۱۱/۰۸/۱۳۹۱

شیرناک: 4 عضو حزب کارگران کردستان دستگیر شد

بر اساس اخبار سایت روزنامه استار چاپ ترکیه نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه در شهر شیرناک موفق به دستگیری 4 تروریست از اعضای حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) شده اند.
میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در محل زندگی نظامیان شیرناک با اسلحه در پی حمله تروریستی بوده اند که با شلیک اولین گلوله خوشبختانه نیروهای نظامی ترکیه موفق به دستگیری اعضای پ.ک.ک گشته اند.
علت تثبیت سریع میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان استفاده از دوربین های ترمال در منطقه بوده است.
اعضای حزب کارگران کردستان برای بازپرسی به شعبه ضدترور ترکیه در شیرناک منتقل گشته اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/a4v9r2o
ضربه ای دیگر بر منابع مالی حزب کارگران کردستان
مجلس ملی ترکیه دیروز لایحه ای را برای مسدود نمودن منابع فاینانس سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) به تصویب رساند.
از این پس با تثبیت شرکت های و یا موسساتی که به فعالیت های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان یاری می رسانند برخورد شده و حساب هایشان در صورت اثبات تامین منابع مالی مسدود خواهد شد. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/ag3pr6k

۱۱/۰۴/۱۳۹۱

دادستان پاریس: مظنون به ترور عضو حزب کارگران کردستان می باشد

پس از ترور 3 زن عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در قلب پاریس پلیس و سازمان اطلاعاتی فرانسه 2 مظنون را که هر دو دارای هویت کرد بودند در رابطه با قتل 3 زن عضو پ.ک.ک دستگیر کرد، یکی از مظنونین پس از بازپرسی آزاد شد ولی نفر دوم با نام عمر گونئی متولد 1982 از یکی از شهرهای ترکیه مهمترین مظنون ترور 3 زن عضو پ.ک.ک تا به اکنون می باشد.
بنا به اطلاعات منتشر شده از سوی سیستم قضائی فرانسه و بازپرس ویژه این پرونده عمر گونئی 2 سال می باشد که عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان هست و از کیفی که وی در خانه داشته مقداری باروت کشف شده است، دادستان فرانسوی عمر را به جرم مظنون شرکت در قتل 3 زن کورد قرار موقت بازداشت و بازپرسی صادر کرده است. 
در تاریخ 9 ژانویه عمر گونئی و سکینه جانسیز در ساعت 11:19 در پارکینگ آپارتمان سکینه جانسیز در حالی که به صورت باهم به خارج از پارکینگ می رفته اند مشاهده شده اند. عمر گونئی ساعت 11:29 نیز به آپارتمان وارد شده است. در ساعت 11:49 عمر گونئی در حالی که کیفی در دست داشته از آپارتمان خارج شده  و به سمت پارکینگ حرکت کرده و در ساعت 11:59 وارد پارکینگ شده است. پس از 12 دقیقه عمر با زدن کد رمز خویش وارد آپارتمان مرکز اطلاعات کردستان در فرانسه شده است. در دست عمر کیف بزرگی مشاهده شده است. عمر پس از وارد شدن به بنای مذکور 45 دقیقه درآپارتمان بوده و در ساعت 12:56 از آپارتمان در حالیکه سرش را پوشانده بود خارج شده است. به احتمال بسیار زیاد قتل 3 عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) درساعت 12:43 الی 13:21 صورت گرفته که دقیقاً زمانهای مذکور با ساعات ورود و خروج عمر گونئی اصلی ترین مظنون به قتل همخوانی دارد. پلیس فرانسه در ماشین گونئی موفق به کشف کیف مذکور البته به صورت خالی شده است که در کیف نیز آثار باروت به وفور یافت شده است. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/ag7cqsg

چاقوکشی دو طرفدار حزب کارگران کردستان در بلژیک نسبت به دو جوان ترک

پس از ترور 23 عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) درپاریس که بنا به شواهد موجود تصفیه حساب سازمانی بیش نبوده طرفداران ترور و تروریسم اینبار در یکی از شهرهای بلژیک به دو جوان 18 و 19 سال ترک حمله نموده و با ضربات چاقو این دو جوان را به شدت مورد آسیب قرار داده اند.
آسیب رسانی به دو شهروند ترک بلژیک در منطقه فلامن نشین بلژیک صورت گرفته است. دو دانش آموز ترک به نام های ابراهیم ایپک و ولی گزیجی عضو مدرسه Sint Lodewijk می باشند که طی حمله ای که از سوی طرفداران خشونت طلبی و ترور صورت گرفته مورد ضربات چاقو واقع شده اند.
پس از ترور و تصفیه حساب داخلی پاریس کنسولگری های ترکیه در اکثر کشورهای اروپائی آمادگی امنیتی لازم را برای انجام حملات تروریستی تلافی جویانه از سوی میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) یا طرفداران این سازمان خشونت طزلب کورد اندیشیده بودند در عین حال در بلژیک و چند کشور دیگر در جلوی کنسولگری ترکیه تظاهراتی نیز از سوی طرفداران پ.ک.ک در اروپا صورت گرفت. ولی در همین بلژیک نیز 2 جوان ترک مورد ضرب طرفداران حزب کارگران کوردستان واقع شده و چندین مولوتف کوکتل نیز به مراکز فرهنگی ترکیه در بلژیک پرتاب شد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/a9mtbek

۱۱/۰۳/۱۳۹۱

درگیری با حزب کارگران کردستان: 6 تروریست به هلاکت رسید

بر اساس اخباری که دقایقی پیش بر روی خبرگزاری های ترکیه منتشر شد نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه درگیری با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در شهر ماردین ترکیه داشته اند که نیروهای نظامی ترکیه ای موفق به هلاکت رساندن 6 تروریست عضو پ.ک.ک گشته اند.
طی هفته گذشته میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان طی عملیات تروریستی یکی از مامورین پلیس در سردر بیمارستان شهر ماردین ترکیه را به قتل رساندند که پس از این کشتار نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه نیز در پی تروریست ها برآمدند. پس از تعقب و گریزهای متوالی نیروهای نظامی ترکیه موفق به محاصره تروریستها در غاری شدند که علارغم خواست تسلیم شدن از سوی نیروهای نظامی ترکیه میلیتانهای پ.ک.ک با آتش پاسخ دادند و درگیری شدیدی نیز مابین اعضای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان و نیروهای نظامی ترکیه گشت که اولین خبرها حکایت از به هلاکت رسیدن 6 تروریست می باشد.
مامور پلیس کشته شده در عملیات تروریستی هفته گذشته 32 ساله بوده و در حین انجام ماموریت نگهبانی بود که توسط اعضای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) کشته شد. پس از این حادثه بود که ارگانهیا نظامی ترکیه منطقه ای به وسعت 12 کیلومتر را برای جستجوی تروریستها مورد بازرسی قرار دادند که امروز با پیدا نمودن محل اختفای میلیتانهای پ.ک.ک درگیری شدیدی مابین دوطرف صورت گرفت.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/arhw6a5

۱۱/۰۲/۱۳۹۱

هویت مظنونین ترور اعضای پ.ک.ک در پاریس مشخص شد، هر دو کرد می باشند

پس از سوءقصدی که نسبت به 3 زن عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) درپاریس شکل گرفته و منجربه کشته شدن 3 عضو شناخته شده پ.ک.ک گشت پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه چندین مظنون را دستگیر کرده اند که رفته رفته با گذشته زمان هویت مظنونین دستگیر شده روشن می شود.
بنا به مطالب منتشر شده در منابع خبری فرانسه پلیس فرانسه پس از بازپرسی از مظنونین دستگیر شده اقدام به آزادی با شرط 1 مظنون نموده و مظنون دیگری فعلاً تحت بازپرسی می باشد. روزنامه حریت چاپ ترکیه توانسته هویت و تابعیت مضنون را با توجه به منابع فرانسوی و گروههای کرد در فرانسه تشخصی دهد.
محمد اولکر رئیس فدارسیون کورد در فرانسه طی گفتگوئی که با روزنامه حریت چاپ ترکیه داشته هویت شخص مظنون دستگیر شده را عمر گونئی متولد 1982 شهر سیواس ترکیه و اصالتاً دارای هویت کورد معرفی کرده است.
عمرگونئی (Ömer Güney) در ترکیه دارای هیچگونه سابقه ای نمی باشد، دادگاه شهر پاریس وی را به جرم مظنون در قتل 3 زن عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (PKK) و یا ارتباط با ترورها بازداشت نموده است.
نکته قابل تامل و قابل توجه هویت فرد دیگر مظنون آزاد شده می باشد که وی نیز کورد بوده و با نام یوکسل. آ از شهر موش ترکیه می باشد.
روزنامه فرانسوی Journal du Dimanche خبر از تست دی ان ای از دو مظنون دستگیر شده را تائید کرده است.
بنا به نظر بسیاری از کارشناسان بی طرف جهانی به احتمال بسیار زیاد قتل 3 زن عضو سازمان تروریستی پ.ک.ک در پاریس تصفیه حساب درون سازمانی می باشد، البته ناگفته نماند که سکینه جان سیز یکی از پایه گذاران حزب کارگران کردستان هدف بوده که از شانس بد نیز 2 عضو ناشناخته دیگر از روی بدشانسی دراین ترور کشته می شوند. سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) ید طولانی در تصفیه حساب های درون سازمانی دارد و بسیاری از نویسندگان شناخته شده کرد به مانند اورهان میراوغلو  و ... و حتی خود اوجالان نیز در کتابش از تصفیه حساب های درون سازمانی پ.ک.ک یاد می کنند.   منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/am7nx2j

شروع اپراسیون وسیعی بر علیه حزب کارگران کردستان

بنا به اخبار سایت روزنامه گونده م ترکیه نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه پس از تثبیت گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در منطقه دیاربکیر – بینگول اقدام به شروع اپراسیون وسیعی برای انهدام تروریست ها نموده اند.
اخبار اولیه منتشر شده حاکی از شروع عملیات ضدتروریستی نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه در مناطق لیجه، هانی و گنج از توابع شهرهای دیاربکیر و بینگول می باشد. 
در عملیات ضدتروریستی که ساعاتی پیش شروع شده هلیکوپترهای اسکورسکی به همراه تیم های کاماندو و تیمهای ویژه مبارزه با تروریسم به منطقه اعزام شده اند و از زمین و هوا نیروهای نظامی ترکیه در پی تروریستها می باشند.
در تاریخ 31 دسامبر 2012 نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه طی عملیات ضدتروریستی موفقی مسئول سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان را در منطقه را به هلاکت رسانده بودند و در عملیات مذکور 10 تروریست دیگر به هلاکت رسیده بود.
حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) به همراه حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک، شاهین های آزاد کردستان یا تاک و ...سالهاست که در منطقه نقش چماق را بر سر ملتهای منطقه بازی می کنند و تاکنون سبب کشتار هزاران انسان بیگناه و شهروند عادی کشته اند. به عقیده بسیاری از کارشناسان بی طرف منطقه ای و جهانی تعدد گروههای تروریستی و خشونت طلب در جامعه کرد منطقه حاکی از وجود لایه های عمیق فاشیسم در بخشی از جامعه کورد می باشد.  
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/9wp7c5p

۱۰/۲۸/۱۳۹۱

پلیس های بیمارستان هدف جدید حزب کارگران کردستان: 1 شهید

سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) که این روزها به علت مسائل منطقه و جهانی دوران بسیار متزلزلی را سپری می کند در جدیدترین سلسله اقدامات خود به کشتار مامورین پلیس بیمارستانهای ترکیه روی آورده است.
در جدیدترین این کشتارها دیروز یکی از مامورین پلیس ترکیه که در بیمارستان شهر ماردین ترکیه در حال انجام وظیفه بود با حمله تروریستی چندین میلیتان سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان مواجه شده و متاسفانه جان خود را از دست داد.
چنگیز امگیزه ک نام مامور پلیس کشته شده توسط پ.ک.ک می باشد که در اثنای تغییر پست بازرسی به دست تروریستهای پ.ک.ک با شلیک چندین اسلحه کشته شده است.
مامور پلیس شهید شده در جزء نیروهای امنیتی بخش اورژانس بیمارستان دولتی شهر ماردین ترکیه بود که بنا به تصاویر دوربین های مداربسته از سوی 3 میلیتان سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) مورد هدف واقع می شود و در دم جان می سپارد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/a6od6tr

۱۰/۲۷/۱۳۹۱

دده حسن رئیس مافیای کرد در روسیه کشته شد

بر اساس اخبار منتشر شده در سایت روزنامه حریت چاپ ترکیه شخصی به نام Ded Hasan حسن که رئیس مافیای کورد روسیه می باشد طی حمله ای به هلاکت رسیده است. وی یکی از شناخته شده ترین اشخاص مافیای کرد در منطقه و دنیا می باشد که اسناد متعددی نیز در مورد همکاری وی با سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) در مورد تامین و خرید سلاح نیز موجود می باشد.
بر اساس گزارش رسمی منتشر شده از سوی وزیر امور خارجه روسیه نام حقیقی پدر مافیای کرد روسیه Aslan Usoyan با سن 75 ساله می باشد. سوءقصد به جان پدر مافیای کورد در ساعت 12:30 در رستورانی که به وی متعلق داشته صورت گرفته است.
خانواده وی در سال 1937 به اتحاد جماهیر شوروی کوچ کرده و از کوردهای یزیدی مهاجر در ارمنستان بوده اند. اولین جرم وی در 19 سالگی به علت دزدی تحقق یافته و به 5 سال حبس محکوم می گردد. پس از زندگی مافیائی این شخص شروع می گردد و از سال 1966 تا به اکنون بیشتر گروه های مسلح، تروریستی، مافیای مواد مخدر، قاچاق انسان و .. در منطقه قفقاز با شخص مذکور مرتبط بوده اند. 
وی دارای ارتباطات متعددی نیز با سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) نیز می باشد که اوراق مشارکت و ارتباطاط وی با پ.ک.ک توسط ارگانهای امنتیی روسیه منتشر گردیده است. دده حسن برای آخرین بار در سال 2010 در تامین اسلحه برای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان نقشی اصلی را ایفا نموده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/ay2rjj5

۱۰/۲۰/۱۳۹۱

کمک 1 میلیاردی مالکی و ایران به شاخه سوریه ای حزب کارگران کردستان

بر اساس ادعائی که در بسیاری از رسانه های منطقه و جهانی منتشر شده است دولت ایران و نوری المالکی حدود 1 میلیارد دلار و 50 سلاح به شاخه سوریه ای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) که با نام پ.ی.د (حزب دمکراتیک برابری ) فعالیت می کند یاری رسانده اند.
منابع عراقی کمک 1 میلیاردی را از سوی نوری المالکی و 50 کامیون سلاح را از سوی دولت ایران ادعا کرده اند. کمک های تجهیزاتی ایران از سوی مرزهای عراق و با اسکورت نیروهای نظامی حکومت مرکزی عراق راهی سوریه گشته است.
منبع ادعاهای فوق روزنامه 'Basnews' که در شمال عراق منتشر می گردد می باشد.
البته این اولین باری نیست که ادعاهای کمکهای مالی و تجهیزاتی دولت ایران و عراق به بشار اسد و شاخه سوریه ای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) در مدیای منطقه ای و جهانی منتشر می گردد و بیشتر چندین بار چنین خبرهائی منتشر شده است. براساس گفته تحلیل گران هدف دولتهای ایران و مالکی از کمک به شاخه سوریه ای پ.ک.ک عدم همراهی شاخه سوریه ای حزب کارگران کوردستان با مخالفین بشار اسد برای سرنگونی حکومت بعث در سوریه بیان می شود.
منبع ترجمه خبر:
 http://tinyurl.com/bcyn8yr

۱۰/۱۹/۱۳۹۱

درگیری با حزب کارگران کردستان: 12 تروریست به هلاکت رسید، 1 شهید

دیشب گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در حوالی ساعت 20:10 در توابع منطقه چوکورجا از حوالی شهر حکاری ترکیه در پی ورود به منطقه حفاظتی ژاندارمری جهت انجام عملیات تروریستی را داشته اند که با نیروهای نظامی ژاندارمری درگیری سختی شکل می گیرد و نیروهای ترکیه ای موفق به به هلاکت رساندن 12 تروریست می شوند، متاسفانه در این عملیات تروریست 1 گروهبان ترکیه شهید و 2 سرباز دیگر زخمی می شوند.
بر اساس اطلاعات منتشر شده گروهی 100 نفره از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان دیشب با انواع سلاح های دوربرد از جمله راکت انداز، دوشگا، آرپی چی و .. به منطقه حفاظتی ژاندارمری وارد شده و قصد کشتار جدیدی را داشته اند که خوشبختانه با شلیک اولین گلوله از سوی تروریستها در آن واحد نیروهای ترکیه ای با آتش پاسخ داده اند و درگیری شدیدی مابین دو طرف صورت گرفته است، بر اساس اخبار روزنامه یئنی شافاق ترکیه در این حمله تروریستی نیروهای ژاندارمری ترکیه موفق به هلاکت رساندن 12 تروریست گشته اند.
پس از درگیری شدید صبح نیروهای نظامی ترکیه اقدام به جستجوی منطقه و پاک سازی پرداخته اند که با جسد 12 تروریست به هلاکت رسیده مواجه گشته اند. بر اساس تخمین های نظامی چندین تروریست دیگر نیز در عملیات تروریستی زخمی گشته و از طریق رودخانه زاپ گریخته و به شمال عراق منتقل شده اند.
برای دستگیری تروریستها عملیاتی در منطقه آغاز گشته است.
در حالی که دول ترکیه در حال مذاکره با عبدالله اوجالان رهبر پیشین سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) برای کنار گذاشتن سلاح ها می باشد وقوع حمله تروریستی به این سطح نشان از عدم رغبت پ.ک.ک برای کنار گذاشتن سلاح و تداوم کشتار انسانها می باشد. به نظر بسیاری از استراتژیست ها علارغم وجود فضای باز سیاسی در ترکیه و فرصت بیان هر گونه نظرات مخالف تداوم  کشتار، ترور، خشونت طلب، افراطی گری و ... که از سوی سازمانهای تروریستی کردی به مانند پ.ک.ک، تاک و .. بر علیه انسانها صورت می گیرد تنها نشان از بازیچه بودن این سازمان تروریستی در دست قدرت های منطقه ای و جهانی برای سرکوب ملتهای منطقه می باشد. سازمانهای تروریستی کوردی به مانند حزب کارگران کردستان، حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک، شاهین های آزاد کردستان و .. صدها و صدها سازمان دیگر تروریستی تاکنون در منطقه سبب مرگ هزاران انسان بی گناه گشته اند. بسیاری از استراتژیست های پ.ک.ک را به مانند گروههای فاشیست تاریخ مصرف گذشته تعرف می کنند که تنها تفاوتش با دیگر رقبا تنها به علت کرد بودنش می باشد و در اعمال، ایدئولوژی، گفتمان و ... کوچکترین تفاوتی با دیگر گروههای فاشیست ندارد. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/ah9bhns

۱۰/۱۷/۱۳۹۱

تعمیر تلفن موبایل سبب هلاکت 10 عضو حزب کارگران کردستان شد

در تاریخ 10 دسامبر 2012 نیروهای نظامی ترکیه موفق به هلاکت رساندن 10 عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) طی عملیات هدف داری در یک نقطه گشتند، پس از انجام موفقیت آمیز این عملیات ضد تروریستی زوایای مختلف این عملیات مشخص شده است.
بنا به اخبار روزنامه حریت چاپ ترکیه به علت خرابی گوشی موبایل یکی از میلیتانهای حزب کارگران کردستان ناچاراً تروریستها به شهر نزدیک شده و یکی از میلیتانها گوشی موبایل را به تعییمرات موبالی ارائه می دهد، در همین حال نیروهای اطلاعاتی ترکیه از قضیه باخبر شده و قبل از تحویل گوشی به تروریست مذکور اقدام به جاسازی نرم افزار مکان یابی در داخل گوشی تلفن همراه می کنند که خوشبختانه پس از تحویل گوشی و اقدام به رفتن به پناه گاه بیرون شهری نیروهای ژاندارمری همراه با نیروهای کاماندو طی عملیات ویژه ای به مقر تروریستها نزدیک شده و علارغم خواست تسلیم شدن میلیتانهای حزب کارگران کوردستان با آتش جواب نیروهای نظامی ترکیه را می دهند و درگیریی شدیدی در منطقه ایجاد می شود و در نهایت نیروهای نظامی ترکیه به علت محاصره پناه گاه تروریست موفق به هلاکت رساندن 10 تروریست می گردند.
در بین 10 عضو سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان ارتم قارابولوت با کد رمز سازمانی نومان نیز وجود داشته که وی یکی از مسئولین پ.ک.ک در شهر دیاربکیر ترکیه بوده است که به هلاکت رسیده. عملیات موفق آمیز ضد تروریستی فوق پس از چندین روز کار عملیاتی ارگانهای نظامی – امنیتی ترکیه حاصل شده است.      
پس از تثبیت تروریستها در غاری در وهله اول نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه سعی در دستگیری سالم اعضای حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) داشتند که متاسفانه با گشودن آتش از سوی تروریستها درگیری سختی صورت می گیرد و 10 تروریست به هلاکت می رسند. بسیاری از تروریستهای به هلاکت رسیده قبلاً در عملیات های مختلفی شرکت داشته و سبب کشته شدن انسان های متعددی گشته بودند. 
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/az5tzw3

۱۰/۱۶/۱۳۹۱

پ ک ک و گونئی آزربايجان تورک دوشمانچيليغی

اوغوز تورک
پ ک ک (Kurdistan Workers' Party) بيرله‌شيک ميللت‌له‌ر تشکيلاتی٬ اوروپا بيرليگی٬ و بوتون ناتو عضوو اولان اولکه‌له‌ر طرفينده‌ن تروريست تانينير. پ ک ک دونيانين اه‌ن چوخ اينسانليغا٬ اخلاقا٬ و مدنييته دوشمان اولان٬ اه‌لی مين‌له‌ر گناه سيز اينسانين قانينا به‌له‌نه‌ن ترور قورومودور.
پ ک ک ۱۹۷۸ده‌ن بويانا کوردوستانين ايشچی له‌ر پارتيسی اولاراق تانينير٬ آما بو اوزون و قانلی ايلله‌رده نه کورده نه کوردوستانا و نه ده بير تک ايشچييه ياراری دوخونموشدور. چئشيدلی ياساق يوللاردان٬ کورد و تورک اوشاق و گه‌لين‌له‌رينی ره‌هين آماقدان و آوروپانين و بولگه‌نين جوانلارينا هروئين ساتماقدان گه‌ليری بير بيليونا قدر دايانير. 
خاطرله‌تمه‌لی‌ييک کی پ ک ک دونيا پليسی (اينترپل) طرفينده‌ن آراما و گوز آلتيندادير. آشيری کومونيست قوروبو اولاراق يارانان و مارکسيست لنينيست دوشونجه‌له‌رينی گوده‌ن و اوراق- چه‌کيچ بايراقلی ‌پ ک ک, ايلک اونجه‌ده‌ن سووئيت‌له‌ر (روسلار) طرفينده‌ن و سونرا يونان٬ ايران٬ سوريه و ائرمنيستان طرفينده‌ن حمايت اولموشدور.
سووئيت‌له‌ر داغيلاندان سونرا و دونيانين ايديئولوژيک ده‌نگه‌سی مارکسيسم- لنينيسم‌ده‌ن اوزاقلاشديقجا٬ پ ک ک ده, بايراقدان اوراق- چه‌کيجی سالان کيمين ياواش ياواش اوزونو کورد (ايرقچی) ميليتچی‌ليگينه و حتی (گه‌ريجی) ايسلام دينجيليگينه ياناشميشدير.
پ ک ک نه قدر ده رنگ و شيوه دئيشديرسه ده آنجاق سالديرقانليغی و هر تورلو اينسانی و مدنی وارليغا و ده‌يه‌ره دوشمانچيليغی دئيشمه‌مه‌کدير.
تاريخی تورک دوشمانلارينين اه‌لينده قورخو٬ ترور٬ و وحشت يارادان و چاره‌سيز بير قولدورا دونه‌ن پ ک ک٬ آزربايجان و اوزه‌لليکله ده گونئی آزربايجاندا پژاک آدی آلتيندا٬ سوچسوز و ساوونماسيز اهالينی اولدوروب يئرينده‌ن يوردوندان سورمه‌يه چاليشماقداير.
وارليق ضرورتی و فلسفه‌سی ايشچي‌يه و کورد ايشچی سينه و کورد خلقينه ياراردان٬ تورک دوشمانچيليغينا (آنتی تورکيسم) چئوريله‌ن پ ک ک بولگه‌نين اينديکی شرط‌له‌رينده قودوز بير ايت کيمين ساغا سولا سالديراراق٬ منطقه‌ده تشنج و قيرقين يارادير. 
پ ک ک٬ ايسته‌ر ايسته‌مه‌ز روسلارين آزربايجان و اوزه‌لليکله گونئی آزربايجان تورک ميللتينی آنادولو قارداشلاريندان آييرماق آماجيلان و آرادا باشقا بير ميللتی تاريخی تورک توپراقلارا ايته‌له‌يه‌ن سياستينه٬ آشيري ميليتانت و شدت‌جی مزدورلاری اولموشدور.
سون ۳۰ ايلی آشان تورکيه حکومت‌له‌رينين آرد آردا باتی‌يا ياناشی و دوغو اونوتقانليق سياست‌له‌رينين سونوجوندا آنادولو و دوغو تورک و کورد ميللتينين گئچيم و سياسی باخيمسيزليغی دا هر خلق‌له‌رين حقينده‌ن دانيشانين اه‌لينده و بولگه‌ده شرارت يارادان تورک دوشمانلارينا بهانه‌له‌ر وئرميشدير.
پ ک ک‌نی ايداره ائده‌نله‌رين و فعال کادرينين آراسيندا هيچ ده ايشچی‌ده‌ن (کارگر) و ايشچيليک‌ده‌ن خبر يوخدور. هه‌له تورکيه‌نين اينديکی حکومتينين (آچيليم) سياسيتينين باشلانقيچيندان بويانا کوردچولوک بهانه‌سی ده اونلارين اه‌لينده‌ن آلينميشدير. 
ده‌رين اوزگونلوکله دئمه‌ک اولار کی اوز قانلی تاريخينده پ ک ک‌نين هم کورد و هم ده تورک ميللتينه ضرری توخونموشدور و هيچ بير باشاری هيچ بير سويه‌ده پ ک ک (Partiya Karkerên Kurdistan) آدينا يازيلابيلمه‌ز. هابئله دئمه‌ک اولار کی هر قبله‌سينی ايتيره‌ن ترورچو قوروب کيمين پ ک ک ده شاشيرميش٬ ايپينی قيرميش و بولگه‌ده ميللت‌له‌رين باريشدا و ياخچی ياشاماغينا بير مزاحم و انگل کيمين گورونور.
پ ک ک‌نی هر زامان روسلار٬ ارمنی له‌ر و يونان‌ليلار ده‌سته‌کله‌سه ده٬ اوزون سوره‌دير کی ايشقالچی ايران رژيمی بو تروريستی قوروبون اه‌ن اونه‌ملی لوژستيک و مالی يارديمجی‌سيدير. يوزله‌ر سند و به‌لگه پ ک ک‌نين ايران‌ين اه‌لينده تورک ‌دوشمانليغي ايچين قوللانيلان بير ماشا اولدوغونو اثبات ائدير.
پ ک ک روسلارين پيلانلاديغی و ايران- فارس حاکميتينين اويقولاديغی و تورکيه دولتينين غافل قالديغی ٬گونئي آزربايجان‌ين باتی‌سيندا آزربايجان تورکونون و تورکيه تورک ميلله‌تينين آراسيندا بير ملت دوواری چه‌کيلمه‌سينين نظامی اه‌لی اولموشدور.
گونئي آزربايجان تورکو اوز مييلی حرکتينده ايران دوليتينين اويناديغی تورکسوزله‌شديرمه و آزربايجان‌سيزلاشديرما سياست‌له‌رينی سه‌زمه‌لی و آزربايجان توپراقلاريندا و اوزه‌لليکله ده باتی بولگه‌له‌رينده کورد ياييمجيليغينا يول وئرمه‌سينله‌ر. پ ک ک تروريست‌له‌رينين قارشيسيندا سيلاحلانيب آنا يوردوموز آزريايجان‌دان و تورکلوک‌ده‌ن دفاع ائتسين‌له‌ر. 
سايقيلاريملا
2013
اومود امورمولو: البته رادیکال کورد حرکه تی یانلیز پ.ک.ک یاراندیقدان اولمامیش و 100 ایلله ر اونجه بولگه ده تورک کیملیینه قارشی چئشیدلی کورد فتنه له ری اولموشدور. 

۱۰/۱۵/۱۳۹۱

بمباران کمپ های حزب کارگران کردستان در شمال عراق

بنا به اخبار روزنامه یئنی شافاق ترکیه و بر اساس اطلاعیه رسمی منتشر شده از سوی ارتش ترکیه حدود 12 هواپیمای جنگده نوع F-16 ترکیه اقدام به بمباران کمپهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در شمال عراق نموده اند.
اطلاعات منتشر شده حاکی از هدف واقع شدن کمپ های زاپ و قندیل که جزء مهمترین پایگاه های پ.ک.ک در شمال عراق می باشد صورت گرفته است.
هواپیماهای جنگنده F-16 ترکیه از طریق فرودگاه نظامی شهر دیاربکیر عازم شمال عراق گشته و با موفقیت اهداف تثبیت شده را منهدم نموده اند.
بمباران کمپ های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان پس از تثبیت تحرکات مشکوک پ.ک.ک در شمال عراق که توسط هواپیماهای بدون سرنشین (هرون) مشخص شده صورت گرفته است.
گروه مسلح و رادیکال حزب کارگران کوردستان بیش از 30 سال می باشد که به ترور و کشتار انسان ها در ترکیه دست می زند و بر اساس آمار رسمی سبب کشته شدن 30.000 شهروند ترکیه که اکثراً نظامی و هزاران غیرنظامی بوده اند گشته است، در بین قربانیان این سازمان خشونت طلب و فاناتیک کورد صدها کودک خردسال نیز جای گرفته اند.   
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/b298fy5

۱۰/۱۴/۱۳۹۱

منابع مادی حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک

اورمولو – از مقاله سئدات لاچین اه ر در روزنامه استار چاپ ترکیه 
بسیاری از انسانها با فرض اینکه بعضی از عملیات های تروریستی با هزینه اندکی قابل انجام می باشد وجودمنابع عظیم مادی برای سازمان های تروریستی را نمی توانند تصور کنند. در حالیکه سازمان های تروریستی الخصوص به مانند حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) که علاوه بر داشتن صدها میلیتان دارای شبکه وسیع تلویزیون ماهواره ای، سایت و ... برای پروپاگاندا سازی می باشد وجود منابع عظیم مادی جزئی از تعریف پ.ک.ک محسوب می شود.
آمارهای تحقیقی غیررسمی از لازومه وجود حداقل 1 میلیارد دلار برای تداوم حیات ننگین و سیاه سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان حکایت دارد. در کنار نیازهای مادی نظیر 1 میلیارد دلار سازمانهای تروریستی به مانند محزب کارگران کوردستان به علت بافتشان و لازمه تداومشان منابع مادی وسیعی از تجارت انواع مواد مخدر، تجارت انسان، تجارت اسلحه، قاچاق و  ... را می طلبند که این حجم عظیم منابع مادی نه در زیرساتهای کشتار انسانها و انجام عملیاتهای تروریستی بلکه برای پروپاگانداسازی، کردستانیزه کردن منطقه، تاریخ سازی، نژادپرستی کوردی، ترویج خشونت طلبی، فاناتیسم دینی کردی (در پ.ک.ک تبلیغ زرتشتیت و ..) و ... بکار برده میشود. 
بیشتر منابع مادی سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان به ترتیب در موارد زیر خرج می شود:
خرید سلاح، خرید مواد منفجره، هزینه عملیات های تروریستی، حمل و نقل، لوجستیک، ارتباطات، انبار، کمپ، خورد و خوراک، کمک مادی به نیروهای داخل شهری، لباس، آموزش میلیتان، هزینه های رهبران، هزینه های سازمانی و ...
حتی در بعضی از سازمانهای تروریستی به مانند Irish Republican Army یا ارتش جمهوری خواه ایرلند هزینه ای نیز به هر یک از میلیتانها به عنوان ماهیانه اختصاص داده می شود. در سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) حق ماهیانه به میلیتانها پرداخت نمی شود ولی در عوض به خانواده میلیتانهائی که در مبارزات به هلاکت می رسند هزینه مادی از سوی زیرساختهای پ.ک.ک در شهرها اختصاص داده میشود، برای مثال منابع متعددی از حزب صلح و دمکراسی و شهرداری های منتخب از این حزب به خانواده های تروریستهای با عناوین مختلف اختصاص داده شده است. در دیگر سو در دنیا هیچ سازمان تروریستی به مانند حزب کارگران کردستان دارای این حجم از تلویزیون ماهواره ای نمی باشد، طبیعتاً هزینه این کانال های ماهواره ای میلیاردها دلار می باشد که از راه های یاد شده تامین می گردد.
منابع مادی و فاینانس
منابع مادی سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان نیز متفاوت می باشد. از جمله می توان به منابعی نظیر کمک های مادی از دیگر کشورهائی که خصومتی با ترکیه دارند، خراج از اصناف و سرمایه دارانی که در مناطق کردنشین فعالیت می کنند، کمک های مادی از کوردهای خارج و داخل که سمپاتی به ترور و خشونت دارند و .. تامین می گردد. در کنار موارد یاد شده یکی از مهمترین منابع مادی و فاینانس سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان انواع قاچاق، ترانزیت و تجارت مواد مخدر می باشد. بنا به گزارشات ارگانهای مبارزه با مواد مخدر جهانی پ.ک.ک دارای هزاران المان از جغرافیای خاورمیانه گرفته تا اروپا برای تجارت، ترانزیت و حمل و نقل انواع مواد مخدر و دیگر تجارت های غیرقانونی را دارا می باشد. مهمترین مرزهای این ترانیزیت ترکیه، ایران، سوریه، عراق می باشند.
در سالهای گذشته افزایش بسیار قابل توجهی در قاچاق سیگار و مشروبات الکلی مشاهده شده است که بسیاری از المانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) نیز در سطح وسیع در ترانزیت این موضوعات نقشی اساسی ایفا کرده اند، در کنار این موارد پ.ک.ک از تمامی قاچاقچیان سیگار، مشروبات الکلی و ...حقی به عنوان خراج یا مالیات عبور و مرور از مرزها را نیز دریافت می کند. بنا به گزارشات سازمانهیا مبارزه با مواد مخدر ترکیه سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در مرزهای کشورهای ترکیه ، ایران، سوریه و عراق اهالی کرد منطقه را به قاچاق تشویق می کند تا هم از نظر مادی خود و گروههای قاچاقچی را تامین مادی کند هم در راه سیاست های کوردستانیزه کردن منطقه و ایجاد رعب و وحشتی که دولت های در راه مبارزه با قاچاق تحقق می دهند نیز دیگر ملل منقه سهم خود را دریافت کنند.
در کنار تجارت و ترانزیت انواع مخدر یکی دیگر از منابع فاینانس پ.ک.ک تجارت و قاچاق انسان به اروپا می باشد. بسیاری از مهاجرین غیرقانونی پس از قاچاق به کشور مربوطه توسط المانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) مقداری از درآمد ماهیانه خود را به پ.ک.ک می رسانند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/baymvlj

۱۰/۱۳/۱۳۹۱

بمباران کمپ های حزب کارگران کردستان در شمال عراق: 46 تروریست به هلاکت رسید

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط سایت روزنامه حریت ترکیه نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه طی عملیاتی موفق به بمباران حدود 20 هدف از جمله کمپ های سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در شمال عراق نموده اند و پیش بینی های اطلاعاتی اولیه حاکی از به هلاکت رسیدن 46 تروریست می باشد.
علاوه بر بمباران کمپ های سازمان تروریستی پ.ک.ک درشمال عراق اهداف متعددی در مرز ترکیه – عراق نیز مورد هدف هواپیماهای جنگنده و تیم های کاماندوی ترکیه واقع شده اند، بسیاری از عملیات های تروریستی که طی چندماهه گذشته در نقاط مرزی ترکیه صورت می گرفته از میلیتانهای حزب کارگران کردستان واقع درهمین کمپ ها تحقق یافته است.
در بمباران کمپهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در شمال عراق حدود 68 هدف از جمله پناه گاه، انبار مهمات و ..نیز با خاک یکسان شده است. هواپیماهائی که کمپ های پ.ک.ک را مورد هدف قرار داده اند از پایگاه نظامی شهر حکاری ترکیه به آسمان برخواسته اند و با موفقیت اهداف خود را ساقط نموده اند.
بر اساس اخبار روزنامه حریت چاپ ترکیه در این عملیات ضد تروریستی 46 تروریست به هلاکت رسیده و 22 تروریست دیگر موفق به فرار گردیده اند که تیم های کاماندوی موجود در نقاط مرزی ترکیه نیز پیگیر تروریستهای فراری می باشند. 
سازمان تروریستی پ.ک.ک که با بحران ایدئولوژیک مواجه شده و دوران بیماری را می گذراند تنها طی هفته گذشته 18 میلیتان از اعضایش تسلیم نیروهای امنیتی ترکیه برای بهره برداری از فانون عفو ترکیه گردیده اند و فرارها همچنان ادامه دارد.
حزب کارگران کردستان به علاوه دیگر گروههای مسلح و تروریست کورد موجود در منطقه نقش القاعده و طالبان کردی را برای ملل منطقه بازی می کنند و تاکنون سبب مرگ هزاران انسان بی گناه گشته اند.  
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/b7ct4w4

۱۰/۱۲/۱۳۹۱

درگیری با حزب کارگران کردستان: 10 تروریست به هلاکت رسید

بر اساس اخبار سایت روزنامه جمهوریت ترکیه نیروهای نظامی – امنیتی ترکیه درگیری با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در شهر دیاربکیر ترکیه و منطقه لیجه داشته اند که نیروهای نظامی ترکیه ای موفق به هلاکت رساندن 10 تروریست گشته اند.
مصطفی توپراق استاندار شهر دیاربکیر ترکیه طی بیانیه ای رسمی خبر به هلاکت رسیدن 10 تروریست را منتشر و تائید کرد.
درگیری با تروریستها در روستاهای بیرلیک و شنلیک صورت گرفته است، عملیات نیروهای نظامی ترکیه پس از اطلاع از انجام عملیات تروریستی صورت گرفته اس و نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه در ساعت 06:00 طی عملیات مشترکی به پناه گاههای تروریستها حمله نموده اند که علاراغم خواست تسلیم شدن از سوی نیروهای نظامی ترکیه اعضای پ.ک.ک اقدام به گشودن آتش نموده اند که درگیری نیز صورت گرفته است. 
درگیری با تروریستها تا سعت 18:00 ادامه داشته و پس از به هلاکت رسیدن 10 تروریست باقی اعضای پ.ک.ک به مانند همیشه فرار نموده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/by5wo9h
حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک، حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک، تاک، ه.پ.گ، پ.ی.د، شاهین های آزاد کردستان و جزء صدها سازمان و گروهک تروریستی  کرد موجود در منطقه هستند که سالهاست دست به کشتار ملت های منطقه می زنند.