۵/۱۱/۱۳۹۱

وضعیت حزب کارگران کردستان در گزارش سالیانه تروریسم آمریکا

وزیر امور خارجه آمریکا به مانند روال سالهای گذشته آمار سالیانه تروریسم را برای سال 2011 منتشر کرده است. در گزارش وزارت خارجه آمریکا بخش مفصلی نیز به سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) اختصاص داده شده است، که گوشه هائی از این گزارش را در زیر می خوانیم:
سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان که طی 40 سال گذشته همواره با دولت ترکیه به جنگ مسلحانه پرداخته است، درعملیات های تروریستی حزب کارگران کوردستان علاوه بر تابعین ترکیه تابعین بسیاری از دیگر کشورها نیز مورد حمله مسلحانه، آدم ربائی، گروگان گیری و ... واقع شده اند. سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان جزء مهمترین گروههای تروریستی و خشونت طلب در داخل ترکیه می باشد، ولی در کنار پ.ک.ک گروه های تروریست حزب الله، سازمان DHKP-C و دیگر گروههای مارکسیست – لنینیست واقع شده اند.
بیشتر عملیات های تروریستی حزب کارگران کوردستان در مناطق جنوب غربی ترکیه و بعضاً در شهرهای بزرگ صورت می گیرد، بیشتر میلیتانهای وارده برای انجام عملیات های تروریست از طریق مرزهای شمال عراق و کمپ های موجود در شمال عراق وارد ترکیه می شوند. بیشتر اهداف سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (PKK) اشخاص نظامی، پایگاه های نظامی، کلانتری ها، ژاندارمری و ... و بعضاً نیز در بسیاری از مواقع اشخاص غیرنظامی نیز در عملیات های مسلحانه و تروریست پ.ک.ک کشته می شوند.
برای مثال در کاستامنون ترکیه حمله تروریستی که از سوی حزب کارگران کوردستان صورت گرفت سبب کشته شدن محافظ رجب طیب اردوغان شد و یکی از خشونت بارترین حملات تروریستی پ.ک.ک بوده است. علوه بر کاستامنون عملیات های تروریستی سیروان، چکورجا، آنکارا، باتمان، حکاری از جمله مهمترین حملات تروریستی حزب کارگران کردستان طی سال 2011 بوده است.
در گزارش سالیانه ترور وزارت امور خارجه آمریکا از اعمال قانونی مجلس ترکیه در جهت کاهش منابع مالی حزب کارگران کوردستان نیز مطالبی نقل شده ولی اعمال فوق برای خشکانیدن منابع مالی تروریسم ناکافی ذکر شده اند.
در گزارش از اعمال دولت ترکیه در سطح جهانی مبارزه با تروریسم نیز به خوبی یاد شده و از همکاری نزدیک ترکیه و آمریکا در مبارزه با تروریسم مطالبی بیان شده است.
در گزارش هدف سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) ایجاد کردستان در داخل مرزهای ترکیه بیان شده است. بر مبنای گزارش وزیر امور خارجه آمریکا تعداد تروریست حزب کارگران کوردستان 4 الی 5 هزار تروریست یاد شده که تعداد 3 الی 3500 تروریست در کمپ های شمال عراق مسکون اند. 
در سالهای 2006، 2007، 2008 بر اثر عملیات های مسلحانه و تروریستی حزب کارگران کوردستان سبب کشته های بیشماری در ترکیه شده است. برای مثال حزب کارگران کردستان در سال 2011 بیش از 61 عملیات تروریستی داشته است که آمار ارائه شده مبنی بر کشته شدن 88 نفر و زخمی شدن 216 نفر می باشد.
حزب کارگران کوردستان در سال 1999 از کشورهای ایران، سوریه، عراق حمایت مالی و لوجستیک می شده است. 
حزب کارگران کردستان دارای شاخه مالی بسیار قوی در اروپا می باشد که منابع مالی را برای سازمان از طریق تجارت و ترانزیت مواد مخدر تامین می کنند. 
منبع ترجمه مقاله:
http://tinyurl.com/dy9hrjr

درگیری با حزب کارگران کردستان: 39 تروریست به هلاکت رسید

بر اساس اخباری که سایت روزنامه زمان چاپ ترکیه منتشر کرده است نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه طی درگیری هائی که از 5 روز گذشته در مانطق شیمدینلی و اروح ترکیه داشته اند موفق به هلاکت رساندن 39 تروریست از میلیتانهای حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) شده اند.
از تاریخ 22 جولای 2012 نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه پس از تثبیت گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان که قصد ورود به خاک ترکیه از طریق مرز عراق را داشتند عملیات وسعی با شرکت 2000 نیروی نظامی ترکیه در مناطق صفر مرزی ترکیه و عراق آغاز شده است. 
طی روزهای متوالی نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه بارها به تعقیب و گریز میلیتانهای حزب کارگران کوردستان پرداخته و دقایق و ساعاتی نیز به رد و بدل شدن آتش سنگین مشغول بوده اند ،بنا به اخبار ارسالی از مطنقه نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه موفق به هلاکت 39 تروریست از اعضای حزب کارگران کردستان شده اند. متاسفانه در این عملیات های چند روزه 2 گروهبان ترکیه نیز کشته شده است.
علاوه بر تروریستهای کشته شده بسیاری از میلیتانهای مسلح حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) نیز دچار جراحت های متعددی ناشی از درگری های چند روز گذشته شده اند، بنا به تصاویر گروههای امنیتی و اطلاعاتی ترکیه میلیتانهای زخمی به روستاها و شهرهای نزدیک به نقاط صفر مرزی ترکیه منتقل شده اند.
کوهها گامون که در نزدیکی نقطه صفر مرزی ترکیه واقع شده اند طی روزهای گذشته محل عملیاتهای مختلفی از سوی نظامیان ترکیه بر علیه مییلتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان بود، به طوریکه بارها گذرگاه های خروجی و ورودی تروریتسها توسط هلیکوپترها مورد هدف واقع شده و مناطق خاصی بمباران شدند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/ck8vnc7
بمباران کمپ های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در شمال عراق
بر اساس اخبار سایت روزنامه استار چاپ ترکیه پس از تشدید عملیات های تروریستی توسط حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) نیروهای نظامی ترکیه نیز در حال اجرای عملیات های متعددی بر علیه این سازمان فاناتیک و خشونت طلب کرد می باشند.
در جدیدترین عملیات های ضد ترور و تروریست هواپیماهای ترکیه کمپ های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان در شمال عراق را برای چندین بار مورد هدف بمباران قرار داده ند.
هنوز جزئیات عملیاتهای بمباران کمپ های سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان ا زسوی ارگانهای ذیربط نظامی ترکیه منتشر نشده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/d8aeb6j
میلیتانهای حزب کارگران کردستان مسئول اداری روستا را ربوده و به گروگان گرفتند
گروهی از میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) در جدیدترین سلسله اقدامات متحجر آمیز اقدام به روبودن و گروگان گیری یکی از مسئولین اداری روستائی در شهر زلزله زده وان ترکیه نموده اند.
روستای سارای که در 30 کیلومتری شهر زلزله زده وان ترکیه می باشد دیروز در ساعت 16:00 مورد هدف یک گروه از میلیتانهای مسلح سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان واقع شده و اقدام به ربودن و گروگانگیری یکی از مسئولین اداری روستای فوق گشته اند. 
برای بازپس گیری شخص ربوده شده عملیاتی در منطقه آغاز شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/dybtsla
حمله تروریستی حزب کارگران کردستان: 2 سرباز ترکیه کشته شد
بنا به اخباری که سایت روزنامه زمان دقایقی پیش منتشر کرد متاسفانه طی حمله تروریستی که از سوی میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در منطقه لیجه از توابع شهر دیاربکیر ترکی هانجام داده اند 2 سرباز ترکیه کشته شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cvo9pzq