۹/۲۲/۱۳۹۲

تبلیغ ایدئولوژی راسیسم افراطی کردزبان در تلویزیون مسعود بارزانی

ناسیونالیست شناخته شده کردزبان "مسعود بارزانی" که پس از اشغال عراق توسط آمریکا به سبب همکاری که با نیروهای آمریکائی در سقوط صدام حسین و اشغال عراق داشت توانست از موقعیت به عمل آمده بهترین بهره را برده و موفق به تشکیل حکومت خودمختاری در منطقه کردنشین عراق بشود. اکنون که چندین سال پس از این ماجرا می گذرد و حکومت اقلیم کردستان عراق به سبب وجود منابع عظیم نفت و گاز موجود در شهر ترکنشین کرکوک توانسته منابع مادی زیاد را فراهم کند از تمامی امکانات برای تبلیغ ایدئولوژی راسیسم کردزبان مبتنی بر کردستانیزه کردن منطقه وسیعی از این جغرافیا که شاید تنها جرم بسیاری از مناطقی که ملزم به کوردستانی شدن می باشند گذر چند تا چندصد نفر کردزبان در طول تاریخ حیات بشریت باشد به چشم می خورد.
برای مثال نقشه‌ی فوق از سوی تلویزیون روودا (rudaw) و در هنگام تشریح آب و هوای به اصطلاح کوردستان را نشان می دهد که صدها شهر و منطقه غیرکردنشین و بعضا چند نفر کردنشین که در طول حیات بشریت ارتباطی با کوردزبانان نداشته را به تصویر می کشد که توسط تلویزیون روودا که از سوی نزدیکان مسعود بارزانی پخش می گردد را با نام و نقشه کوردستان به تصویر می کشد. گرچه که سال 2013 بوده و نمی توان به نگریستن به چشم میلیونها انسان منطقه‌ای را فتح نمود و چنین اعمال به شدت نژادپرستانه‌ای که در سطح دولتی صورت میگیرد سبب ترس از فرداها را در دل مردمان مناطقی که در تصویر مذکور به اصطلاح کردستان نامیده میشود را محیا می سازد که آیا نسل کشی به مانند آنچه که ارامنه در قره‌باغ آزربایجان شمالی تحقق ساختند برای کردستان شدن هزاران شهر و دیاری که با نام به اصطلاح کوردستان آغشته شده لازم نیست؟ آیا بدون پاک سازی ائتنیکی وسیع و تحقق نسل کشی های متعدد می توان حتی به کردستانی بودن مناطق موجود در نقشه فکر نمود؟ براستی علت بی‌تفاوتی مسئولین دولت ایران و فارس زبانانی که در رگهایشان هنوز هم خون پاک آریایی جاریست نسبت به این نژادپرستیها که قسمت بزرگی از جغرافیای ترکنشین ایران را نیز دربرمی گیرد نشانه چیست؟ آیا از کارت بازی گروههای افراطی و مسلح کردزبان برای ساکت نمودن و تحت فشار قرار دادن ترکان این جغرافیا می باشد؟ این نفرت پراکنی که با سکوت معنی دار گروههای کردزبان منطقه همراه می باشد در بهترین حالت می تواند چه نتیجه‌ای را برای تمامی مردمان منطقه به ارمغان آورد؟ آیا کردها به مانند تاریخ 100 سال گذشته نقش چماغ قدرتهای خارجی برای بازیهای منطقه‌ای و جهانی و سرکوب دیگر ملل را بر عهده گرفته‌اند؟
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/klwprk3

۹/۱۷/۱۳۹۲

حزب کارگران کردستان 4 سرباز ترکیه را ربوده و به گروگان گرفت

گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان با بستن قسمتی از جاهده لیجه شهر دیاربکیر ترکیه اقدام به توقف ماشینی سواری نموده و پس از بازرسی و کنترل مسافرین 4 سرباز غیرمسلح موجود در ماشین توسط میلیتانهای مسلح سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان ربوده و به گروگان گرفته شد.
این حادثه تروریستی در اوایل ظهر و در دشت فیس واقع در منطقه لیجه شهر دیاربکیر ترکیه اتفاق افتاده است. 4 سرباز دزدیده شده به ترتیب 2 درجه‌دار و 2 گروهبان بوده‌اند. میلیتانهای مسلح سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان با توقف 3 ماشینی که از منطقه گذر می کردند نیز هر 3 ماشین را به آتشی کشیدند.
برای بازپس گیری 4 سرباز ربوده شده ترکیه در منطقه عملیاتی تسوط نیروهای ژاندارمری و کاماندوهای مخصوص مبارزه با ترور آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/l7nsprh
بنا به اخباری که در روزنامه جمهوریت چاپ ترکیه منتشر شده سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در حالی که آتش بس با دولت ترکیه به سر می برد در حال آماده نمودن برای مبارزه مسلحانه و انجام عملیات تروریستی در عین حال تغییر در کادرهای بالادستی پ.ک.ک را در دستور کار خود داده است.
تغییرات تاکتیکی که در سطوح بالادستی سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان حاصل شده پس از تعیین موردا قاراایلان به سمت نیروهای مدافع خلق یا همان ه.پ.گ از سوی شخص عبدالله اوجالان رهبر پیشین پ.ک.ک صورت گرفته است.
بر اساس منابع اطلاعاتی ترکیه رهبران سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در حال آماده شدن برای عملیاتهای تروریستی در ماه های پیش رو و در مناطق شهری می باشند تا دولت ترکیه را در وضعیت بغرنجی قرار دهند. بر این اساس بسیاری از انبارهای مهمات و مخفیگاه های این سازمان مخفوف کردی در حال تغییر و تجدید می باشد و تمامی این تغییرات نشان اتز شروع دوباره کشتار انسانها توسط این سازمان القاعده کوردی در منطقه می باشد.
منبع ترجمه خبر:    
http://tinyurl.com/k6dw5bt