۴/۱۳/۱۳۹۱

هلاکت 2 ترویست از اعضای حزب کارگران کردستان

بر اساس اخباری که سایت روزنامه زمان چاپ ترکیه دقایقی پیش منتشر کرد، نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه طی درگیری که با میلیتانهای عضو حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) داشته اند موفق به هلاکت رساندن 2 تروریست شده اند.
بر این اساس درگیری با تروریستها در شهر تونجلی ترکیه و منطقه اوواجیک صورت گرفته است.
اعضای حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) با مشاهده نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه که در حال بازرسی و جستجوی منطقه بودند اقدام به گشودن آتش به مست نیروهای ترکیه ای می کنند که با پاسخ آنی نیروهای ترکیه مواجه شده و در اولین درگیری 2 تروریست به هلاکت می رسد.
بر اساس خبرهای منتشر شده در مدیای ترکیه عملیات در مطنقه برای دستگیری دیگر تروریست ها ادامه دارد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bn7fkku

حمله تروریستی حزب کارگران کردستان به پلیس ترکیه: 1 پلیس شهید و 1 زخمی

بر اساس اخباری که سایت روزنامه جمهوریت چاپ ترکیه منتشر کرده است دیروز فرد یا گروهی از اعضای حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) به صورت ناگهانی اقدام به گشودن آتش با استفاده از سلاح های دوربرد به مست پلیس شهر وان ترکیه نموده اند که متاسفانه در این حادثه تروریست 1 پلیس ترکیه شهید و 1 پلیس دیگر زخمی شده است.
پلیس های ترکیه پس از زلزله وان برای امنیت زلزله زدگان در حال نگهبانی و کنترل عبور و مرور در منطقه زلزله زده بودند که ناگهان از سوی فرد یا اشخاصی که به احتمال زیاد عضو حزب کارگران کردستان (PKK) بوده اند مورد هدف حمله تروریستی واقع می شوند.
پلیس های زخمی شده حاصل از عملیات تروریست فوق با استفاده از آمبولانس به مرکز درمانی وان منتقل شدند. 
متاسفانه در این حمله تروریستی مراد دیلماج 31 ساله به علت جراحت وارده در بیمارستان جان خود را از دست داد.
مراد دیلماج عضو پلیس شهر استانبول بود که پس از زلزله وان به طور داوطلبانه به شهر زلزله زده وان منتقل شده بود که در این عملیات تروریستی به شهادت رسید.
عملیات وسیعی در منطقه برای دستگیری تروریست و یا تروریستهای احتماعی عضو حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در منطقه آغاز شده و ادامه دارد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cw2jcvz