۵/۱۲/۱۳۹۱

حمله تروریستی حزب کارگران کردستان: 1 شهید، 13 زخمی

بر اساس اخباری که سایت روزنامه حریت چاپ ترکیه منتشر کرده است دیروز گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) حمله تروریستی را به ژاندارمری منطقه اروح از توابع شهر سیرت محقق ساخته اند. 
حمله تروریستی حزب کارگران کردستان در هنگام افطار و در ساعت 19:30 صورت گرفته و متاسفانه سبب کشته شدن 1 سرباز و زخمی شدن  13 سرباز دیگر شده است.
بر اساس گفته های رسمی استانداری شهر سیرت ترکیه 5 سرباز مجروح به بیمارستان دولتی شهر سیرت منتقل شده و 2 سرباز دیگر با استفاده از هلیکوپتر به بمارستان شهر دیاربکیر ترکیه منتقل گشته اند.
گروه دومی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان در همان دقایق حمله تروریست دیگری را در منطقه پرواری صورت داده اند. این حمله تروریستی با استفاده از سلاح های دوربرد صورت گرفته است. خوشبختانه با پاسخگوئی سریع آتش از سوی نظامیان ترکیه در این حمله تروریستی خسارت جانی وجود نداشته است. 
برای دستگیری میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در منطقه عملیات وسیعی آغاز شده است.   
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/ccvwd49
تله انفجاری حزب کارگران کوردستان در شهر ماردین ترکیه
تله انفجاری سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در شهر ماردین ترکیه با استفاده از کنترل از راه دور منجر شد. خوشبختانه این حادثه تروریست تلفات جانی به همراه نداشت. نیروهای نظامی ترکیه پس از انفجار عملیات وسیعی را در منطه برای دستگیری تروریستها آغاز نموده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/ctlo3j5
اعضای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان به روستاها وارد شدند
بر اساس اخباری که سایت روزنامه استار چاپ ترکیه منتشر کرده است  پس از درگیری های شدید در نواحی مرزی شیمدینلی ترکیه گروهی از تروریستهای مسلح حزب کارگران کردستان به دو روستای نزدیک به محل گریخته اند. درگیریهای شدید مابین تروریستهای حزب کارگران کوردستان / حزب حیات آزاد کردستان و نیروهای نظامی ترکیه 12 روز می باشد که ادامه دارد. بر اساس ارقام غیر رسمی تاکنون 60 تروریست از اعضای این دو حزب رادیکال و خشونت طلب به هلاکت رسیده اند.
نکته قابل تامل در این درگیرهای وجود تروریستها عضو حزب حیات آزاد کردستان یا پژاک در درگیریها می باشد. بر اساس ادعائی که از سوی ارگانهای امنیتی و اطلاعاتی ترکیه منتشر شده است طی چند روز گذشته 100 تروریست عضو حزب حیات آزاد کردستان (PKK) نیز در عملیات های پ.ک.ک پیوسته و اشتراک داشته اند. تروریستها عضو پژاک از طریق کمپ حاکورک و کمپ شهیدان واقع در ایران به منطقه اعزام شده اند.
عملیات همچنان در منطقه ادامه دارد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cogveks
حمله تروریستی حزب کارگران کردستان به خانه های مسکونی در شیمدنلی ترکیه
گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در جدیدترین اقدامات تروریستی خود حمله ای را به خانه های نظامیان در شهر حکاری و منطقه شیمدینلی ترکیه متوجه ساخته اند. خوشبختانه در این حمله تروریستی خسارت جانی به هیچ یک از اعضای خانه های مسکونی وارد نشده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cqfxvaj

جایگیری 500 عضو حزب کارگران کردستان در مرزهای ایران

سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) برای نجات و کمک به 200 تروریست محصور شده در محاصره نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه در شیمیدنلی ترکیه 500 تروریست دیگر را به همراهه انبوه در کنار مرزهای ایران جای داده است. 
پس از آنکه گروهی 200-300 نفره از میلیتانهای مسلح سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان برای انجام عملیات تروریستی بزرگی اقدام به نزدیک شدن به مناطق مرزی ترکیه از طریق شیمیدنلی نمودند با مشاهده و تثبیت به موقع تروریستها توسط هواپیماهای بدون سرنشین ترکیه ای (هرون) نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه اقدام به اجرای عملیات ضد تروریستی بر علیه پ.ک.ک در منطقه نمودند که خوشبختانه موفق به هلاکت نزدیک به 50 تروریست شده اند. درگیریهای شدیدی در مطنقه شیمدینلی در نقطه صفر مرزی ترکیه و عراق طی 10 روز گذشته ادامه داشته است و متاسفانه 2 سرباز ترکیه نیز در این درگیریهای کشته شده اند.
نکته قابل توجهی که توسط هواپیماهای بدون سرنشین و ارگانهای امنیتی تثبیت شده است جای گری گروهی از تروریستهای حزب کارگران کوردستان (PKK) در مرزهای ایران و در منطقه شهیدان می باشد، گروه تروریستی مذکور بیش از 500 تروریست بوده و دارای سلاح های سنگین همراه با مهمات بیشمار تثبیت شده است. 
گروهی از کارشناسان استراتژیست و آکادمیسین ها احتمال همکاری و حمایت ایران را از سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان به علت همکاری ترکیه  با مخالفین بشار اسد دور از تصور نداسنته اند، به نظر آنان چون ایران طی سالهای گذشته چندین بار حامی حزب کارگران کوردستان بوده است و از این سازمان تروریستی به عنوان ابزار و اهرمی  برای فشار بر ترکیه استفاده نموده است همکاری با پ.ک.ک در موقعیت کنونی دور از ذهن نیست.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cds4q2s
ضربه دیگری بر منابع مالی حزب کارگران کردستان یا پ.ک.ک
نیروهای امنیتی همراه با ارگان مبارزه با مواد مخدر ترکیه طی روزهای گذشته موفق به کشف 4 تن انواع مواد مخدر منتصب به سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در شهر دیاربکیر ترکیه شده اند. 
مزارع کشت انواع مواد مخدر در روستاهای لیجه، هازرو، کوجا کوی، فیس اوواسی و .. بوده اند که سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در این مناطق حضوری فعال دارد.
بر اساس آمار پلیس بین الملل سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان بزرگترین مافیای حمل و ترانزیت مواد مخدر در دنیا می باشد، به طوریکه اکنون 70% مواد مخدره وارده به اروپا از زیر دست میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان ترانزیت می گردد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bnqlc7d