۵/۱۷/۱۳۹۱

بشار اسد و تامین سلاح برای حزب کارگران کردستان

بر اساس ادعائی که از سوی روزنامه استار چاپ ترکیه منتشر شده است شخص بشار اسد و زیرمجموعه بروکرات وی تعلیمات متعددی را در جهت تامین سلاح برای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) داده اند. بیشتر این تعلیمات از سوی المخابارت (سازمان اطلاعاتی سوریه) محقق شده است. سازمان اطلاعاتی سوریه پس از حکم بشار اسد مبنی بر حمایت همه جانبه از حزب کارگران کردستان اقدام به تامین 70 راکت انداز و چند پدافند و دوشگا نموده است.
سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان که در عملیات تروریستی حمله به 3 پاسگاه چوکورجای ترکیه از راکت انداز نوع RPG-7 استفاده نموده و سبب کشته شدن 6 سرباز و 2 نگهبان روستای ترکیه شده بود از سوی تروریستهائی که از کمپ های متینا واقع در عراق وارد ترکیه شده و عملیات تروریستی را محقق ساخته بودند صورت گرفته است، بر اساس اخباری که روزنامه صباح ترکیه منتشر کرده است بیشتر تروریستهای شرکت کننده در این عملیات از تروریستهای سوریه ای حزب کارگران کردستان بوده اند. 
وجود تروریستهای متعدد سوریه ای در عملیاتهای تروریستی بر علیه ترکیه در اذهان عمومی دنیا تنها بیان کننده حمایت جامع و کامل بشار اسد و حزب بعث از سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) می باشد. 
علارغم حمابت همه جانبه بشار اسد از حزب پ.ی.د (شاخه سوریه ای پ.ک.ک) در دیگر جبهه بشار اسد در تامین مهمات و سلاح های سنگین برای حزب کارگران کردستان نقشی اساسی را ایفا می کند. بشار اسد برای به منجلاب کشیدن ترکیه نیز چندین منطقه سوریه را به میلیتانهای مسلح حزب پ.ی.د / پ.ک.ک واگذار کرده است.
بر اساس منابع اطلاعاتی حزب کارگران کوردستان در شهرهای آفرین و عین العرب چندین انبار مهمات را تدارک دیده است و در بسیاری از حملات تروریستی بر علیه ترکیه از این انبار مهمات بهره می جوید.
منبع ترجمه مقاله:
http://tinyurl.com/cn7ozys

آیا ایران از حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) حمایت می کند؟

حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) طی روزهای گذشته عملیات های تروریستی متعددی را در مانطق شیمدینلی ترکیه داشته است. بسیاری از این عملیات ها بدون حساب کتاب بوده و گوئی میلیتانهای حزب کارگران کردستان قصد کشتن خود را با استفاده از عملیات انتهاری دارند. تمامی این موارد را نمی توان تنها به حزب کارگران کوردستان خلاصه کرد، شاید بعضی از دولتها با استفاده از ابزاری پ.ک.ک قصد شروع جنگی را با ترکیه در سر می پرورانند. هدف این دولتها مشخص هست: 1- ایستادن و درجا زدن ترکیه در منطقه 2- شروع بهاری دیگر در ترکیه که این دولتها آن را "بهار کردی" می نامند.
اگر سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان بتواند در مناطق شیمدینلی، حکاری، چوکورجا، یوکسک اووا دولت ترکیه را با مشکل مواجه ساخته و قدم های اولیه یک حرکت مردمی را بنا نهد، بیمارستانها بسته شده، تجارت فلج میشود و اگر تمامی کنترل منطقه فوق به دست پ.ک.ک بیافتد پس از شمال عراق، شمال سوریه نوبت به ترکیه می رسد. در صورت تحقق این موضوعات هم به ترکیه درس خوبی داده می شود و هم پس از خم شدن کمر ترکیه تا سالها نمی تواند در تعادل و اوضاع خاورمیانه  حرفی برای گفتن داشته باشد.
حساب بزرگتر شده است، اکنون نیز در ادامه این حساب اصرار دارند... بسیار خوب، صاحب بازی کیست؟
در پشت پرده اتفاقات و برنامه ریزیهای فوق چه دولتی قرار دارد؟
بدون شک در پشت پرده لیست مذکور سوریه قرار دارد. بشار اسد در ازای حمایتی که ترکیه از مخالفین وی انجام داده و می دهد وی نیز به حمایت از سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) و شاخه سوریه ای آن پ.ی.د پرادخته است. ولی به نظرم بازیگر اصلی افزایش عملیات های تروریستی حزب کارگران کردستان ایران می باشد.
ایران پس از خروج نیروهای امریکائی در عراق می تواند جغرافیائی شیعه ای تا لبنان را در حرکت عمل خود داشته باشد. دولت ایران مسئله سقوط بشار اسد را مسئله زیست و مرگ معنا می کند. دولتمردان ایران فکر می کنند که پس از سقوط اسد نوبت ایران خواهد شد. مسئولین ایران برای اینکه "بهار ایران" را تجربه نکنند از هر فرصتی استفاده می کنند.
متاسفانه دولت ایران برای حفاظت از خود ترکیه را به درون آتش می اندازد. تمامی حسابهای فوق بر اساس دوری ترکیه از عراق و سوریه بنا نهاده شده است. مالکی که شخصیتی تماماً ایران محور می باشد ترکیه را دشمن خود می پندارد. در سوریه نیز میلیتانهای ایرانی و لبنانی برای تداوم بشار اسد و رژیم بعث از هیچ کوشش دریغ نمی ورزند. ایران در سوریه در فکر ایجاد جبهه ای بر علیه ترکیه می باشد.
مسئولین دولت ایران بهترین ابزار برای دور کردن ترکیه از منطقه را استفاده از کارت کوردهای داخل ترکیه و سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) می بینند. در روزهای گذشته آب روانی مابین تهران و قندیل جاری می باشد. میلیتانهای حزب کارگران کوردستان طی ماههای گذشته مرزهای ایران را به مانند خاک های خودی پنداشته و استفاده می کنند. حملات تروریستی شیمدینلی و چوکورجا نیز دقیقاً از همان نقاط شمل گرفته است.
در دیگر سو پایه گذاری یک دولت بر اساس سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان در ترکیه بکار اسرائیل نیز می آید. اسرایئل به تقسیم شدن سوریه به چند دولت کوچک، استقلال دولت کرد شمال عراق و ایجاد دولتی بر مبنای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان را در راستای منافع خود ارزیابی می کند. نکته تامل برانگیز هر دو دولت اسرائیل و ایران وجود اعتماد به نفس فراوان در استفاده از همین کارت کورد بر لیه هر دوی این دولتها می باشد.
کدام ایران؟
در کنار این مسئله لیست احتیاجات ایران به ترکیه بسیار بیشتر از این موارد می باشد. وجود تجارت میلیارد دلاری مابین ترکیه و ایران برای زنده نگه داشتن دولت ایران شرط اساسی می باشد. در دیگر سو در مجامع بین المللی نیز سیاست ملایم ترکیه در قبال ایران به کار دولت ایران می آید. ایران در سایه سیاستهای هسته ای خود را پیش می برد. با توجه به این موارد با تعداد زیادی ایران مواجهیم.
در تهران دو جبهه وجود دارد، یکی تا حدودی رفتاری دیپلماتیک  دارد ولی جبهه دیگری سعی در برهم زدن روابط مابین ترکیه وایران می باشد. ولی جبهه سوم و پرقدرتی نیز در تهران وجود دارد که بدون کوچکترین صدائی از شیمدینلی، حکاری، یوکسک اووا وارد شده و تا به سوریه ادامه می یابد.
منبع ترجمه مقاله: روزنامه استار چاپ ترکیه ،به قلم سئدات لاچین اه ر
http://tinyurl.com/caxbxfy

بشار اسد و تاکتیک استفاده از حزب کارگران کردستان

سخنگوی شورای انقلاب حموص سوریه که طی 1 ماه گذشته در ترکیه قرار دارد در جدیدترین اظهار نظرها در مورد سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) مطالب تامل برانگیزی را از رابطه مابین حزب کارگران کردستان و بشار اسد بازگو ساخت.
بر اساس گفته های خالد ابو صالح بشار اسد در جدیدترین اقدام حمایتی خود از سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان اقدام به آزاد سازی 1.200 مییلتان پ.ک.ک که به انواع جرمهای سیاسی در زندان بوده اند پرداخته است، اکثر میلیتانهای دستگیر شده پ.ک.ک پس از توافق و امضاء تفاهم نامه آدانا در سال 1998 توسط بشار اسد دستیگر شده اند. در دیگر سو بر اساس ادعای وی نزدیک به 3000 زندانی دیگر نیز که در زندانهای مناطق شمالی سوریه قرار داشتند با فرار به میلیتانهای حزب کارگران کردستان پیوسته اند. زندانیان آزاد شده از سوی بشار اسد و سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) به عنوان حافظ امنیتی 3 منطقه انتخاب شده اند. بیشتر مجرمان آزاد شده در مناطق آفرین و دریک دوش به دوش نیروهای مسلح حزب پ.ی.د(شاخه سوریه ای پ.ک.ک) در حال کنترل منطقه اند. 
با توجه به گفته وی شواری انقلاب سوریه علارغم درگیریهای شدید در حلب و شام با نیروهای مسلح بشار اسد در حال پیگیری و رصد اتفاقات افتاده شده در مناطق کردنشین سوریه می باشد. او سخنان ارتش آزاد سوریه را در مورد برخورد با شکل گیری هرگونه تهدید بر علیه امنیت ملی ترکیه را نیز دوباره تکرار کرد. او در مورد کوردهای سوریه ای چنین گفت:
بشار اسد و رژیم بعث با آزادی که به مناطق کردنشین داده است سعی در استفاده ابزاری از کردها و جلوگیری از پیوستن کوردهای سوریه ای به انقلابیون دارد. هدف دیگر بشار اسد پیغام به ترکان و اعراب ساکن این مناطق می باشد، که گوئی پس از سقوط بشار اسد ترکان و اعراب که تعداد آنها کمتر از کوردها نیست ملزوم و مجبور به زندگی در مناطق تحت کنترل کردها خواهند بود. عمل بشار اسد نوعی بازی با کارت کردها می باشد.
منبع ترجمه مقاله:
http://tinyurl.com/buhz2zh