۷/۲۷/۱۳۹۱

حزب کارگران کردستان خط لوله گاز ایران به ترکیه را منفجر ساخت: 28 زخمی

گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) با منفجر کردن قسمتی از خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه در مسیر آغری و منطقه Eleşkirt سبب زخمی شدن 28 سرباز ترکیه که در حال برقراری امنیت خط لوله بودند گشت.
بر اساس اخبار منتشر شده در سایت روزنامه استار چاپ ترکیه و گزارشات استاندار شهر آغری تمامی سربازان به بیمارستانهای مناطق نزدیک شهر فوق منتقل گشته اند. نظامیان ترکیه به علت انفجار شدید دارای جراحات های متعددی گشته اند. 3 سرباز نیز دارای سوختگی شده است. خوشبختانه در این عملیات تروریستی کشته ای موجود نمی باشد.
بنا به اخبار اولیه منتشر شده میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) با استفاده از بمب های کنترل از راه دور سبب انفجار مهیبی در خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه گشته اند. پس از انفجار تروریستی نیروهای آتش نشانی به منطقه اعزام گشته اند و اتش را خاموش کرده اند، به علت خاساراتی که از انفجار در خط لوله ایجاد شده اکنون انتقال گاز به ترکیه متوقف گردیده است.
این اولین باری نیست که سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) اقدام به بمب گذاری در خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه را تحقق می سازد و 1 ماه پیش دقیقاً در منطقه ای مشابه سبب انفجار دیگری گشته بود.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/8zxandd

درگیری با حزب کارگران کردستان: 15 تروریست به هلاکت رسید

پس از حمله تروریستی که توسط حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) صورت گرفته و سبب کشته شدن 3 سرباز ترکیه در منطقه چوکورجا از توابع شهر حکاری ترکیه شد نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه عملیات وسیعی را برای دستگیری اعضای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در منطقه شروع کردند که امروز در دگیری های صورت گرفته نیروهای نظامی ترکیه از به هلاکت رسیدن 15 تروریست خبر دادند.
شب گذشته دسته ای چند نفره از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان در منطقه مذکور نسبه پاسگاه ایشیقلی عملیات تروریستی را تحقق ساخته بودند که متاسفانه سبب کشته شدن 3 سرباز ترکیه گشته بود، در همان لحظه بر اثر پاسخ درجای نیروهای نظامی ترکیه 3 تروریست نیز به هلاکت رسیده بود، پس از این حمله تروریستی با حمایت نیروی هوائی ترکیه در منطقه عملیات وسیعی برای پاک سازی تروریستها صورت گرفته که امرزو خبر به هلاکت رسیدن 15 تروریست عضو حزب کارگران کردستان درمدیای ترکیه منتشر شد.
در عملیات 13 مخفیگاه حزب کارگران کوردستان نابود گشت
در حین پاک سازی منطقه از وجود اعضای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) بیش از 13 مخفیگاه عمده پ.ک.ک نیز در نواحی مختلف توسط نیروهای نظامی ترکیه به کلی نابود گشت. 
در اکثر مخفیگاه هایی حزب کارگران کردستان ملزومات بسیاری همراه با انواع سلاح، بمب های دست ساز، اسلحه و ....کشف و ضبط گردید.
تداوم عملیات در کوه های کیلیس ترکیه
نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه اکنون برای پاک سازی کوه های کیلیس ترکیه به مبارزه با سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان پرداخته اند، هلیکوپترها کامانادوهای ترکیه را به مسیرهای صعب العبور منتقل داده و کاماندوهای ترکیه در حال پاک سازی کوه کیلیس از تروریستهای عضو حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) می باشند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/935dg7w