۱۰/۰۸/۱۳۹۴

تجهیز حزب کارگران کردستان توسط دولت مرکزی عراق

بر اساس گفته‌های یکی از اعضای پارلمان عراق با خبرگزاری کردی راداو طی روزهای گذشته هئیتی از اعضای بلندپایه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان سفری به بغداد داشته و در این سفر مخفی با مسئولین حکومت مرکزی عراق و همچنین کادرهای نظامی نیروهای شیعه شبه‌نظامی یا حشد شعبی(همانند بسیج در ایران) دیداری داشته‌اند. 
 شهوان عبدالله که خود عضو ک‌د‌پ(حزب دمکرات کردستان) میباشد علت اتخاذ تصمیم یاد شده را از سوی دولت مرکزی عراق انتقام‌گیری از ترکیه  به سبب گسیل نیروهای نظامی ترکیه به کمپ باشیکای عراق معرفی می کند. بنا به سخنان وی هدف حکومت مرکزی عراق از مسلح نمودن سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان یا پ‌ک‌ک جهت مقابله با ترکیه و حکومت کردستان عراق می باشد.
هدف دیگر حکومت مرکزی عراق از تجهیز و مسلح نمودن حزب کارگران کردستان بهره‌گیری از حزب کارگران کوردستان به عنوان آکتور بازی در مناطقی همچون شنگال بر علیه حزب دمکرات کردستان عراق بیان شده است. 
نگاه بغداد به حزب کارگران کردستان دچار تحول شد
عبدالله زباری از حزب اتحادیه میهنی کردستان ضمن عدم رد دیدار مخفیانه یاد شده سخن از دیدار و نزدیکی دولت مرکزی عراق و حزب کارگران کردستان(پ‌ک‌ک) به میان می آورد. بر اساس سخنان وی مسلح نمودن حزب کارگران کوردستان توسط دولت مرکزی بر لیه کردها خواهد بود.  
استفاده ابزاری از تروریسم الخصوص سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در منطقه بر علیه دیگر دولت و ملت‌ها سرانجام با گسیل این همه سلاح به منطقه سبب تحقق پاک‌سازیهای ائتنیکی وسیعی از سوی این سازمان مخوف کردی در سالهای پیش رو خواهد شد. زیرا سالهاست که شاهد برنامه‌ریزی و پروپاگاندای وسیع جهت ایجاد کردستان بزرگ که دربرگیرنده مناطق وسیع غیرکردنشین الخصوص ترک‌نشین غرب آزربایجان را از سوی ارگانهای تبلیغاتی و برنامه‌ سازمانی پ‌ک‌ک می باشیم.  
منبع ترجمه خبر:
خبرگزاری کردی روزگاری
http://tinyurl.com/nkhmwh2