۱۱/۱۵/۱۳۹۰

حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک) و استفاده ابزاری از کودکان

بر اساس ادعائی که در روزنامه بولتن دنیا مطرح شده است سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان (PKK) کودکان 7 ساله را برای مبارزه با دولت ترکیه و آموزش انسان کشی به کمپ های خود می برد. علت این ادعای روزنامه مذکور نیز دستگیری چندین کودک خردسال در کمپ های حزب کارگران کردستان می باشد که تصاویر و ویدوهای این کودکان خردسال بارها در کانال های تلویزیونی و اینترنت منتشر شده است.
بر اساس آمار رسمی منتشر شده از سوی سازمان بین المللی مبارزه با تروریسم و اعمال غیرقانونی (UTSAM) تاکنون سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Partiya Karkerên Kurdistan) بیش از 3 هزار کودک 8 تا 12 ساله را به عنوان میلیتان یا مبارز در اختیار گرفته است که بسیاری از این کودکان خردسال در حملات انتحاری و بمب هائی که در بدنشان جاسازی شده است جان خود را از دست داده اند. بنا به گزارش بیشتر کودکانی که طعمه استفاده ابزاری این سازمان رادیکال و نژادپرست کرد شده اند اکثراً پس از وقوع درگیری و یا عملیات های تروریستی مبتلا به بیماری های متعدد روانی و روحی شده اند. 
بر اساس گزارشات سازمان International Center for Terrorism and Transnational Crime Studies بیش از 10 درصد میلیتانهای حزب کارگران کوردستان(PKK) دختران خردسال می باشند. حتی در گزارشات از ایجاد کمپی به نام Zaroken Sehit Agit که به معنی گردان شهید آگیت می باشد نام برده شده است.
بر اساس دیگر گزارشی که طی مصاحبه 1 تروریست زن برای اولین بار در روزنامه انگلیس گاردین منتشر شده است اولین بار در سن 7 سالگی به عضویت سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان (Kurdistan Workers' Party) درآمده و سپس پس از طی مراحل آموزشی اعمم از ایدئولوژیک و نظامی در سن 13 سالگی در اولین عملیات تروریستی شرکت می کنند. 
در سال 1997 نیروهای امنیتی و نظامی ترکیه طی عملیاتی که در کوه جودی داشتند موفق به دستگیری ذختر بچه ای 14 ساله شدند که پس از دستگیری و بیان اعترافات مشخص شد کودک 14 ساله تنها 1 سال پیش به عضویت حزب کارگران کوردستان درآمده است. 
در سال 1997 طی درگیری که مابین دو سازمان تروریستی حزب کارگران کوردستان و حزب دمکراتیک کردستان (ک.د.پ - شمال عراق) بوجود آمد سبب کشته شدن 100 تروریست از هر دو طرف شد که بر اساس منابع رسمی حزب دمکراتیک کردستان بیشتر کشته شدگان کودکان خردسال بوده اند. 
بر اساس منابع اطلاعاتی ترکیه سازمان تروریستی حزب کارگران کردستان طعمه های کودک خود را بیشتر از مناطق جنوب غربی ترکیه که مناطق کردنشین می باشند انتخاب می کند.
منبع خبر مترجم:
http://tinyurl.com/8x7eua7