۴/۰۷/۱۳۹۱

درگیری با حزب کارگران کردستان: 2 تروریست به هلاکت رسید، 1 تروریست دستگیر شد

بر اساس اخباری که سایت خبری آناطولی ترکیه منتشر کرده است دیروز نیروهای نظامی – امنیتی ترکیه درگیری با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) داشته اند که در این درگیری موفق به هلاکت رساندن 2 تروریست و دستگیری 1 تروریست دیگر از اعضای پ.ک.ک شده اند.
بر اساس منبع خبری درگیری با تروریست ها در منطقه مالازگرد صورت گرفته است.
در همین روز 1 تروریست دیگر از اعضای حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) در منطقه سیلوپی ترکیه تسلیم نیروهای امنیتی ترکیه شده است.
تروریست تسلیم شده در منطقه سینوپی ترکیه نیز در ساعت 13:00 دیروز تسلیم نیروهای امنیتی ترکیه شده است.
http://tinyurl.com/6vvlasv
چندی می باشد که رژیم بعث و بشار اسد به صورت آشکارا اقدام به حمایت همه جانبه از سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) روی آورده اند. بر این اساس بسیاری از شهرهای مرزی سوریه - ترکیه امروز در کنترل میلیتانهای مسلح سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان می باشد. حمایت بشار اسد و رژیم بعث  از پ.ک.ک بیشتر رفلکسی در مقابل حمایت معنوی ترکیه از معترضین به حاکمیت دیکتاتور بشار اسد می باشد.

درگیری با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) : 3 شهید

بر اساس اخباری که مدیای ترکیه دقیقای پیش مخابره کرده است نیروهای نظامی ترکیه درگیری با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) داشته اند که متاسفانه در این درگیری 3 سرباز ترکیه کشته شده است.
بر اساس اخبار اولیه منتشر شده درگیری در شهر سیرت و منطقه اروح شکل گفته است.
بر این اساس گروهی از تروریستهای حزب کارگران کردستان (PKK) اقدام به گشودن آتش به به سمت سربازانی که در حال کنترل راه مبادلاتی بوده اند صوت گرفته است. در اولین لحظات گشودن آتش از سمت تروریست های حزب کارگران کوردستان 1 سرباز ترکیه کشته و 2 نفر نیز به شدت زخمی می شوند. 2 سرباز زخمی به بیمارستان منتقل شده اند.
در ادامه درگیری ها برای دستگیری تروریستهای حزب کارگران کوردستان 2 سرباز دیگری ترکیه نیز به دست تروریستها کشته می شوند.
پس از درگیری  3 ساعته نیروهای نظامی ترکیه با میلیتانهای سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) عملیات وسیعی برای دستگیری تروریستها آغاز می گردد. در این عملیات نیروهای هنگ های واقع در شهرهای شیرناک و سیرت به هرماهی هلی کوپترهای کبری به منطقه اعزام می شوند. بر اساس اخبار اولیه درگیری های شدیدی بین دو طرف رد و بدل شده و عملیات ضد ترور در حال انجام می باشد.
هویت یکی از شهدای ترکیه معلوم شد. بر این اساس گروهبان پیاده مسعود گون آی 28 ساله از شهر بالیک اسیر ترکیه می باشد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/d6ser7v