چنین سلاح‌های سنگینی در داخل شهرها استفاده نمی‌کنند.   
هلاکت 10 میلیتان حزب کارگران کردستان یا پ‌ک‌ک
بر اساس آخرین اطلاعیه ستاد ارتش ترکیه طی عملیاتهای ضدتروریستی نیروهای ترکیه در شهرها و مناطق جیزره، سیلوپی و شیرناک 10 میلیتان عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان به هلاکت رسیده‌اند.
ت‌س‌کا(نیروهای مسلح ترکیه) در بیانیه منتشر شده اظهار نموده 8 تروریست در شهر جیزره و 2 تروریست دیگر در شهر سیلوپی به هلاکت رسیده‌اند در عین حال طی عملیاتهای ضدتروریستی نیروهای مسلح ترکیه در منطقه جیزره تاکنون 195 میلیتان و در منظقه سیلوپی تاکنون 30 میلیتان عضو حزب کارگران کردستان به هلاکت رسیده‌اند.
ده‌ها تن انواع مواد منفجره و سلاح
طی عملیاتهای ضدترویستی ارگانهای نظامی ترکیه تاکنون دهها تن انواع مواد منفجره کشف گردیده است، برای مثال در شهر سیلوپی 1 تن آمونیوم نیترات که سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان در ساختن انواع بمبهای دست‌ساز بهره می برد کشف و ضبط گردیده است. 
منابع ترجمه :
http://tinyurl.com/gngmuo2 
http://tinyurl.com/pndc8os

۱۰/۱۲/۱۳۹۴

هلاکت 261 میلیتان حزب کارگران کردستان طی 2 ماه

بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی رئیس ستاد ارتش ترکیه طی 2 ماه گذشته نیروهای نظامی موفق به هلاکت 261 میلیتان سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان یا پ‌ک‌ک شده‌اند.
آمارهای حاکی از هلاکت 179 میلیتان حزب کارگران کردستان در شیرناک و جیزره، 27 میلیتان در سیلوپی و 55 میلیتان در دیاربکیر و سور طی عملیاتهای ضدتروریستی نیروهای نظامی ترکیه طی روزهای گذشته می باشد.
روز جمعه و طی عملیاتهای ضدتروریستی نیروهای نظامی ترکیه 3 میلیتان حزب کارگران کوردستان به هلاکت رسیده و 3 تروریست دیگر عضو این سازمان تسلیم نیروهای ترکیه شده‌اند. 
همکاری حزب کارگران کردستان با دولت اسلامی
شاخه سوریه‌ای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان که با نام ه‌پ‌گ در سوریه به فعالیت می پردازد پس از تحولات میدانی ماه‌های گذشته در سوریه در کنار نیروهای بشار اسد، حزب الله لبنان،ایران و روسیه قرار گرفته است. بر همین اساس شاخه سوریه‌ای حزب کارگران کردستان پس از توافق نانوشته برای ایجاد خط حائلی که تمامی نقاط مرزی ترکیه را در برگیرد و راهی به سوری دریا داشته باشد در حال پاک‌سازی‌های ائتنیکی وسیعی در مناطق مرزی که در هیچ برهه‌از تاریخ ارتباط نزدیک و دوری با "کردستان" نداشته‌اند مشغول می باشد، گزارشات روزهای گذشته انستیتوی Janes IHS نیز که حاکی از گسترش 186 درصدی قلمرو تحت حاکمیت گروه‌های مسلح کرد در سوریه بود نیز دلیلی بر اعدای یاد شده می باشد.
ولی مسئله بدینجا ختم نگردیده و شاخه سوریه‌ای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان با حمله به مناطق تحت کنترل مخالفان بشار اسد(نه مناطق تحت کنترل داعش یا دولت اسلامی) سعی در افزودن به قلمرو تحت حاکمیت خود و کمک به بشار اسد در جهت تضعیف مخالفان وی را به پیش می برد. ساقط نمودن هواپیمای سوخوی روسیه توسط ترکیه نیز سبب استفاده ابزاری هر چه بیشتر از این سازمان تروریستی از سوی روسیه و دیگر کشورهای هم‌مرز ترکیه به عنوان اهرم فشار بر سیاستهای ترکیه رد سوریه گردیده است.         
منابع ترجمه خبر:
بخش ترکی سایت الجزیره 
http://tinyurl.com/jem9g7e
تی‌آر‌تی:
http://tinyurl.com/z7ds3lb