۴/۱۴/۱۳۹۱

دستگیری 2 عضو حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در شهر وان ترکیه

بر اساس اخباری که در سایت روزنامه استار چاپ ترکیه منتشر شده است نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه طی عملیاتی که برای دستگیری اعضای حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) داشته اند موفق به دستیگری 2 تروریست شده اند.
عملیات ضد ترور در منطقه باغچه شهیر شهر وان محقق شده است.
از 2 تروریست عضو حزب کارگران کردستان 1 بمب دست سازنیز کشف شده است. 2 تروریست برای بررسی و ادامه جریان اداری به ژاندرامری منطقه اعزام شدند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cqcx4nh
حمله تروریستی در شهر مرسین ترکیه
بر اساس اخباری که در سایت روزنامه زمان چاپ ترکیه منتشر شده است عملیات تروریستی و بمب گذاری در شهر مرسین و در مقر نگهبانی پلیس شهر صورت گرفته است. 
بر این اساس 1 بمب در نزدیکی محل نگهبانی با صدای مهیبی منفجر شده و سبب ترس شهروندان گشته است. خوشبختانه در ایت حادثه تروریستی کشت هو یا زخمی وجود ندارد و فقط شیشه های خانه ها و ماشین های پارک شده خسارت دیده است.
بمب دیگر در کنار مسجد موغدات و نزدیکی سوپرمارکت منفجر شده است که خوشبختانه این بمب نیز خسارت مالی به بار نیاورده و تنها شیشه های اطراف خسارت دیده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/dys37vb
کشف 5 پناهگاه حزب کارگران کردستان در شهر ارزروم
پلیس شهر ارزروم پس از دستگیری چند تروریست عضو حزب کارگران کوردستان (PKK) و پس از بازجوئی از تروریست ها بر اساس گفته های اعضای پ.ک.ک اقدام به جستجوی مناطق مشخصی از شهر ارزروم ترکیه نموده است و در این جستجوها 5 پناهگاه پ.ک.ک کشف شده است.
در پناهگاهها 4 بمب دست ساز، 3 کیلوگرم آمونیوم نیترات، 13 عدد فتیله، کابلی به اندازه 500 متر، 1 بی سیم، کیت های بمب ، وسائل زندگی و ...بدست آمده است.
در آدرس دیگری در روستای قارایازی گوک سو 35 کیلوگرم آمونیوم نیترات نیز کشف شده است.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/crr92uj
اعضای حزب کارگران کردستان کامیون را به آتش کشیده و راننده را ربودند
گروهی از تروریستهای عضو حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در شهر شیرناک و در منطقه بیت الشباب 2 کامیونی که در راه آوردن شن به منطقه برای راه سازی بودند را به آتش کشیده و 2 راننده را نیز ربودند.
این حادثه تروریست دیشب روی داده است، نیروهای نظامی ترکیه برای دستیگی تروریستها اقدام به آغاز عملیات در منطقه نموده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/d987k23
در قبرس 3 هزار میلیتان حزب کارگران کردستان وجود دارد
درویش اراوغلو رئیس بخش ترک نشین قبرس در برنامه زنده ای که قرار داشت از تحرکات اسرائیل بر علیه ترکیه در قبرس جنوبی مطالب قابل تاملی را یاد کرد و در پایان از وجود 3 هزار تروریست عضو حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در بخش رم نشین قبرس خبر داد.
درویش اراوغلو که در برنامه تلویزیونی کانال A ترکیه حضور داشت از هم سو شدن با برنامه ترکیه در این زمینه یاد کرد.
بنا به گفته ها درویش اراوغلو اسرائیل پس از شکر آب اوضاع سیاسی با ترکیه اقدام به تعلیم و آموزش تروریستهای عضو حزب کارگران کردستان در بخش رم نشین قبرس نموده و اکنون بیش از 3 هزار تروریست در بخش روم نشین قبرس وجود دارند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/d5vmwj4

حمله تروریستی حزب کارگران کردستان به پلیس شهر وان: 3 زخمی

بر اساس اخباری که سایت روزنامه مان چاپ ترکیه منتشر ساخته است گروهی از اعضای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) اقدام به گشودن آتش به سمت پلیس شهر وان ترکیه نموده اند که متاسفانه در این عملیات تروریست 2 پلیس و 1 شهروند ترکیه دچار جراحت شده اند.
حمله تروریستی فوق در شهر وان و در محله کاپی کوی صورت گرفته است، به طوریکه ماشین پلیس های که در حال رفتن به محل کار خود بودند ناگهان در اثر انفجار مینی که توسط پ.ک.ک در جاده جاسازی شده بود ماشین حمل مامورین پلیس کنترل خود را از دست داده و به بیرون از جاده پرت می شود، در همین اثنا گروهی از اعضای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان اقدام به شلیک گلوله با استفاده از سلاح های دوربرد می کنند که با آتش متقابل نیروهای پلیس ترکیه مواجه شده و در اولین لحظات آتش 2 مامور پلیس و 1 شهروند ترکیه دچار جراحات می شوند. 
مامورین پلیس ترکیه برای تداوی به بیمارستان شهر وان ترکیه منتقل شده و عملیات وسیعی در منطقه برای دستگیری تروریستها آغاز می شود.
منبع خبر ترجمه:
http://tinyurl.com/cj8lbl2 
حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) اینبار کارگران را مورد هدف قرار داد
بر اساس اخباری که از سوی سایت روزنامه استار چاپ ترکیه منتشر شده است گروهی از تروریستهای حزب کارگران کوردستان (PKK) در عملیات تروریست اقدام به گشودن آتش به سمت کارگران سد دیاربکیر ترکیه نموده اند.
بر این اساس کارگران سد شهر دیاربکیر منطقه سیلوان که مشغول کار در سد بوده اند به ناگهان مورد هدف آتش از سوی اعضای حزب کارگران کردستان واقع می شوند. خوشبختانه در این حمله تروریستی خسارت جانی و مالی به کارگران وارد نمی شود.
حمله تررویستی حزب کارگران کوردستان به مانند گذشته با استفاده از سلاح های دوربرد صورت گرفته است. 
در حادثه تروریستی مشابهی در همان منطقه گروهی از میلیتانهای حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) اقدام به بستن راه مبادلاتی و اقدام به متوقف کردن مینی بوسی می نمایند، که راننده مینی بوس با دیدن افراد مسلح عضو پ.ک.ک به سرعت از منطقه و جاده دور می شود. اعضای حزب پ.ک.ک نیز اقدام به آتش گشودن به سمت ماشین می کنند که خوشبختانه این حادثه تروریست نیز تلفات جانی را در بر نداشت.
نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه پس از آگاهی از این حملات تروریستی عملیات وسیعی را در منطقه برای دستگیری تروریسهای عضو حزب کارگران کوردستان آغاز کرده اند.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cd576jw