۸/۰۱/۱۳۹۳

آتش زدن ماشین راننده‌ای به خاطر عدم آشنائی به زبان کردی توسط هواداران حزب کارگران کردستان

گروهی از هواداران سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان یا پ‌ک‌ک در منطقه شیرناک و جیزره ترکیه اقدام به بستن یکی از جاده‌های مبادلاتی درون شهری نموده و پس از کنترل برگه‌های هویتی راننده‌گان اقدام به آتش زدن اتوموبیل یکی از راننده‌گان تنها به سبب عدم آشنائی به زبان کوردی راننده نمودند.
هواداران سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان که تحت نام شاخه دورن شهری جوانان پ‌ک‌ک به فعالیت می‌پردازند با تجمع در مقابل ساختمان شهرداری منطقه جودی اقدام به بستن جاده مبادلاتی نمودند.
در حالیکه هواداران این سازمان مخوف کردی اقدام به کنترل برگه‌های هویتی راننده‌گان می‌نمودند ماشینی به شماره پلاک 35 EL 681 به راننده‌گی دوْغان آلتین‌اوْخ از منطقه رده می‌شده که طرفداران پ‌ک‌ک با نزدیک شدن به ماشین از راننده‌ به زبان کردی درخواست مشاهده برگه هویت وی را می‌کنند که راننده به سبب عدم آشنائی به زبان کردی از دادن پاسخ عاجز می‌گردد و در همان لحظه هواداران حزب کارگران کردستان با پرتاب مولتوف کوکتل‌ به سمت ماشین اقدام به آتش کشیدن ماشین می‌نمایند به طوریکه راننده به زحمت میتواند جان خود را نجات دهد و ماشین تماما در آتش نفرت و کینه هوداران حزب کارگران کوردستان می‌سوزد.
آقای دوْغان آلتین‌اوْخ یکی از کارکنان بیمارستان دولتی شهر شیرناک ترکیه می‌باشد و در مواجه با خبرنگاران در مورد علت به آتش کشیدن ماشینش چنین می‌گوید:
زمانیکه از من به زبان کردی مسئله‌ای را خواستند من گفتم که به زبان کوردی آشنائی ندارم و طرفداران حزب کارگران کردستان به سبب عدم آشنائی من به زبان کردی به خشم آمده و با مولوتوف کوکتل ماشینم را به آتش کشیدند.
منبع ترجمه خبر:
روزنامه جمهوریت، چاپ ترکیه
http://tinyurl.com/pb8uebn 
همانطور که از خبر نیز به خوبی می‌توان دریافت در صورتیکه شما نیز آشنائی کافی به زبان شیرین کردی نداشته باشید و روزی با هواداران این سازمان مسلح، نژادپرست و افراطی کورد مواجه شوید احتمال به آتش کشیدن ماشین و یا احتمالا قتل شما و یا هر انسانی نوعی نیز قابل تصور می‌باشد. 
قتل وحشیانه 3 جوان کرد تنها به سبب داشتن ریش توسط طرفداران حزب کارگران کردستان
این روزها که در شبکه‌های اجتماعی شاهد تصاویر کشتارهای سازمان تروریستی دولت اسلامی(داعش) در منطقه می‌باشیم هواداران سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان یا پ‌ک‌ک در مناطق کردنشین ترکیه اقدام به تحقق قتل‌ وحشیانه مشابهی نموده‌اند که دست کمی از کشتارهای داعش ندارد.
4 جوان کرد که توسط انجمن امور خیریه‌ای در حال پخش مواد غذائی برای خانواده‌های فقیر بوده‌اند خود را در میان تظاهراتی که به نام به اصطلاح حمایت از عین‌العرب(کوبانی) با دعوت شورای رهبری ک‌ج‌ک، پ‌ک‌ک، ه‌د‌پ(حزب دست راست پ‌‌ک‌ک در مجلس ترکیه) صورت گرفته بود می‌یابند تنها به سبب داشتن ریش از سوی هواداران سازمان افراطی و مسلح کرد حزب کارگران کردستان به ظن عضو داعش بودن به فجیع‌ترین شکل ممکن پس از آزار و اذیت و شکنجه به قتل می‌رسند.
یاسین بؤرۆیۆی 16 ساله به همراه حسن گؤک‌گؤز 26 ساله، یۇسف اه‌ر 18 ساله و حۆسین داکاک 19 ساله جزئ مقتولینی میباشند که در آن شب به سبب پخش مواد غذائی در زمان و مکان نامناسبی قرار گرفته و به صورت وحشیانه‌ای به قتل می‌رسند. تصاویر آماتوری که از سوی ساختمان مقابل با موبایل گرفته شده حاکی از پرتاب 3 جوان از طبقه سوم به بیرون و سپس شکنجه‌هائی نظیر رد شدن با ماشین را نشان می‌دهد در حالیکه هر 3 مقتول در داخل با ضربات متعدد چاقو و شلیکهای مختلف به قتل رسیده‌اند. آثار شکنجه در بدن 3 جوان کرد کشته شده به حدی بوده که خانواده‌های مقتولین پس از 2 روز موفق به شناسائی فرزنده خود شده‌اند، سر یکی از مقتولین نیز به سبب شکنجه‌های متعدد از بدنش جدا گردیده است.
منبع ترجمه خبر:
روزنامه سؤزجۆ، چاپ ترکیه
http://tinyurl.com/n5m37ty
لینک فیلم مستند شکنجه و پرتاب مقتولین از طبقه سوم ساختمان:
روزنامه تایم تۆرک ترکیه
http://tinyurl.com/mp6q6ra    
هر دو خبر یاد شده در کنار وجود ده‌ها سازمان تروریستی همچون حزب کارگران کردستان یا پ‌ک‌ک در ترکیه، حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک در غرب آزربایجان جنوبی، پ‌ی‌د در سوریه، شاهین‌های آزاد کردستان در ترکیه و ...جزء نشانه‌های وجود افراطی‌گری، تروریسم، خشونت، چپاول و ... در قسمتی از جامعه کرد موجود در منطقه می‌باشد