۸/۱۸/۱۳۹۱

توافق دولت ایران با حزب کارگران کردستان و دولت عراق

منابع محلی عراق ادعاهائی که مبنی بر دیدار نوری المالکی نخست وزیر عراق با رهبران حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) را در مدیای منطقه – جهانی منتشر شده بود را تائید کردند. منابع محلی عراق اخبار موثقی از دیدار دوجانبه نوری المالکی با سرکرده گان سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان را منتشر ساختند.
بر اساس اخبار منتشر شده منابع عراقی نوری المالکی با رهبران سازمان تروریستی اتحادیه جوامع کردستان یا ک.ج.ک که جمیل باییک و مصطفی قاراسو باشند در بغداد دیداری داشته است.
دیدار نوری المالکی با اعضای بلندپایه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان با خبرداری جلال طالبانی رئیس جمهور عراق صورت گرفته است. از نکته قابل تامل این دیدار می توان از ارگانیزاسیون این دیدار که از سوی مقامات سیاسی ایران صورت گرفته است نام برد. هدف دولت ایران جلب حمایت سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان برای حمایت از حزب بعث در سوریه و بشار اسد بیان گردیده است.
اخبار درز کرده حاکی از درخواست سلاح، منابع فاینانس و انواع مهمات از سوی پ.ک.ک از نخت وزیر عراق می باشد که این خواست حزب کارگران کوردستان با چراغ سبز نوری المالکی مواجه شده است.
در دیدار نوری المالکی و اعضای بلند پایه سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان نزدیکی ترکیه با حکومت خودمختار شمال عراق نیز مورد تحلیل و بررسی واقع شده و برای توقف کمک مسعود بارزانی به پناهندگان سوری برنامه ریزیهائی برای تحقق صورت گرفته است.
پس از تحقق این دیدار منابع اطلاعاتی خبر ورود صدها میلیتان پ.ک.ک برای یاری رساندن به حکومت بشار اسد و حزب بعث برای مبارزه با ارتش آزاد سوریه را تائید کرده اند. سیگنالهای این توافق چند روز پیش در خبری که مبنی بر کشتار و گروگانگیری چندین عضو ارتش آزاد سوریه توسط میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در حلب اتفاق افتاده بود که در منابع خبری دنیا منتشر گردید به خوبی مشاهده گردید. در درگیری که مابین حزب کارگران کردستان در حلب و ارتش آزاد سوریه شکل گرفت حزب کارگران کوردستان با تله گذاری موفق به کشتار بیش از 20 عضو ارتش آزاد سوریه گشت.
در دیگر سو اخباری که مبنی بر طرح ریزی ترور مسعور بارزانی نیز در مدیای منتشر شده بود دقیقاً پس از دیدار و توافق نوری المالکی، ایران و حزب کارگران کردستان منتشر گردیده که خود دارای سوالات عدیده ای می باشد. 
منبع ترجمه مقاله:
CENTER FOR EURASIAN STUDIES
TURKMENELI COOPERATION AND CULTURAL FOUNDATION
http://tinyurl.com/bgf4zyc 

بیش از 716 عضو حزب کارگران کردستان به هلاکت رسیده است

بر اساس آمار رسمی اعلام شده توسط نیروهای مسلح ترکیه با توجه به عملیاتهای ضد تروریستی که بر علیه میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) از اول سال 2012 صورت گرفته است نیروهای نظامی ترکیه موفق به هلاکت رساندن بیش از 716 تروریست گشته اند.
بر اساس ارقام منتشر شده در درگیریهای دوطرفه مابین نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه و میلیتانهای حزب کارگران کردستان طی ماه اکتبر سال 2012 بیش از 75 تروریست به هلاکت رسیده است. از ژانویه 2012 تا 31 اکتبر 2012 بیش از 716 تروریست به هلاکت رسیده است. 
طی دوره مذکور 496 تروریست به هلاکت رسیده، 21 تروریست زخمی، 44 تروریست دستگیر و 155 تروریست دیگر نیز تسلیم نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه گشته اند.
در سال 2012 مبارزه ترکیه با سازمانهای تروریستی کرد منجربه هلاکت رسیدن 431 تروریست، در سال 2012 به 694 و در سال 2012 همانطور که در متن خبر آمده بیش از 716 تاکنون به هلاکت رسیده اند. در سال 2010 نیروهای نظامی ترکیه 13 عملیات ضد تروریستی متوسط ، در سال 2011 با توجه به آمار 2 عملیات ضد تروریستی بزرگ و 38 عملیات ضد تروریستی متوسط از سوی نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه بر علیه انواع سازمانهای تروریستی به مانند حزب کارگران کردستان، شاهین های آزاد کردستان و دیگر گروههای رادیکال و خشونت طلب و... کورد به وقوع پیوسته است.
نیروهای نظامی ترکیه در سال 2012 نیز 6 عملیات بزرگ و 19 عملیات کوچک ضد تروریستی محقق ساخته اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/ajjo63s