۱۰/۰۴/۱۳۹۴

زمانیکه حزب کارگران کردستان(پ‌ک‌ک) روی دولت اسلامی(داعش) را سفید می‌کند

سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان امروز در ساعت 00:09 مرکز فرهنگی شهر شیرناک ترکیه را با بمب‌های دست‌ساز به آتش کشید، میلیتانهای پ‌ک‌ک با ورود به اکثر اتاقها با استفاده از بمبهای دست‌ساز و مولوتوف کوکتل چندین اتاق را به آتش کشیدند، متاسفانه در این حادثه تروریستی 4 دانش‌‌آموز و 2 پرسنل زخمی شدند که زخمی‌ها با استفاده از آمبولانس به بیمارستان دولتی شهر شیرناک ترکیه منتقل شدند.
در حالیکه نیروهای آتش‌نشانی قصد خاموش کردن محوطه کتابخانه را داشتند میلیتانهای سازمان تروریستی پ‌ک‌ک نیز نیروهای نظامی موجود در محل را مورد هدف قرار دادند. طی حادثه تروریستی در داخل کتابخانه 17 دانش‌آموز قرار داشت که تحت نظارت نیروهای نظامی ترکیه تمامی دانش‌آموزان از محوطه کتابخانه تخلیه شدند. طی 6 روز گذشته که نیروهای نظامی ترکیه عملیات ضدتروریستی وسیعی در مناطق شیرناک، جیزره، سور، ماردین و... آغاز نموده‌اند میلیتانهای حزب کارگران کردستان صدها مدرسه را نیز به آتش کشیده‌اند؛ پ‌ک‌ک در به آتش کشیدن کتابخانه‌ها، مدارس و دیگر مکانهای آموزشی سابقه دیرینه‌ای دارد. فیلم به آتش کشیدند کتابخانه توسط پ‌ک‌ک در لینک اول موجود هست.
حمله حزب کارگران کردستان به هواپیمای مسافربری
گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان نخست با استفاده از لیزر و سپس با سلاح‌های دوربرد به سمت هواپیمای مسافربری شهر دیاربکیر ترکیه آتش گشودند به طوریکه خلبان مجبور به تغییر مسیر و نشست اضطراری گردید. 
خلبان پس از متوجه شدن لیزر و کاربرد سلاح‌های دوربرد از برج مراقبت درخواست کمک می کند که برج مراقبت نیز خواستار برگشت به ارتفاع 1600 متری را مطرح می‌کند. سپس برج مراقبت از خلبان خاموش نمودن کلیه چراغ‌های هواپیمای مسافربری را درخواست میکند. 
به واقع می‌توان بدون ذکر نام "سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان" تمامی اعمال یاد شده را با نام سازمان تروریستی "دولت اسلامی" یا داعش به خواننده ارائه نمود، حقیقت ماجرا آن هست که هر دوی این سازمانهای تروریستی علارغم تفاوت ظاهری از ابعاد مختلفدارای شباهتهای فراوانی مباشند. دولت اسلامی برخواسته از ایدئولوژی افراطگرائی دینی و حزب کارگران کوردستان نیز برخواسته از ایدئولوژی تروریستی- نژادپرستانه ائتینیکی هست. مهمترین تفاوت مابین سازمانهای تروریستی دولت اسلامی و حزب کارگران کردستان ایدئولوژی سکولار پ‌ک‌ک هست که در این روزگار ظهور داعش برای دول اروپائی مجذوب کننده می باشد.  
حقیقت ماجرا آنکه سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان و دیگر سازمانهای مسلح کرد برای آینده ملل غیرکرد منطقه مهمترین تهدید‌اند.    
منابع ترجمه:
روزنامه سؤزجۆ
http://tinyurl.com/h4svbgq 
روزنامه ملیت:
http://tinyurl.com/hn6xgta