۳/۳۱/۱۳۹۱

سیصد تروریست حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) محاصره شده

بر اساس اخباری که فرماندار شهر حکاری منتشر کرده است با توجه به عملیات ارتش ترکیه بر علیه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) در مانطق شیمدینلی، حکاری، یوکسک اووا با توجه به منابع امنیتی – نظامی بیش از 300 تروریست عضو حزب کارگران کردستان در محاصره نیروهای امنیتی ترکیه می باشند.
بر این اساس تعداد به هلاکت رسیدگان حزب کارگران کوردستان به عدد 26 افزایش یافته و احتمال افزایش نیز وجود دارد.
بر اساس منابع اطلاعاتی علت مشاهده نشدن ورود عده ی کثیری تروریست عضو حزب کارگر ان کردستان (Kurdistan Workers' Party) از خاک شمال عراق استفاده از چترهای سیاه رنگ بوده است که توسط هواپیماهای بدون سرنشین و دوربین های ترمال مشاهده و حس نشده اند. 
در روز 19 ژوئن 2012 بیش از 300 تروریست عضو حزب کارگران کوردستان با ورود از خاک شمال عراق به پاسگاه مرزی در منطقه صفر مرزی ترکیه – ایران از 3 نقطه به سمت سربازان و پادگان آتش گشوده بودند که متاسفانه در این حمله تروریست 8 سرباز ترکیه کشته و 15 سرباز دیگر زخمی شده بودند.
بنا به اخبار منتشر شده عملیات وسیعی با استفاده از 4000 هزار نیروی تعلیم دیده مبارزه با ترور عملیات وسیع در منطقه مذکور ادامه دارد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/bqzesdw

حملات تررویستی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) ادامه خواهد داشت

بر اساس نظرات کارشناسان حوزه ترور و تروریسم حمله تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) که منجربه کشته شدن 8 سرباز ترکیه شد سیگنالی از روند ادامه دار افزایش حملات تروریستی حزب کارگران کردستان می باشد.
بر اساس گفته های رئیس دانشگاه استراتژیک باغچه شهیر ترکیه حزب کارگران کوردستان در داخل خود دارای شاخه های فکری متعددی می باشد و طرز حرکت و نوع برخود این گروهها نیز با هم متفاوت می باشد، این تفاوت بیشتر پس از دستگیری عبدالله اوجالان رهبر پیشین سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان خود را به عنوان مجادله برای رهبری پ.ک.ک نشان داد. افزایش حملات تروریستی نسبت به پلیس و سربازان به این شدت تنها نشان از ادامه این روند می باشد.
مورد و سوال دیگری که باید پرسید چرا سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (PKK) در زمانی که گروههای سیاسی ترکیه در حال برنامه ریزی در مجلس ترکیه برای تحقق حقوق ائتنیک کرد ترکیه می باشند و هر روزه قدمی در راه دمکراتیک شدن ترکیه اعمم از تدریس به زبان کردی، افزایش کانال های تلویزیون به زبان کردی، روزنامه های کردی و در حال محقق شدن می باشد عملیات تروریستی به مانند دیروز که سبب کشته شدن 8 سرباز ترکیه شد شکل می گیرد؟
بی شک حزب کارگران کوردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) از روند دمکراتیک شدن ترکیه و تحقق حقوق ائتنیک کرد ترکیه ای ناراضی می باشد، چون با تحقق هر چه بیشتر این موارد پ.ک.ک چاره ای جزء تصفیه شدن ندارد و از تصفیه شدن و اتمام مسئله کرد و ترور در ترکیه می گریزد. در دیگر سو بنا به مواضع به حق ترکیه در قبال قتل عام های رژیم سوریه و بشار اسد حزب کارگران کردستان در حال برنامه ریزی برای گسیل به سوریه می باشد که این خواسته پ.ک.ک نیز با چراغ سبز حزب بعث و بشار اسد مواجه شده است. حزب کارگران کوردستان در حال برنامه ریزی شکلی به مانند آنچه که در شمال عراق اتفاق افتاده است می باشد. برای تحقق این امر افزایش فشار و ایجاد رعب و وحشت در ترکیه لازمه این امر می باشد.
منبع خبر ترجمه:
روزنامه جمهوریت ترکیه
http://tinyurl.com/bts8pub

تعداد تروریست های کشته شده حزب کارگران کردستان 24 شد

بر اساس اطلاعات روزنامه زمان چاپ ترکیهخ از شروع عملیاتی که بر علیه سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (Kurdistan Workers' Party) در منطقه حکاری، یوکسک اووا و نقطه مرزی ترکیه – عراق صورت گرفته است نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه موفق به هلاکت 24 تروریست عضو حزب کارگران کردستان شده اند.
بنا به خبرها 10 تروریست در اولین لحظه ای که به پایگاه شهر حکاری حمله کرده بودند یا آتش سربازان ترکیه مواجه شده و به هلاکت رسیده بودن پس از آن در درگیریهائی که به صورت پراکنده در منطقه مذکور ادامه داشت نیروهای نظامی ترکیه موفق به هلاکت 10 تروریست دیگر تا نیمه های پایانی دیشب شده اند. 
صبح امروز نیز با محاصره منطقه ازسوی کاماندوی ها ترکیه نیروهای نظامی ترکیه موفق به هلاکت 4 تروریست دیگر شدند. در همین حال 1 تروریست عضو حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) نیز تسلیم نیروهای امنیتی ترکیه شد.
با احتساب تلافات سنگین حزب کارگران کوردستان به عدد 24 می رسد. یاد آور می شوم که دیروز بر اثر حمله ناجوانمردانه ای که از سوی تروریست های حزب کارگران کوردستان در منطقه حکاری ترکیه صورت گرفته متاسفانه 8 سرباز ترکیه کشته و 15 سرباز دیگر زخمی شدند.
تمامی تروریستها از خاک شمال عراق و کمپ های موجود در کوه قندیل وارد ترکیه شده بودند. بر اساس اخبار اطلاعاتی بیشتر تروریستهای کشته شده تابع سوریه ای می باشند.
بر اساس اطلاعات روزنامه زمان عملیات وسیعی در منطقه ادامه دارد.
منبع ترجمه خبر:
http://tinyurl.com/cgkpduq